Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

_cuvaNic, co ludzkie nie jest nam obce! - spotkanie z Krystianem Woroniukiem - ratownikiem kpp, druhem OSP Resko., entuzjastą w pełni zaangażowanym w swoją pracę - absolwentem Zespołu Szkół w Resku.

Dnia 16go listopada b.r. uczniowie kl. 7b SP Resko, na godzinie wychowawczej, mieli przyjemność wysłuchać wykładu Krystiana Woroniuka na temat pracy w Ochotniczej Straży Pożarnej, której jest członkiem od 2015r. W ramach doradztwa zawodowego, Krystian przybliżył uczniom, jakie warunki trzeba spełnić, by zostać strażakiem. Jednak, praca w OSP to nie tylko gaszenie pożarów, jak się niektórym wydaje. To przede wszystkim ratowanie życia - wspólne akcje, w których człowiek jest w centrum uwagi.

Niejednokrotnie liczą się sekundy, by ocalić ludzkie istnienie.

W prezentacji przygotowanej specjalnie na tę okazję, pokazał, w jaki sposób odbywają się akcje ratownicze - na terenie naszej gminy i nie tylko. Przedstawił nam swoich współdziałaczy z systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, oraz Państwowej Straży Pożarnej, z którymi ocalił niejedno ludzkie życie. Uświadomił uczniom, jakie cechy charakteru, postawa oraz uwarunkowania fizyczne należy mieć, by móc pracować w tym zawodzie. Swoja dalszą przyszłość Krystian również chciałby związać z pracą w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, po ukończeniu studiów na kierunku: ratownictwo medyczne. Młodzież słuchała z zaciekawieniem. Już dzisiaj wiemy, że nie była to jednorazowa wizyta. Tematów i pytań mamy wiele, a młody człowiek z pasją to najlepszy rozmówca dla młodszych i starszych kolegów i koleżanek. 

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x