Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Iglice gm. Resko. Firma  FUTREX  chciała  na terenie naszej gminy, a konkretnie w miejscowości Iglice, wybudować największą w woj. zachodniopomorskim fermę norek. Stado podstawowe /matki/ 100 tysięcy sztuk co po rozmnożeniu daje docelowo około 600 tysięcy sztuk.

Przedstawiciele firmy zaczęli od rozmów z mieszkańcami sołectwa Iglice obiecując im miejsca pracy/100 osób/, zarobki powyżej 2 tys. zł, komfort pracy na fermie. Na dowód tego zorganizowali wyjazd pokazowy na fermę norek pod Goleniowem. Oczywistą rzeczą jest ,że swoim postępowaniem firma doprowadziła do podziału mieszkańców miejscowości Iglice. Zebrano podpisy za i przeciw-37 mieszkańców Iglic było przeciw fermie, 30 mieszkańców było za fermą.

Gdy sprawa nabrała tempa i FUTREX pojawił się na komisji rady miejskiej w dniu 24 marca  br. aby przekonać radnych do swojej inwestycji, na komisję przyjechali również  mieszkańcy Iglic, i zwolennicy ,i przeciwnicy budowy fermy. Przez 2 godziny dyskutowano z przedstawicielem firmy p. Danielem Żurkiem, który usilnie zachęcał do inwestycji, przedstawiał same superlatywy, jednakże nie spodziewał się tak silnego oporu ze strony trzeźwo myślących mieszkańców Iglic.

Przeciwko fermie   stanowisko na piśmie zajęły również  koła łowieckie „ŻUBR” I „KNIEJA”. Radni po wysłuchaniu niezwykle emocjonującej dyskusji, pod koniec komisji zajęli stanowisko w tej sprawie poprzez głosowanie- 10 radnych przeciw fermie, 4 wstrzymało się od głosu, jedna radna z okręgu Iglice za. Na koniec wypadałoby podziękować  radzie miejskiej , kołom łowieckim i grupie mieszkańców Iglic, że uchronili naszą gminę od takiej bomby ekologicznej.
Miejmy nadzieję, że temat norek  w naszej gminie już więcej nie wróci.

MINUSY  POWSTANIA FERMY HODOWLI NOREK W IGLICACH. GM. RESKO

 1. Odór pochodzący bezpośrednio z hodowli, na której  docelowo po wykoceniu będzie ok.600tys. sztuk / Nikt nie  będzie w stanie sprawdzić czy  nie będzie więcej/
 2. Bezpośrednio na cuchnący odór i związane z tym choroby, typu: astma, uczulenia, kaszel, zapalenia/ wywołane dużą ilością amoniaku w powietrzu/ narażeni będą mieszkańcy Iglic, gdyż nie ma w tą stronę żadnej naturalnej bariery typu ściana lasu, a odległość fermy od pierwszych zabudowań  ma wynosić  zaledwie 800m.
  Młodzież i dzieci z pewnością wyjadą z tego zatrutego terenu, a  pozostali mieszkańcy  gdzie się wyprowadzą?-  będą dożywotnio  skazani na powolne umieranie w oparach śmierdzącej fermy.
 3. Mimo zapewnień inwestora o zabezpieczeniach, nie da się zapobiec ucieczkom  norek, które na wolności , nie kontrolowane , rozmnażają się błyskawicznie, a że są to istoty drapieżne i mięsożerne, więc skutkować to będzie:
  - wytrzebieniem w okolicznych lasach małych zwierząt i ptaków wolnożyjących
  - w zbiornikach wodnych/Mały Łabuń, Dobrzyca/wytrzebieniem ryb i ptactwa wodnego
  - w obejściach domowych-wytrzebieniem drobiu, królików, kotów, małych psów
 4. W perspektywie 2-3 lat zatrute zostaną okoliczne gleby i wody gruntowe, chociażby przez deszczówkę i topniejący śnieg z fermy, na co nie będzie miał wpływu inwestor.
 5. Transport karmy i cuchnących odchodów/ przy prawidłowym żywieniu i ilości 600 tys. szt. jest to odpowiednio- ok. 240 ton karmy dzienne i produkowanie  ok.75  ton odchodów dziennie/ transport będzie się odbywał w zależności od inwestora istniejącymi / w opłakanym stanie/ drogami, a więc
  - albo trasa Dobrzyca- Starogard-Przemysław w stronę na Łobez
  - albo trasa Iglice, Łabuń Wielki, Resko, Łosośnica w stronę na Goleniów
  Inwestor określił się, że drogą najkrótszą.
  Wobec tego uciążliwości hałasu, dużego ruchu w dzień i w nocy, jak również przejeżdżających , cuchnących ciężarówek, dotkną mieszkańców większości gminy, w tym samego Reska.
 6. Mimo zapewnień inwestora, że będą nowe miejsca pracy/ nie określił jakie/ w większości będą to umowy śmieciowe/ zatrudnienie przy karmieniu i sprzątaniu, więcej osób podczas uboju/, gdyż firma zatrudni  swoją wykwalifikowaną kadrę typu; technolodzy, lekarze, selekcjonerzy, magazynierzy itp.


