Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Zawsze idź przez życie tak, jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie. Vernon Howard

                Dnia 4 września 2023r. w całym kraju rozbrzmiały dzwonki szkolne, potwierdzające, że nadszedł czas rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego.

W Zespole Szkół w Resku uroczysty apel inaugurujący rok szkolny 2023/2024 odbył w hali sportowej przy ul. Prusa. Zebrali się na nim wszyscy uczniowie: Szkoły Podstawowej im. mjr. H. Sucharskiego, Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego oraz Branżowej Szkoły pierwszego stopnia.

Apel poprowadzony został w obecności sztandarów szkół. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał pan Dariusz Siemasz, dyrektor Zespołu Szkół, który wszystkim życzył owocnej pracy, obfitującej w liczne sukcesy na miarę możliwości w nowym roku szkolnym.

Następnie głos zabrał pan Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska, który nie tylko dołączył się do życzeń przedmówcy, ale także wręczył nagrody, bo uroczystość była doskonałą okolicznością do docenienia absolwentów, którzy najlepiej zdali egzaminy zewnętrzne – maturę i egzamin ósmoklasisty. Wśród maturzystów najwyższe wyniki osiągnęli: Maria Strózikowska, Ksawery Sztuba i Mateusz Ślęga. Za wynik egzaminu ósmoklasisty nagrodzeni zostali: Amelia Wańcowicz, Alan Zieliński i Adam Walczykiewicz. Wymienieni uczniowie udowodnili, że chcieć to móc - trud włożonej pracy zakończył się dla nich sukcesem.

Wśród zaproszonych gości pojawili się również ks. Marian Kaptur, kustosz Parafii w Resku, oraz pani Katarzyna Pesta-Kędzierska – przewodnicząca Rady Rodziców. Słowami otuchy zachęcili wychowanków reskiej szkoły do intensywnej, owocnej i przyjemnej pracy w kolejnym roku szkolnym.

Miłym akcentem uroczystości było wręczenie przez pana dyrektora nagrody Mai Tomali, która podczas ogólnopolskiego finału „Nadziei Olimpijskich”, odbywającego się w dniach 31.8-01.09 w Toruniu zajęła 2. miejsce w dwuboju lekkoatletycznym. Złożyły się na niego: bieg na 300 m i rzut piłeczką palantową. Maja nie mogła odebrać osobiście nagrody w mieście Mikołaja Kopernika, więc wyróżniona została dzisiaj.
Warto dodać, że w Gronie Pedagogicznym powitaliśmy nowych nauczycieli: p. Roksanę Pabich-Typek (j. polski, plastyka), p. Macieja Kosmalę (historia, muzyka), oraz ks. Pawła Kasprzyka.

Po zakończeniu apelu uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do klas, aby tam zapoznać się ze szczegółami organizacji nowego roku szkolnego. Najbardziej wyczekiwali tego momentu nasi pierwszoklasiści, którzy właśnie przekroczyli próg szkoły.

Trudno wraca się po wakacjach w szkolne mury, ale perspektywa nowych wyzwań, przyjaźni i sukcesów na pewno osłodzi tęsknotę za słoneczną, beztroską labą. Powodzenia!

Zespół Szkół w Resku

Resko24.pl/Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x