Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

resko wybory 2018Minęła 21.00, lokale wyborcze już zamknięte. Frekwencja w gm. Resko na poziomie 36,40%. Teraz nadszedł czas na wielkie liczenie głosów.

W lokalach wyborczych pracę rozpoczyna druga zmiana członków komisji wyborczej, która zajmie się liczeniem głosów. Wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi wyników "Wyborów Samorządowych 2018".

Czy zmieni się skład Rady Miejskiej w Resku, ile głosów poparcia uzyskał Burmistrz Reska, kto będzie reprezentował naszą gminę w Radzie Powiatu w Łobzie? Jakich reprezentantów będzie miał Powiat Łobeski w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego?

Frekwencja z godziny 17.00 na terenie gminy Resko wyniosła 36,40%, gm. Radowo Małe - 44,58%, gm. Dobra - 42,26%, gm. Węgorzyno - 38,77% oraz gm. Łobez - 36,58%. W w całym woj. zachodniopomorskim zagłosowało 39,71% uprawnionych do głosowania. Frekwencja w kraju wyniosła 41,65%.

Jak wcześniej informowaliśmy, najszybciej powinny być znane wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych na wójtów, burmistrzów i prezydentów miasta. Następnie poznamy kandydatów do rady gmin i miast, następnie - powiatów. Jako ostatnie ogłoszone zostaną wyniki wyborów samorządowych 2018 do sejmików województw - te wyniki powinniśmy poznać we wtorek, 23 października. Protokoły z wynikami wyborów w swoich siedzibach będą wywieszały komisje obwodowe i terytorialne: gminne, miejskie, powiatowe i wojewódzkie. Informacje o cząstkowych wynikach wyborów będą się także pojawiały na stronie internetowej PKW.

Zakończyła się również cisza wyborcza, czekamy na Wasze komentarze.

Resko24.pl/ pkw.gov.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Komentarze  

Ciekawy
-1 # Ciekawy 2018-10-22 08:27
A wiec w końcu ludzie przejrzeli na oczy:-) pogoniliśmy PiS :-) oby w Resku nie przeszli oszuści.
Zgłoś administratorowi
ola
0 # ola 2018-10-22 22:29
A co, wybrali mieszkańcy takich radnych?
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x