PLUSY POWSTANIA FERMY HODOWLI NOREK W IGLICACH. GM. RESKO
Brak.

Pozostałe zdjęcia:

Materiał TVP Szczecin dotyczący protestu mieszkańców Przelewic w woj. zachodniopomorskim dotyczący utworzenia fermy norek.

TVP Szczecin/Youtube.com

Sytuacja na mapie:

Resko24.pl

 

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

ola
-39 # ola 2015-03-28 18:26
Plusów brak ?! Żal! Ludzie pracują w fermach norek zarabiają ładne pieniądze, a wy nie widzicie plusów? Kiedyś istniały PGR-y też hodowano zwierzęta większość ludzi miało gospodarstwa domowe jakoś znosili niemiły zapach a teraz jak mają być miejsca pracy to każdy robi ale bo będzie śmierdzieć. :D
Zgłoś administratorowi
Łukasz11
-40 # Łukasz11 2015-03-28 18:32
Brak plusów?? A miejsca pracy to nie plus??
Zgłoś administratorowi
kasa
+32 # kasa 2015-03-28 19:41
Ola tak samo piszesz jak ta dziewczynka na komisji w centrum opowiadała ,że były PGR, i był obornik śmierdziało i ludzie pracowali i nie przeszkadzało .Nie wracaj do tamtych czasów bo cię na świecie nie było ,czasy nie te i wymagania sanitarne są inne i jeszcze jedno to ,że Iglice są wsią to w twoim mniemaniu oznacza ,że Iglice muszą zalegać w gnoju ,śmierdzieć wartość zabudowań ma zmniejszyć się 60% itp Nie ma takiej zgody a ty i tak nie poszłabyś do pracy przy norkach to po co używanie czasownika jak o odpowiedzialności tej firmy nie zagwarantujesz jaką krzywdę może wyrządzić taka inwestycja we wsi Iglice ,bo jesteś brzydka i pyskata.
Zgłoś administratorowi
Anita
+35 # Anita 2015-03-28 19:53
miejsca pracy ? uwierzcie, jakby przyjęli z 15 osób z wioski byłby cud, bo jak napisano - głownie zatrudniają swoich wykwalifikowanych ludzi. Poza tym połowa po miesiącu i tak by stamtąd uciekła. nie wytrzymałaby smrodu, i kto by chciał pracować w niedziele i święta? zwierzęta pokarmu potrzebują codziennie. Duże pieniądze? przy tylu godzinach pracy w miesiącu to są psie pieniądze. za pogryzione ręce, palce bez paznokci - nie warto. Pomińmy fakt, że w dużej części udzielali się mieszkańcy Potulin i innych wsi w sołectwie, którzy nie musieliby zmagać się ze smordem. Przepraszam bardzo, ale ja chcę latem móc wyjść na podwórko i wypić normalnie kawę, a nie latać z maską gazową. Ola jak tak bardzo chcesz, weź norki na podwórko, ciekawe ile wytrzymasz w smrodzie :)
Zgłoś administratorowi
rozum
+34 # rozum 2015-03-28 19:58
Ola!!!! piszesz z taką!!! nostalgią o tych norkach jak , byś miała w tym jakiś interes rodziny. :lol:
Zgłoś administratorowi
Anita
+34 # Anita 2015-03-28 19:59
pragnę jeszcze napomnieć o tym, że panowie doskonale wiedzieli kiedy przywieźć ludzi i pokazać im ową fermę :) wiedzieli co robią. wybrali moment w którym samice są ciężarne, w związku z czym w ogóle nie ma samców, ani żadnych ubijań, klatki są czyszczone, dezynfekowane - cały smród jest likwidowany. weźmy też pod uwagę fakt, iż temperatura powietrza (lato-zima) ma wielki wpływ na siłę smrodu.
Zgłoś administratorowi
rozum
+34 # rozum 2015-03-28 20:01
Łukasz tobie w tych Iglicach tak się chce pracować jak psu pod wiatr sikać bełta to byś wycedził . :lol:
Zgłoś administratorowi
Jadzka
+38 # Jadzka 2015-03-28 20:10
A co wy porownujecie PGR-y czy gospodarstwa domowe, to nie to samo , co taka olbrzymia ferma..Widać, jaka ciemnota wśród ludzi panuje, którzy uważają, że byłyby z tego jakiekolwiek plusy. Przecież to sa niewyobrażalne ilości zanieczyszczeń (gleby, powietrza, wód itd.) Widocznie mózgi co niektórych nie mogą pojąć tego... I co z tego, że miejsca pracy?! ile tych miejsc pracy by nie było (10, 50 czy 100) to i tak nie warto kosztem zdowia ludzkiego w to inwestowac. To wręcz samobójstwo na własne życzenie...Brawa, naprawdę brawa za wspaniałomyślność co dla niektórych....!!!
