Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Sportowcy ZS Resko 2026 001Ostatnie dni przyniosły mnóstwo sportowych emocji i powodów do dumy dla całej społeczności Zespołu Szkół w Resku. Nasi uczniowie pokazali ogromną klasę, zdobywając czołowe miejsca zarówno w zmaganiach intelektualnych przy szachownicach, jak i podczas Finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zapraszamy na podsumowanie tych wyjątkowych osiągnięć!

Szachowy nokaut w Łobzie – ZS Resko dominuje na podium!

Za nami IV Powiatowe Mistrzostwa Szachowe o Puchar Starosty Łobeskiego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Turniej ten zgromadził rekordową liczbę aż 54 młodych miłośników królewskiej gry z całego powiatu. Rywalizacja była niezwykle zacięta, a poziom partii stał na bardzo wysokim poziomie. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny, wielokrotny Mistrz Polski Służb Mundurowych, pan Rafał Peter.

W tym wymagającym turnieju reprezentanci Zespołu Szkół w Resku nie dali szans rywalom, całkowicie dominując w kategorii szkół ponadpodstawowych i zdobywając całe podium! Świetnie spisali się także młodsi zawodnicy w kategorii szkół podstawowych.

Oto jak wyglądają szczegółowe wyniki naszych szachistów:

  • Klasyfikacja generalna turnieju:

    • 3. miejsce: Wojciech Kulpa (Zespół Szkół w Resku)

  • Kategoria klas 4–8 (szkoły podstawowe):

    • 2. miejsce: Wojciech Kulpa

    • 3. miejsce: Jakub Kajma

  • Kategoria szkół ponadpodstawowych (całe podium dla Reska!):

    • 1. miejsce: Daniel Sojka (uczeń II klasy Branżowej Szkoły)

    • 2. miejsce: Adam Walczykiewicz (klasa 3b LO)

    • 3. miejsce: Bartosz Czaban (klasa 3b LO)

Warto podkreślić, że w zawodach startowało również liceum z Łobza, jednak reprezentanci ZS Resko okazali się bezkonkurencyjni, spychając rywali na dalsze pozycje.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw oraz wręczenia pucharów i nagród dokonali m.in. Starosta Łobeski Edward Arys, Wicestarosta Paweł Marek, Burmistrz Łobza Piotr Ćwikła oraz przedstawicielka Kuratorium Oświaty pani Małgorzata Sameć i Dyrektor SP2 w Łobzie pani Agnieszka Żuk.

Podium w Złocieńcu: Lekkoatletki z Reska trzecią drużyną w województwie!

Równolegle wielkie powody do radości dostarczyły nam nasze sportsmenki. 27 maja 2026 roku w Złocieńcu odbył się prestiżowy Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt. Reprezentacja Zespołu Szkół w Resku wywalczyła tam fantastyczne, trzecie miejsce w województwie, zdobywając łącznie 1304 punkty! Nasze dziewczęta uległy jedynie silnym ekipom ze Świnoujścia i Stargardu, zostawiając w tyle całą resztę Województwa Zachodniopomorskiego.

Nasze zawodniczki zostawiły serce na bieżni i rzutni, co przełożyło się na historyczny sukces drużynowy oraz rewelacyjne osiągnięcia indywidualne w rzucie piłeczką palantową, gdzie dziewczęta z Reska całkowicie zdominowały najwyższe stopnie podium.

Skład brązowych medalistek Finału Wojewódzkiego (Uczennice ZS Resko):

  • Hanna Kowal

  • Anna Zienkiewicz

  • Judyta Janczyszyn

  • Lena Jaworska

  • Ola Zdanowicz

  • Lena Wojtkiewicz

Sukcesy indywidualne (rzut piłeczką palantową):

  • ZŁOTY MEDAL: Anna Zienkiewicz – Mistrzyni Województwa!

  • SREBRNY MEDAL: Lena Jaworska – Wicemistrzyni Województwa!

Wszystkim zawodniczkom, zawodnikom oraz ich opiekunom i trenerom składamy ogromne gratulacje! Zespół Szkół w Resku po raz kolejny udowodnił, że ma potężny talent zarówno do nauk ścisłych i strategicznych, jak i do twardej walki na sportowych arenach. Oby tak dalej!

Resko24.pl/ZS Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x