Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

RESKO. Kolejny zdemolowany przystanek autobusowy, tym razem przy ul. Kołobrzeskiej. Wandale kpią z monitoringu miejskiego.

Dzisiaj naszym oczom ukazał się przykry widok, kolejny przystanek w Resku został bezmyślnie zdemolowany. Jak wcześniej informowaliśmy w artykule "Wandale demolują Resko", w lipcu 2014 roku zniszczono wiatę przystankową koło "Biedronki", teraz wandale upust swojej głupocie dali na przystanku koło cmentarza. Boczna szyba wiaty została zupełnie zniszczona.

 Sprawa raczej do wyjaśnienia i ukarania sprawców - przecież w Resku działa "MONITORING MIEJSKI" o którym pisaliśmy w artykule "Urząd Miejski o monitoringu". Jak ogłosił Urząd Miejski w Resku, monitoring ma polegać na: "Prowadzenie obserwacji ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony osób i mienia, a w szczególności ograniczenie wybryków chuligańskich, niszczenia mienia, oraz poprawę przestrzegania zasad ruchu drogowego w strefach objętych zasięgiem kamer".

Kamera która rejestruje zdarzenia w tej okolicy zawieszona jest wysoko na wieży remizy OSP. Teraz tylko zgodnie z obowiązkami Straży Miejskiej trzeba w końcu skorzystać z dobrodziejstw tej "bezpiecznodajnej instalacji wizyjnej". Zresztą każdy z pracowników SM Resko w jednym ze swoich obowiązków ma za zadanie: "wykonywanie zadań operatora systemu monitoringu wizyjnego", o czym pisaliśmy: "Straż Miejska w Resku zobowiązuje się ..."

Jeżeli system faktycznie działa, to co może stanąć na przeszkodzie aby w końcu ukarać wandali systematycznie demolujących nasze miasteczko? Wystarczy się tylko rozejrzeć, wszędzie widać skutki tak bezmyślnego niszczenia - na zasadzie: kopie, łamie, podpalam bo nie moje! Kto płaci za te zniszczenia? Pan płaci, Pani płaci, wszyscy za to płacimy.

Dlatego SM Resko - do dzieła! Nie pozwólcie aby sprawcy tak wszechobecnych w Resku aktów wandalizmu pozostawali bezkarni, będzie to ogromna przysługa dla mieszkańców naszego miasteczka.

Resko24.pl

 

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

John
+20 # John 2015-02-01 06:40
Przecież Straż Miejska jest stworzona do bardziej szczytnych celów, jak na przykład obsługa fotoradarów. ;-)
Zgłoś administratorowi
Adam
+13 # Adam 2015-02-01 13:25
Zapewne kamera w tym czasie "patrzyła" w inne miejsce :lol:
Zgłoś administratorowi
SM1
+10 # SM1 2015-02-01 13:43
Tak, patrzyła komuś w okna :lol:
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+16 # Arkadiusz 2015-02-01 14:54
Kolejna bardzo trafna interwencja redakcji Resko24.pl

Proszę idźcie dalej za krokiem - wystąpcie do Straży z prośbą o nagranie z tej kamery z tej nocy, lub przynajmniej o informację co było widoczne na nagraniach.

Dzięki temu mieszkańcy dowiedzą się, czy leci jedynie wizja w czasie rzeczywistym, czy monitoring może komukolwiek się przydać i co jest filmowane (czy kamera wykonuje ruchy, czy jest obraz stacjonarny.. no i czy faktycznie pilnuje ulicy, czy wejścia do remizy, lub czyjegoś podwórka).

Co do obowiązków Straży - na przciwko ich "stróżówki" ekipa budowlana pozostawiła niezabezpieczone wsypy piwniczne. Dzieci spacerują... a one mają ponad pół metra głębokości.
Zgłoś administratorowi
demokrata
+8 # demokrata 2015-02-05 13:57
To przemawia za tym aby zlikwidować niepotrzebną instytucję. Już w Polsce likwidują w większych miastach straż ale my oczywiście musimy " nierobów" utrzymywać. Sory za słowo ale ja jeszcze na mieście nie widziałam strazy miejskiej. Dość utzymywania sztucznych etatów, nikomu nie potrzebnych.
Zgłoś administratorowi
WANIA
+4 # WANIA 2015-02-05 21:28
Zgadzam się z demokratom .!! Nasza straż to tylko z nazwy ,a tak to naprawdę ich nie widać w pracy przypisanej .prędzej można spotkać samochód SYREKA aniżeli komendanta na chodniku spełniając swoje obowiązki. To my podatnicy my ich utrzymujemy i zapewne rozliczymy. :lol: :lol: :lol: :-) :sad: :-? :P
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x