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+38 # Arkadiusz 2015-03-28 20:49
ile stałych miejsc pracy? Dla 5 osób?
Zgłoś administratorowi
Jadzka
+32 # Jadzka 2015-03-28 21:13
Co im po miejscach pracy, jak nie daloby rady tam żyć....A ludzie bezrobotni sa bezrobotni z wyboru.Gdyby chcieli tak bardzo pracowac, to dawno by pracowali...ale nie, czekaja, aż praca przyjdzie sama i zapuka do ich drzwi. Śmieszne to wszystko.
Zgłoś administratorowi
AGA
+32 # AGA 2015-03-28 21:13
Miejsca pracy? Praca od godz, 7 rano do godz, 18. Za to 1800 zł brutto i 2 niedziele w miesiącu wolne. To jest zarobek?
To są słowa przedstawiciela firmy FUTREX.
Zgłoś administratorowi
Antek
+35 # Antek 2015-03-29 12:08
Czy ja dobrze widzę? Radna z waszego okręgu była za? To jest nie do pomyślenia, Kogo żeście wybrali? Nie wyobrażam sobie, aby nasza radna z osiedla była przeciwko mieszkańcom! Widzę w tym wszystkim drugie dno na pewno nie dobro mieszkańców Iglic i całej naszej gminy!
Zgłoś administratorowi
Marcin
+34 # Marcin 2015-03-29 13:33
Radna co była za pewnie dostała w łapę... i do końca trzymała się swojego zdania...
Zgłoś administratorowi
Baśka
+31 # Baśka 2015-03-29 15:38
Antek masz słuszną rację.Co to za ptak co we własne gniazdo s.....
Zgłoś administratorowi
AGA
+31 # AGA 2015-03-29 16:20
Bardzo dobry artykuł.Nich mieszkańcy Reska i okolic wiedzą jaka śmierdząca inwestycja się kroiła .Przy dobrym wietrze odór niesie nawet 10 km,władzy nikt by nie wybaczył wyrażenia zgody, a wręcz przeciwnie w ruch poszłyby może taczki.
Zgłoś administratorowi
xyz
+32 # xyz 2015-03-29 16:31
Radna chyba szukała posadki dla siebie i rodzinki. Teraz tylko szkoda nowej pani sołtys w Iglicach, bo już chodzą plotki, że wszyscy, co byli za norkami chcą ją odwołać, a no to stanowisko posłać córkę pani radnej. Powodzenia im życzę :)
Zgłoś administratorowi
Interesant
+32 # Interesant 2015-03-29 16:38
Jak córka radnej zostanie sołtysem, to dopiero ludzie beda mieli prze..... W rodzinie nic nie ginie, jaka matka taka córka. Dopiero ona jak zacznie rzadzic to im pokaze zmiany. Czy na lepsze? to sie okaze. W kazdym badz razie powodzenia!
Zgłoś administratorowi
Krzyś
+29 # Krzyś 2015-03-29 16:55
Nowa pani sołtys ma przed sobą 4 lata, ciężkie lata, bo z głupotą ciężko walczyć.Jeszcze się taki nie urodził coby wszystkim dogodził. Poprzednia pani sołtys, a dzisiaj radna też nie wszystkim pasowała.Gdyby było to możliwe to sołtysa wybieralibyśy co miesiąc,bo jakiemuś oszołomowi nie pasuje lub jest nie po jego myśli.Jest takie powiedzenie" prawda sama się obroni".Niech ci którzy byli za norkami jadą do Reska na rynek i niech krzyczą,że chcą norek,to wrócą ze skopanymi tyłkami
Zgłoś administratorowi
reskowianin
+31 # reskowianin 2015-03-29 18:19
Ludzie którzy działają na szkodę mieszkanców naszej gminy nie powinni zasiadać w radzie miejskiej i jak najszybciej podać się do dymisji
Zgłoś administratorowi
xyz
+32 # xyz 2015-03-29 18:49
Cytuję Interesant:
Jak córka radnej zostanie sołtysem, to dopiero ludzie beda mieli prze..... W rodzinie nic nie ginie, jaka matka taka córka. Dopiero ona jak zacznie rzadzic to im pokaze zmiany. Czy na lepsze? to sie okaze. W kazdym badz razie powodzenia!

