Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Każdego roku, właśnie w maju, obchodzimy święto tych, którzy bezwarunkowo śpieszą na ratunek. Dziś, czyli 4 maja wspominamy św. Floriana patrona strażaków.

W Polsce od 2003 roku Dzień Strażaka obchodzony jest jako święto zawodowe, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W Polsce świętuje w tym dniu zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Nie tylko pożary

Strażacy pełnią służbę każdego dnia, o każdej porze roku i nadal cieszą się w Polsce ogromnym zaufaniem społecznym. Przez całą dobę dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego kraju, powiatu i gminy. Dziś zakres gaszenia pożarów jest już coraz mniejszy, obecnie utrzymuje się na poziomie około 30 procent. W tej chwili strażacy zajmują się ratownictwem chemicznym, ekologicznym, wysokościowym, poszukiwawczo-ratowniczym, technicznym, ale również wspierają System Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Chociażby dziś, około godz. 10.30 zastęp OSP Resko został zadysponowany na ul. Gdańską w Resku i tam udzielał wsparcia Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Resku

Jednostka w Resku działa od 1946 r., obecnie skupia około 40 członków, w tym 15 czynnych druhów i działa w Krajowym Systemie Ratowniczo - Gaśniczym (KSRG). Dzisiejsza Ochotnicza Straż Pożarna w Resku, to nowoczesna, dobrze wyposażona i wyszkolona jednostka ratowniczo - gaśnicza z tradycjami.

Druhowie z OSP Resko angażują się również w szereg wydarzeń oraz imprez o charakterze lokalnym.

W Dniu Strażaka przyjmijcie wyrazy szacunku i podziękowania za trud i poświęcenie oraz najlepsze życzenia od redakcji i czytelników Portalu Resko24.pl. Niech moc Świętego Floriana zawsze będzie z Wami!

Poniżej zdjęcia z dzisiejszej interwencji służb ratowniczych na ul. Gdańskiej w Resku:

Interwencja na Gdanskiej1

Interwencja na Gdanskiej2

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x