Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Rehabilitacja Resko 06Gran Vida Fundacja dla godnego życia, funkcjonuje już ponad 3 lata. Podstawowym celem działania fundacji, jest wsparcie osób i rodzin w dostępie do szeroko rozumianej rehabilitacji. Obecnie taka forma pomocy, pojawia się również na terenie gminy Resko.

Działalność fundacji od samego początku, skupia się na osobach starszych i schorowanych, często przebywających w Domach Pomocy Społecznej oraz innych placówkach opiekuńczych. Fundacja współpracuje z ponad 20 fizjoterapeutami i prowadzi zajęcia dla ponad 200 podopiecznych. Fundacja posiada wpis do rejestru podmiotów uprawnionych do organizacji turnusów rehabilitacyjnych.

Nieustanny rozwój i udział w wielu projektach, powoduje, że rehabilitacja staje się bliższa pacjentowi i dostępna finansowo. Również w nowo otwartych gabinetach w Resku, przy ulicy Bohaterów Monte Casino 10, budynek przychodni.
W gabinecie rehabilitacji oferujemy szeroki zakres świadczeń, m.in.: rehabilitacje (neurologiczną, przeciwbólową, w schorzeniach i urazach układu ruchu, przeciwobrzękową), fizykoterapie (elektroterapie, laseroterapie, ultradźwięki, Sollux), terapie manualne, kinesiotaping, czy masaż leczniczy.

Gabinet pedagogiczno – terapeutyczny oferuje: konsultacje pedagogiczno – terapeutyczne, terapie integracji sensorycznej, terapie umiejętności społecznych, zajęcia metodą ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne oraz sensoplastykę grupową.

Zajęcia w gabinecie logopedycznym polegają na prowadzeniu terapii afazji, jąkania się, komunikacji alternatywnej. Można też tutaj skorzystać, z profesjonalnych konsultacji logopedycznych.

Gabinet podologiczny, to głównie zabiegi związane z usuwanie modzeli, odcisków, terapie przy wrastającym paznokciu, terapie usuwania brodawek wirusowych oraz konsultacje podologiczne.

Masaż relaksacyjny, miodem, Kobido, sportowy, czy też masaż stóp z peelingiem, to wszystko oferuje nasz gabinet masażu.

Rehabilitacja Resko 05

- Wkrótce nasza oferta zostanie znacząco rozszerzona, a w naszych gabinetach pojawią się nowi specjaliści oraz lekarze. Obecnie realizujemy projekt bezpłatnego wsparcia, na rzecz osób niepełnosprawnych. Warto dodać, że rehabilitacje możemy prowadzić również w warunkach domowych. Każdy nasz podopieczny oraz jego rodzina, może liczyć na szeroki wachlarz szkoleń w tym zakresie. W związku z tym, że zależy nam na dotarciu do jak największej liczby osób, postanowiliśmy, że w każdy drugi czwartek miesiąca od godziny 16 do godziny 19, konsultacje w gabinecie fizjoterapii dla mieszkańców miasta i gminy Resko są darmowe.  Wprzypadku dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu, tel. 882 818 802 – powiedział pan Sebastian Pawlus, przedstawiciel gabinetów rehabilitacji w Resku.

Resko24.pl/ Materiał promocyjny Gran Vida

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x