pewna rodzina chciałaby chyba mieć po prostu całą wioskę dla siebie . bo świetlicę i kościół już ma .
Zgłoś administratorowi
Baśka
+29 # Baśka 2015-03-29 19:21
Cytuję reskowianin:
Ludzie którzy działają na szkodę mieszkanców naszej gminy nie powinni zasiadać w radzie miejskiej i jak najszybciej podać się do dymisji

Tak trzymać! Brawo!
Zgłoś administratorowi
anioł
+30 # anioł 2015-03-29 21:50
Chciała nam zatruć życie smrodem i się jej to nie udało , może jej w końcu jej się coś uda i odnajdzie nasz obrus z kościoła ,a może Lidia się tym zajmie ,bo tak troszczy się o Iglice to może kupi nowy skoro Iglice są jej tak bliskie. OBRUS MA WRÓCIĆ DO KOŚCIOŁA . :cry:
Zgłoś administratorowi
niesmak
+30 # niesmak 2015-03-29 23:06
Wstydzę się przyznać ,ze na tą osobę głosowaliśmy cała rodzina tak nami zamotała ,że jej uwierzyliśmy teraz nam wstyd i nigdy nie otrzyma od nas poparcia czujemy się oszukani cel był jeden po trupach ,ale do celu ,ale naboje były ślepe . Chce się krzyczeć ,żeby te coś się opamiętało i nie czuło się czymś wyjątkowym ,bo wiedzę ma ubogą inteligencje mierną a sposób myślenia plotkarski takich numerów wyborcom się nie wykręca a o norkach wiedziała już od września.Tak naprawdę powinna podać się do dymisji honorowo.
Zgłoś administratorowi
Arek
+28 # Arek 2015-03-30 00:27
Iglice? Raczej prywatna wieś poprzedniej kadencji! Jak dobrze, że wybrano nowego Sołtysa i to nie z tego samego klanu bo mieszkańcy sołectwa znów żyli by w codziennej udręce! Ci co tak ogromnie chcą wrócić do czasów PRL-u i są zagorzałymi wielbicielami norek niech założą w swoich domach fermy trzody chlewnej i norek i rozkoszują się wszystkimi wspaniałościami jakie te hodowle za sobą niosą. Nie wszyscy lubią żyć na poziomie i nie wszyscy liczą się z resztą najbliższego społeczeństwa. Nie wszyscy rozumieją również co oznacza słowo MINUS danej inwestycji! Pewnych ludzi po prostu nie da się już nauczyć i nie da się zrozumieć ale można darzyć ich wielkim współczuciem.
Zgłoś administratorowi
Wandal
+27 # Wandal 2015-03-30 00:53
Cytuję xyz:
Teraz tylko szkoda nowej pani sołtys w Iglicach, bo już chodzą plotki, że wszyscy, co byli za norkami chcą ją odwołać, a no to stanowisko posłać córkę pani radnej.

