Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Roczna odprawa Policji 2026 006W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łobzie odbyła się uroczysta odprawa roczna, podczas której podsumowano stan bezpieczeństwa w powiecie łobeskim oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym 2025 roku. Spotkanie było również okazją do wręczenia prestiżowych odznaczeń oraz wyznaczenia priorytetów na nadchodzące miesiące.

W odprawie wzięło udział szerokie grono zaproszonych gości, w tym:

  • mł. insp. Mariusz Obst – p.o. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie,

  • Pani Diana Rokosz – Prokurator Rejonowy w Łobzie,

  • podinsp. Ryszard Kurzyński – Wiceprzewodniczący NSZZP woj. zachodniopomorskiego,

  • Przedstawiciele władz samorządowych, instytucji współpracujących, związków zawodowych oraz kadra dowódcza, policjanci i pracownicy cywilni łobeskiej komendy.

Raport z działań i cele na 2026 rok

Oficjalną część spotkania rozpoczęła kom. Arleta Szwacińska, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Łobzie, składając meldunek o rozpoczęciu odprawy. Następnie głos zabrał nadkom. Jacek Czyżewski, Komendant Powiatowy Policji w Łobzie.

W obszernym wystąpieniu Komendant przedstawił wyniki osiągnięte przez łobeską jednostkę w 2025 roku, analizując poziom bezpieczeństwa na terenie całego powiatu. Wskazał również na kluczowe zadania, jakie stoją przed funkcjonariuszami w 2026 roku, kładąc szczególny nacisk na dalszą poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i współpracę z lokalną społecznością.

Wyjątkowe odznaczenia dla funkcjonariuszy

Ważnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń za wieloletnią współpracę oraz wsparcie. Medal-Krzyż 35-lecia powstania NSZZ Policjantów otrzymali:

  • nadkom. Jacek Czyżewski

  • kom. Arleta Szwacińska

  • asp. szt. Arkadiusz Skrilec

  • asp. szt. Mirosław Kęsy

Odznaczenia wręczyli podinsp. Ryszard Kurzyński wraz z mł. insp. Mariuszem Obstem, podkreślając zaangażowanie i profesjonalizm wyróżnionych policjantów.

Resko24.pl, fot. KPP Łobez

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x