Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dozynki DPS Resko 20W dniu 27 września 2023 roku, w Domu Pomocy Społecznej w Resku odbyło się ” Święto Plonów”, to tradycyjna uroczystość, którą co roku celebrują mieszkańcy tej placówki.

Część oficjalna odbyła się na przestronnej sali wielofunkcyjnej, Pani Dyrektor Renata Breyer oraz zastępca Dyrektora Pani Kinga Jaworska, serdecznie przywitały wszystkich gości.

Kapelan Domu poświęcił plony w postaci chleba i kosza z owocami, które zostały uroczyście wniesione na salę przez Mieszkańców Domu. Dyrekcja częstowała gości, tworząc tym samym atmosferę wspólnoty i jedności. W kolejnej części uroczystości, wybrani Mieszkańcy z poszczególnych lokali otrzymali zasłużone dyplomy i upominki. Wyróżnienia te były przyznawane za aktywną postawę, zaangażowanie, realizowanie założeń rehabilitacji społecznej oraz godne reprezentowanie Domu Pomocy Społecznej. Nie zapomniano również o zaproszonych gościach i pracownikach Domu, którzy również zostali obdarowani wyjątkowymi upominkami, wykonanymi wspólnie z Mieszkańcami Domu w ramach terapii zajęciowej.

Wyjątkowym momentem tego dnia była niespodzianka dla Pani Dyrektor Renaty Breyer. Pracownicy i Mieszkańcy Domu złożyli serdeczne gratulacje i najwyższe wyrazy uznania za wystąpienie w Warszawie na konferencji naukowej pt. „Usługi społeczne: przyszłość i teraźniejszość-przyszłość. Kierunki rozwoju pomocy społecznej 100-lecieustawy o opiece społecznej”, w ramach projektu: pn. „Opracowanie i pilotażowe wdrażanie mechanizmów i planów deinstytucjonalizacji usług społecznych” realizowanego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w partnerstwie z Instytutem Pracy i Spraw Socjalnych oraz Fundacji FLEXI MIND. 

Po oficjalnej części uroczystości, wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się częścią piknikową, pełną zabawy i konkursów. Malowanie portretów, tworzenie najdłuższych korali z gazet oraz udział w warsztatach tematycznych, dostarczyło wiele radości i emocji. Wszyscy doskonale się bawili, a sprzyjająca pogoda i dobry humor tylko dodatkowo podniosły atmosferę tego wyjątkowego dnia. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku, w tym kiełbasek z grilla, oraz doskonałej zabawy przy dźwiękach muzyki zespołu "Skan". Jak co roku, ta niezwykła impreza pozwoliła pielęgnować piękną tradycję, która jednoczy mieszkańców i gości w atmosferze miłości, wspólnoty i dobrej zabawy. Był to dzień pełen radości, uśmiechów i wspólnego świętowania.

W spotkaniu uczestniczyli Mieszkańcy Domu, Starosta Powiatu Łobeskiego Pani Renata Kulik, Wicestarosta Powiatu Łobeskiego Pan Krzysztof Gwóźdź, Członek Zarządu Powiatu Łobeskiego Pani Bożena Karmasz, Członek Zarządu Powiatu Łobeskiego Pan Andrzej Gradus, Burmistrz Reska Pan Arkadiusz Czerwiński, Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Resku Pani Agnieszka Kardasz, Dyrektor Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Resku Pan Mariusz Kiezik, Kapelan Naszego Domu Ksiądz dziekan Marian Kaptur, ksiądz Dariusz Pauk, Nauczyciel Zespołu Szkół w Resku Pani Dominika Walentynowicz, Młodzież – Wolontariusze Zespołu Szkół w Resku oraz Pracownicy Domu.

Tekst i zdjęcia: DPS Resko

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x