nie rozumie tylko dlaczego obrywa się nowej Pani Sołtys skoro większość mieszkańców Iglic była przeciwna?Czyli wychodzi na to, że zwolennicy fermy norek mają jakiś interes.A poza tym Radni wyrazili niechęć do powstania takiej inwestycji.Decyzja nie była podejmowana przez nich pochopnie, albowiem jeździli oni po fermach rozmawiali z mieszkańcami i świetnie się przygotowali do podjęcia i wyjaśnienia swojego stanowiska w tej kwestii.Temat norek jest zamknięty, więc nie jestem w stanie sobie wyobrazić dalszej niezgody mieszkańców. ludzie inteligentni nie skaczą sobie do gardeł za wolność słowa, którą opisuje Konstytucja RP.Przedstawiciele takich korporacji jak FUTREX działają psychologicznie, mają wyuczone kwestie i zachowania, którymi "piorą mózgi" przeciętnym obywatelom.
Zgłoś administratorowi
Wandal
+44 # Wandal 2015-03-30 00:55
Teraz tylko liczmy na to, że zafascynowani norkami ludzie w końcu wybudzą się z transu i dojdzie do nich myśl, że norek nie będzie, bo światli ludzie nie dali się zmanipulować.Zamiast odwoływać nową Sołtysową mogliby się przyjrzeć bliżej działaniom Pani Radnej :-)
Zgłoś administratorowi
obserwator
+42 # obserwator 2015-03-30 08:24
[quote name="kasa"]Ola tak samo piszesz jak ta dziewczynka na komisji w centrum opowiadała ,że były PGR, i był obornik śmierdziało i ludzie pracowali i nie przeszkadzało .[/quote/Ta sama dziewczynka robi teraz największą zadymę we wsi bo przekazuje nie prawdziwe informacje z komisji, przekręca co kto powiedział,Chyba się w ten sposób dowartościowuje,Komisja rady to nie zebranie pod sklepem, gdzie każdy klepie co mu ślina na język przyniesie, wszystko jest protokółowane.A nawiasem mówiąc radni nie dadzą sie kupić za plastikową butelkę wina jak to się praktykuje w Iglicach
Zgłoś administratorowi
Krzyś
+42 # Krzyś 2015-03-30 08:42
W Iglicach nie ma bezrobotnych! Te parę osób to lenie bo im się robić nie chce i nigdzie nie będą pracować nawet w norkach lepiej siedzieć na garnuszku opieki społecznej!
Zgłoś administratorowi
uzytkownikk
+39 # uzytkownikk 2015-03-30 08:53
Cytuję Arek:
Pewnych ludzi po prostu nie da się już nauczyć i nie da się zrozumieć ale można darzyć ich wielkim współczuciem.


