Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Nielegalny alkohol Darzyno 02Funkcjonariusze KAS skontrolowali samochód osobowy, którym przewożono nielegalny alkohol. To była rutynowa kontrola na drodze DK6 w Darżynie (woj. pomorskie). W trakcie przeszukania samochodu znaleźliśmy 183 l alkoholu bez znaków akcyzy.

Były to:
• 36 pojemniki o pojemności 5l,
• 6 butelek o pojemności 0,5l.

Alkohol został zabezpieczony do dalszego postępowania. Zatrzymaliśmy też telefony komórkowe mężczyzn. Trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu łobeskiego którzy działali wspólnie i w porozumieniu usłyszało zarzuty posiadania i przewożenia wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym grozi im za to nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Teraz sprawą zajmie się komórka dochodzeniowo śledcza Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Nielegalny alkohol jest niebezpieczny

KAS przestrzega przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł, ponieważ może on być niebezpieczny dla zdrowia konsumentów. Laboratoria celne niejednokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla jako dodatku do tzw. bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

Małgorzata Brzoza
Rzeczniczka prasowa
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl/Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x