Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Alert RCB Silny wiatr Resko 002Od godzin wieczornych w całym województwie zachodniopomorskim, sprawdza się wcześniej prognozowany bardzo silny wiatr. Mieszkańcy regionu otrzymali alerty RCB. Porywy mogą osiągać ponad 100 km/h!

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku, już interweniuje. Nie trudno wywnioskować, że są to głównie drzewa i konary drzew zalegające na drogach.

Dziś już do takich zdarzeń doszło m.in. w Przemysławiu, ale również podobne interwencje odnotowano na terenie Parku Miejskiego oraz na ul. Żeromskiego w Resku.

Rozesłano Alert RCB

  • Uwaga! Dziś i jutro (21/22.12) prognozowany silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - takie wiadomości otrzymują mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Alert RCB został wprowadzony na terytorium połowy kraju.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, aktualnie notowane są porywy do około 60 km/h, z południowego zachodu. W kolejnych godzinach, w związku z przemieszczaniem się chłodnego frontu atmosferycznego, porywy mogą osiągać około 80 km/h.

Najsilniej zacznie wiać w czwartek w godzinach wieczornych. Wówczas nad samym morzem wiatr będzie osiągać średnią prędkość około 65/h, w porywach do nawet 115 km/h. W głębi lądu porywy wiatru będą sięgać około 100 km/h.

W całym województwie od godziny 19 zacznie obowiązywać ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem.

Pamiętaj aby:
- usunąć z parapetów i podwórek wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr;
- przeparkować samochody w bezpieczne miejsce, jeżeli wcześniej były zaparkowane pod drzewami;
- zapewnić bezpieczeństwo swoim zwierzętom, zwłaszcza tym przebywającym na zewnątrz;
- przygotować oświetlenie zastępcze – latarki z zapasem baterii. Wiatr może uszkodzić linie energetyczne;
- uważać podczas jazdy samochodem, po pierwsze ze względu na mogące się łamać konary i drzewa, po drugie – przy wyjeździe z osłoniętej drogi na otwartą przestrzeń istnieje ryzyko zdmuchnięcia samochodu.

Sygnały Czytelników:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x