O tak! racja! pozostalo tylko wspolczuc tym biednym ludziom, ze sa tak pusci i naiwni. I niestety zadne tlumaczenia nic nie dadza juz..Walka z ludzka glupota to jak walka z wiatrakami.
Zgłoś administratorowi
AGA
+41 # AGA 2015-03-30 08:59
Dla zainteresowanych- przedstawiciel norek na komisji przeczytał żenujący tekst dotyczący Iglic. Zrobił z mieszkających tam ludzi nieudaczników życiowych, nędzarzy Ruszył jedynego pracodawcę, który to płaci grosze i wyzyskuje pracowników ponad siły, a ludzie boją sie odezwać, bo nie bedą mieli na kawałek chleba.Ciekawe kto mu to napisał, bo sam napewno nie wymyślił.
Zgłoś administratorowi
Baśka
+40 # Baśka 2015-03-30 09:52
Ciekawe.Rekordowa ilość komentarzy i prawie wszystkie przeciw. A GDZIE SĄ ZWOLENNICY NOREK! Zabrakło im argumentów? Nie, podniecają się na facebooku, na swoich stronach, kadzą i słodzą sobie nawzajem.Śmieszni są ludzie ;-)
Zgłoś administratorowi
reskowianin
+41 # reskowianin 2015-03-30 10:45
Mieszkańcy Iglic, daliście się zmanipulować i skłocić jednej osobie. Nie dajmy się zwariować. Norek w Iglicach i tak nie będzie, a wszyscy ich sympatycy/ ponoć bezrobotni/ mogą pracować w Wołkowie, tam cały czas przyjmują.
Zgłoś administratorowi
bartuś
+38 # bartuś 2015-03-30 13:06
Cytuję Wandal:
[quote name="xyz"].Przedstawiciele takich korporacji jak FUTREX działają psychologicznie, mają wyuczone kwestie i zachowania, którymi "piorą mózgi" przeciętnym obywatelom.

Zgadza się jak jedna skórka jest warta ok.60 euro, to można sobie przeliczyć zysk z jednego uboju- to są dziesiątki milionów euro! Przy takim zysku jestem w stanie uwierzyć w przekupywanie naiwnych.PIENIĄDZE NIE ŚMIERDZĄ!
Zgłoś administratorowi
anioł1
+40 # anioł1 2015-03-30 19:13
Cytuję anioł:
Chciała nam zatruć życie smrodem i się jej to nie udało , może jej w końcu jej się coś uda i odnajdzie nasz obrus z koscioła. OBRUS MA WRÓCIĆ DO KOŚCIOŁA . :cry:

Wiedzę na temat obrusu powinni miec księża, którzy co niedzielę przyjeżdżali i nadal przyjeżdzają do wiadomej pani - na rosołek, na przeszpiegi. Kler lubi być w temacie szczególnie plotkarskim. Panie ! Widzisz to wszystko i nie grzmisz? Kiedy ta obłuda i świętoje...ość zostanie ukarana?
Zgłoś administratorowi
Artur
-34 # Artur 2015-03-30 21:04
Po przeczytaniu tego artykułu i komentarzy zauważyłem pewne nieścisłości ale nie chce pisać o nich. Bardzo martwi mnie ten język pełny jadu i nienawiści.
Zgłoś administratorowi
kroll
+35 # kroll 2015-03-30 23:22
Artur to przenieś się na fermę norek to wówczas porozmawiamy na naszym poziomie a tak pieprzyć żeby pieprzyć to lepiej wypierz sobie skarpety bo cię czuć NORKĄ
Zgłoś administratorowi
bartuś
+40 # bartuś 2015-03-31 08:16
Cytuję Artur:
Po przeczytaniu tego artykułu i komentarzy zauważyłem pewne nieścisłości ale nie chce pisać o nich. Bardzo martwi mnie ten język pełny jadu i nienawiści.

Cytuję Artur:
Po przeczytaniu tego artykułu i komentarzy zauważyłem pewne nieścisłości ale nie chce pisać o nich. Bardzo martwi mnie ten język pełny jadu i nienawiści.

