Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Halowy Turniej Resko 2024 02W miniony weekend w hali sportowej w Resku odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Reska. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Łobeskiego Renata Kulik.

Do rywalizacji przystąpiło 21 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Naszą akademię w całych rozgrywkach reprezentowało 6 zespołów pod wodzą trenerów Dariusza Znajewskiego i Kamila Skrilca. Turniej podzielony były na dwa etapy, w sobotę od rana swoje mecze rozgrywali zawodnicy z rocznika 2013-2014, a po południu nieco starsi zawodnicy z rocznika 2010-2011. Natomiast w niedzielę prawdziwe święto piłkarskie mieli najmłodsi adepci piłki nożnej, czyli chłopcy z rocznika 2015-2016.

Celem turnieju było propagowanie gry w piłkę nożną wśród dzieci i młodzieży oraz integracja środowiska lokalnego. Mecze były bardzo zacięte i prowadzone w duchu sportowym fair play, a najważniejszą zasadą turnieju była dobra zabawa i szanowanie swojego rywala z boiska.

Rozgrywki dostarczyły wielu emocji, pięknych goli i wspaniałych interwencji bramkarskich. Dla dzieci udział w turnieju był niesamowitą zabawą, ale i doskonałą okazją rozwijania kompetencji społecznych, nauką zdrowej rywalizacji oraz współpracy. Równie wspaniale, jak zawodnicy, prezentowali się również kibice małych sportowców, którzy głośno dopingowali swoje pociechy. Szczególne gratulacje należą się kibicom naszej akademii, którzy są mistrzami w budowaniu futbolowej atmosfery.

W dwóch najmłodszych kategoriach wiekowych nie prowadzono klasyfikacji medalowej, natomiast w najstarszej kategorii nasze drużyny zajęły odpowiednio 8 i 2 miejsce. Zawodnicy AP Mewa Resko otrzymali również wyróżnienia indywidualne. Wyróżnionymi zawodnikami turnieju zostali: Aleksander Rybaków, Antoni Grankowski, Witold Trybuchowski, oraz Antoni Balcerzak, a statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał Nataniel Badura.

Dla drużyn, które brały udział w zawodach, zostały przygotowane pamiątkowe puchary i medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczał Starosta Powiatu Łobeskiego Renata Kulik oraz Burmistrz Reska Arkadiusz Czerwiński w asyście prezesa LKS Mewa Resko Jakuba Konczewskiego.
Serdeczne podziękowania składamy rodzicom naszych zawodników za pomoc w przygotowaniu turnieju oraz obsługę kawiarenki, a podziękowania za profesjonalne tworzenie fotorelacji należą się p. Kindze Bus. Dziękujemy również wszystkim sponsorom, dzięki którym organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie.
Turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży to ważny element wychowania sportowego. Tu dzieci i młodzież mogą pokazywać swoje umiejętności, tutaj rodzice mogą podziwiać grę swoich dzieci. Ale tu również rodzi się wzajemna rywalizacja i współpraca w ramach drużyny. Jesteśmy przekonani, że warto organizować takie imprezy sportowe, bo z tego jest radość, z tego jest satysfakcja, z tego jest również umiejętność podejmowania wyzwań, co jest bardzo ważne w dorosłym życiu.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x