Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Ekoslupek Resko 06Na terenach "Reskich ogrodów" przy ul. Mickiewicza w Resku, już jakiś czas pracuje tzw. ekosłupek, który informuje o jakości powietrza.

Ekosłupek to nowoczesne urządzenie, które służy do pomiaru i sygnalizowania jakości powietrza za pomocą koloru światła. Urządzenie na bieżąco mierzy zanieczyszczenia pyłów zawieszonych PM 1, PM 2,5, PM 10 oraz ciśnienie, temperaturę i wilgotność powietrza. Został on wyposażony w oświetlenie ledowe, które ma za zadanie zwiększyć świadomość dotyczącą jakości powietrza.

Zróżnicowane kolory światła, w związku z przekroczeniem norm zanieczyszczeń powietrza, ostrzegają przed szkodliwym dla zdrowia podejmowaniem aktywności sportowej na terenach otwartych. Jeśli światło ma kolor zielony, jakość powietrza jest bardzo dobra, warunki sprzyjają do wszelkich aktywności na świeżym powietrzu. Kolor czerwony ostrzega przed złą jakością powietrza wywierającą negatywny wpływ na zdrowie.

Szczegółowe wyniki pomiarów stężenia zanieczyszczeń w powietrzu dokonywanych przez urządzenia można odczytywać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej EkoSłupeko samym projekcie można zaczerpnąć więcej informacji w portalu: ekoslupek.pl.

Korzystając z aplikacji mobilnej "Ekosłupek", na bieżąco można kontrolować poziom wody w Redze, akurat to urządzenie pomiarowe już od wielu lat jest zainstalowane przy oczyszczalni ścieków.

Oczywiście aplikacja ma zasięg ogólnokrajowy, dzięki temu możemy również sprawdzić jakie warunki panują w innych lokalizacjach Polski.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x