I kółeczko się zamyka.Kto do tego doprowadził? Znowu ta sama osoba, intrygantka, oszukała ludzi.Bedąc sołtysem umieściła ogłoszenie o zebraniu w sprawie miejsc pracy nie podając że w norkach.Tak się mami biednych ludzi.Po co na zebranie w sprawie pracy mieli iść pracujący,emeryci czy renciści.Gdyby wiedzieli że chodzi o norki z pewnością by poszli.Wszystko było obmyślane i zamierzone.A teraz zdziwienie że taki język? Na chamstwo trzeba odpowiadać chamstwem, inaczej się nie da.Sory taki mamy klimat...... :lol:
Zgłoś administratorowi
reskowianin
+44 # reskowianin 2015-03-31 09:43
Byłem wczoraj na sesji Rady Miejskiej w Resku.Przeciwnicy norek bukietem kwiatów podzękowali radnym za zablokowanie budowy śmierdzacej fermy.Myslę że większośc mieszkańców Reska i gminy też przyłącza się do tych podziękowań
Zgłoś administratorowi
reskowianin1
+41 # reskowianin1 2015-03-31 12:48
Cytuję reskowianin:
Byłem wczoraj na sesji Rady Miejskiej w Resku.Przeciwnicy norek bukietem kwiatów podzękowali radnym za zablokowanie budowy śmierdzacej fermy.Myslę że większośc mieszkańców Reska i gminy też przyłącza się do tych podziękowań

Popieram, myślę, że masz rację, bardzo dużo ludzi z Reska nie akceptuje tej inwestycji.
Zgłoś administratorowi
łabunczyk
+26 # łabunczyk 2015-03-31 20:27
Matko święta.O czym tu jest mowa? Przecież gdyby nie igliczaki to prawdopodobnie ferma zostałaby zbudowana i wszystko jeżdziłoby przez ŁABUŃ, Strach pomyśleć. Myśmy o niczym nie wiedzieli, a póżniej już by było pozamiatane. Z tego co słyszałem nasz radny Andrzej Nowak był od razu przeciw i chwała mu za to. Radny na 102!
Zgłoś administratorowi
AGA
+39 # AGA 2015-03-31 20:37
Cytuję łabunczyk:
Matko święta.O czym tu jest mowa? Przecież gdyby nie igliczaki to prawdopodobnie ferma zostałaby zbudowana i wszystko jeżdziłoby przez ŁABUŃ, Strach pomyśleć. Myśmy o niczym nie wiedzieli, a póżniej już by było pozamiatane. Z tego co słyszałem nasz radny Andrzej Nowak był od razu przeciw i chwała mu za to. Radny na 102!

