Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wizyta Sejm SP Starogard 2024 0708 marca 2024 r. grupa 12 uczniów naszej szkoły, na zaproszenie posła Pana Artura Łąckiego, udała się do Warszawy w celu zwiedzania Sejmu.

Po przejściu rejestracji i procedur bezpieczeństwa udaliśmy się podziemnym korytarzem do makiety współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Pan przewodnik oprowadził nas po sejmowych korytarzach oraz przybliżył nam historię polskiego parlamentu, jednocześnie wyjaśniając, jak funkcjonuje współczesny sejm. Omówił w przystępny sposób proces legislacyjny w Polsce i odpowiedział na zadawane pytania. Następnie udaliśmy się na galerię Sali Posiedzeń, gdzie mogliśmy obserwować wystąpienia poszczególnych posłów.

Poczuliśmy się też bardzo wyróżnieni, kiedy pan Wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty prowadzący obrady, przerwał je na chwilę, by powitać naszą grupę. W holu sejmowym mieliśmy okazje zobaczyć i usłyszeć historię pamiątkowych tablic, spotkać znanych polityków.

Pani poseł Krystyna Skowrońska zachęcała uczniów do aktywności społecznej i mówiła, jak ważne jest, aby brać udział w życiu społecznym. Zwiedzanie Sejmu zakończyliśmy w stołówce sejmowej, gdzie zjedliśmy smaczny obiad. Następnie udaliśmy się na spacer po Warszawie. Widzieliśmy Pałac Prezydencki, pomnik Wincenta Witosa, Kolumnę Zygmunta, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, Pałac Kultury. Udało nam się też zrobić zakupy w galerii handlowej - Złote Tarasy.

Po godzinie 18.00, bardzo zmęczeni, ale w dobrych humorach ruszyliśmy w drogę powrotną do Starogardu. Bardzo dziękujemy panu posłowi Arturowi Łąckiemu za zaproszenie do stolicy naszego kraju, gdzie uczestniczyliśmy w ciekawej lekcji historii i patriotyzmu.

Elwira Warnke i uczniowie z klasy 7 i 8

Fotorelacja:

Resko24.pl/SP Starogard

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x