Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Dzien Ziemi Przedszkole Resko 2024 19Mamy tylko jedną Ziemię , a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas.
Florian Plit

Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

W dniach od 15 do 19 kwietnia dzieci z grupy Kłapouszki realizowały temat „Dbamy o naszą planetę” Przez cały ten tydzień przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmu o tematyce ekologicznej „Kazio i Dzień Ziemi”,

Dzieci miały okazję także porozmawiać o tym co sprawia, że Ziemia jest smutna (zanieczyszczona) oraz co możemy zrobić dla Ziemi, aby była szczęśliwa (czysta). Podsumowaniem bloku tematycznego było spotkanie w dniu 23 kwietnia z przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego przy Szkole Podstawowej w Resku i ich opiekunem nauczycielem Panią Renatą. Uczniowie przeczytali wiersze o ww tematyce a przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat ekologii. Na koniec wszyscy złożyli przyrzeczenie „Przyjaciół przyrody” oraz obiecali dbać o Ziemię i zachęcać do tego inne dzieci i dorosłych. Zaśpiewali piosenkę zachęcającą do podejmowania działań ekologicznych ratujących nasza planetę pt. : „Zostań przyjacielem Ziemi”.


Prowadzone działania pokazały wychowankom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x