Trzeba czytać portal Resko24 tu zawsze informacje są z pierwszej ręki i sprawdzone. Na drodze z Łabunia do Iglic nawet bruk by nie został, nie mówiąc juz o tym pseudoasfalcie, o smrodzie nie wspomnę
Zgłoś administratorowi
sonia
+33 # sonia 2015-04-02 12:06
Wzniosłam okrzyk jak dowiedziałam że ferma norek w Iglicach upadła. Należy podziękować radzie miasta że stanowczo odmówiła inwestorowi wątpliwemu tak potężnej inwestycji która by miała za zadanie Iglice skazić i częściowo naszą gminę. Wielkie podziękowania dla tych mieszkańców którzy brali udział w powstrzymaniu głupoty pani Lidii. Szczególne podziękowanie dla pani Elżbiety Korgul jak i tych którzy ją wspierali żeby ta śmierdząca inwestycja NOREK u nas nie powstała. I jeszcze jedno wpisach można się doczytać że Iglicami rządzi dyktatura następny krok do wyzwolenia OBALIĆ DYKTATURĘ i się pojednać i nastąpi i wróci harmonia wśród mieszkańców.
Zgłoś administratorowi
stefania
+23 # stefania 2015-04-03 17:28
Jeżeli macie państwo na myśli to coś jak ktoś pisał że to ta osoba to LIDIA to serdecznie wam współczuje to sprowadzenie by do niej pasowało żeby norki u państwa zagościły ja z tą osobą miałam do czynienia osoba o bardzo niskiej kulturze i egoistycznym podejściem do życia obrzydzenie mnie bierze jak o niej muszę pisać
Zgłoś administratorowi
Zybi
+29 # Zybi 2015-05-03 23:48
Teraz fermę norek przy zaangażowaniu radnego Wierzbowskiego i jego żony (sołtysa Przemysławia) próbuje się usytuować na obrzeżach Przemysławia!!!!! Co ciekawe - takie spotkanie odbyło się przed trzema dniami, a wiedzieli o nim tylko wtajemniczeni - fanatyczni sympatycy radnego. Ponoć spotkanie odbyło się na polecenie burmistrza Czerwińskiego, ale ogłoszenia na żadnej z dwóch tablic ogłoszeń w Przemysławiu NIE BYŁO!!!!! Przez przypadek dowiedziała się o zebraniu jedna z mieszkanek - spontanicznie weszła na nie i wykrzyczała całą prawdę, a agitującym kazała s....ć bo reszta mieszkańców nic o fermie nie wie i nie chce więcej smrodów, bo już jeden w tej miejscowości mamy - PRIMA . Usłyszał również parę słów gorzkiej prawdy sam radny, że nie reprezentuje wszystkich mieszkańców a jedynie swoje brudne interesy. Co jest z tymi fermami norek, że tak bardzo próbują je forsować niektórzy radni bez konsultacji ze społeczeństwem???????!!!!!!!!!
Zgłoś administratorowi
ania
+17 # ania 2015-05-08 21:05
To znaczy ,że Wierzbowski był nie szczery w głosowaniu nad inwestycją w Iglicach bo był przeciw!! a to oznacza że chciał przejąć inwestycję do Przemysławia tacy to są radni po wykształceniu ochotniczego hufca w Łobzie ledwie piszą i czytają i pojęcia nie mają i mieszkańców na krzywdę skazują żeby siebie zaspokoić Nie takich radnych i sołtysów nasza gmina potrzebuje Mieszkańcy przejrzyjcie na oczy jak jesteście manipulowani przez nieuków czy tego nie widzicie nie bójcie się przeciwstawić ich głupocie nie można dalej się bać!!!!
Zgłoś administratorowi
Zybi
+15 # Zybi 2015-05-09 18:38
do #45 ania
A tak z ciekawości - ilu z radnych głosowało za fermą w Iglicach, a ilu było przeciw? Ja nie mam takich informacji i sądzę że inni mieszkańcy gminy też nie wiedzą - a z pewnością powinni się dowiedzieć!
Zgłoś administratorowi
Przemysławianin
+15 # Przemysławianin 2015-05-09 22:23
No to radny Wierzbowski popisał się!!! Nawet nie wie że mieszka w bezpośrednim sąsiedztwie terenów o unikalnych walorach przyrodniczych, krajobrazowych itp. o znaczeniu REGIONALNYM!!! I pewnie nie wie że przy samym Przemysławiu zaczyna się teren Natura 2000, a dokładnie chronione obszary siedliskowe - (tak tak!!!! - obejmuje teren niemieckiego cmentarza i wszystkie pobliskie lasy w stronę Regi, przylega bezpośrednio do tzw. "brzózek" przy drodze wojewódzkiej nr 148 pomiędzy Przemysławiem a Starogardem).
Zgłoś administratorowi
Przemysławianin
+16 # Przemysławianin 2015-05-09 22:27
To znaczy, że norki dla radnego są najważniejsze, a związane z nimi degradacja środowiska i uciążliwy smród to rzeczy mało istotne?!
Boże, widzisz tą głupotę i nie grzmisz???!!! Zainteresowanych i radnego Wierzbowskiego odsyłam do strony internetowej Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. Tam z łatwością można sobie sprawdzić, że niemal cała Dolina Regi i jej dorzecze znajduje się w strefie NATURA 2000. Poniżej link do strony GDOŚ z mapą DORZECZA REGI objętej Naturą 2000:
http://geoserwis.gdos.gov.pl/mapy/?obszar=PLH320049
Zgłoś administratorowi
ania
+12 # ania 2015-05-09 23:30
Z tego co wiem to tylko jedna osoba tz. radna Słonina czy coś takiego była za tym, żeby norki były w Iglicach i trzy czy cztery osóby z rady się wstrzymały a reszta radnych było przeciw.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x