Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W dniach 16-17 maja w Kohtla-Järve w Estonii odbywały się 29 Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate KWF.

Otwarcia Mistrzostw dokonał Mer miasta Kotla. Honorowymi gośćmi byli: członek Parlamentu Estonii, Prezydent EKF Antonio Pinero, Sekretarz generalny Andrzej Drewniak, Skarbnik Lars Hogguist i Sekretarz KWU Sergey Soldatov.

W Mistrzostwach również uczestniczyło 28 sędziów w tym 6 Polaków. Sędzią głównym był Shihan A.Pinerio a sędzią technicznym sensei R.Kopciowski, sędziowali także shihan A. Krawontka, sensei P. Sujka i M. Urbański.

Losowanie i obsługą komputerową realizował sensei Robert Wajgelt trener i szkoleniowiec Kadry Polskiej.

W zawodach udział wzięło prawie 400 zawodników z 22 krajów oraz Japonii. Zawody podzielone zostały na dwa dni. W pierwszy sobotni dzień w rywalizacji na matach łącznie w 32 kategoriach wiekowych i wagowych brali udział kadeci(12-13 lat), młodzicy (14-15 lat) oraz Juniorzy (16-17 lat) w konkurencjach kata oraz kumite, dodatkowo w tym dniu odbywała się konkurencja kata Seniorów. W niedzielę, drugiego dnia zawodów odbywały się walki w kategoriach senior (+18 lat) oraz senior Master (+35 lat) razem w 12 kategoriach wagowych.

W Reprezentacji Naszego Kraju znalazła się licencjonowany zawodnik klubu Karate Kyokushin Centrum Kultury Resko Michał Pniewski startujący pierwszy raz na Mistrzostwach Europy jako Senior.

Jest nam niezmiernie miło poinformować iż nasz reprezentant , podopieczny Sensei Cezarego Banasiaka 3 dan /Karate Kyokushin/ oraz sempaia Marcina Nowaka spisał się rewelacyjnie na tych mistrzostwach - po pasjonujących walkach, niekiedy z dogrywkami wychodził obronną ręką. W pierwszej walce po ciężkich trudach, dwóch dogrywkach pokonał zawodnika z Bułgarii -3 zawodnika Mistrzostw Świata 2014 r. Niestety w następnych walkach został pokonany przez zawodnika z Polski.
Jest to znakomity wynik zważywszy na dużą ilość zawodników oraz wysoki poziom innych konkurentów, pierwszy występ Michał w tej kategorii na tak wysokich rangą Mistrzostwach.

Michał Pniewski wywalczył Brązowy medal w kategorii Senior Men – 80 kg , serdecznie gratulujemy zawodnikowi Centrum Kultury Karate Kyokushin Resko za osiągnięty wynik, godne reprezentowanie klubu oraz Gminy Resko.

Wszystkie sukcesy jakie odnoszą nasi zawodnicy są sukcesami indywidualnymi każdego z zawodników oraz wielkim sukcesem naszego Klubu, wspaniałego licencjonowanego szkoleniowca. Cała otoczka, treningi, rywalizacja, rodzinny klimat i wsparcie w naszym klubie procentują i dają wspaniałe efekty.
Gratulujemy odniesionego sukcesu całej Reprezentacji Polski, która powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku i wywalczyła aż 62 medali i tym samych została Drużynowymi Mistrzami Europy !!!