Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Odsloniecie tablicy Sekowska Resko24 28W dniu 9 lipca 2024 r. na Cmentarzu Komunalnym w Resku przy grobie Marii Sękowskiej w dniu Jej 1. rocznicy śmierci, odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy, poświęconej pamięci nauczycielki biologii i chemii w latach 1964 – 1999 w Liceum Ogólnokształcącym w Resku.

Maria Sękowska będąc już na emeryturze, przez 19 lat była fundatorem stypendium dla ucznia – absolwenta, który przejawiał szczególne uzdolnienia w zakresie przedmiotów przyrodniczych. Była cenionym nauczycielem i wychowawcą 10 pokoleń roczników LO w Resku, co symbolizował bukiet z 10 czerwonych róż przy grobie.
Umieszczenie tablicy pamiątkowej było inicjatywą absolwentów, którzy stali się darczyńcami i uczestnikami uroczystości. Odsłonięcia tablicy dokonali absolwenci: Ewa Zdanowska z Gryfic oraz Łukasz Jaworski z Reska. Wśród gości obecna była rodzina Marii Sękowskiej, mąż Jacek oraz Ewa Sękowska, siostra pana Jacka. W uroczystości uczestniczyła pani Agata Popielarz, obecna dyrektor LO w Resku.

W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom-absolwentom, przyjaciołom i znajomym Pani Marii, którzy przysłali składkę-darowiznę.

W podziękowaniu otrzymają pamiątkowe pocztówki. Dziękujemy również: państwu Małgorzacie i Zygmuntowi Święcickim za zorganizowanie wykonania pamiątkowej tablicy i oprawę uroczystości, Studio DAO pani Renacie Ostrowskiej i pani Alicji Tichanów za graficzne opracowanie i wykonanie materiałów pamiątkowych, panu Piotrowi Bartnickiemu za oprawę medialną w portalu Resko24.pl i przekaz informacji oraz Dyrekcji Centrum Kultury, paniom Joannie Kondrat i Sylwii Grabowskiej oraz pani Barbarze Raniewicz, kierownikowi Biblioteki Miejskiej, za pomoc w organizacji uroczystości. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Ewy Kurzyk, przedstawiciela Stowarzyszenia Projekt Historia w Resku, bez której udziału ta uroczystość nie miałaby takiej oprawy.

Miłym zakończeniem wydarzenia było spotkanie absolwentów LO w Resku – chwila wspomnień szkolnych i poczęstunek z kawą i ciastem w Centrum Kultury przygotowane przez Członkinie Klubu Kobiet Aktywnych KA – 60.

Organizatorzy

Odsloniecie tablicy Sekowska Resko24 01

Relacja fotograficzna Piotr Bartnicki:

Więcej zdjęć: facebook.com/resko24

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x