Pin It

Resko ponownie  znalazło się na trasie ultramaratonu Bałtyk - Bieszczady Tour 2018. Jest to wyścig kolarski, którego trasa liczy 1008 km i przebiega przez tereny całej Polski. To już XI edycja wyścigu, który rozpocznie się w piątek, a zakończy w poniedziałek 27 bm. i przebiegać będzie przez teren całej Polski począwszy od Świnoujścia, na Ustrzykach Górnych w Bieszczadach kończąc.

Portal Resko24.pl już od kilku edycji patronuje medialnie tej ogólnopolskiej imprezie kolarskiej. Zawodnicy będą startować dzisiaj ze Świnoujścia już od godz. 20.00.

Jak informują organizatorzy, na pokonanie całej trasy zawodnicy mają ustalony limit wynoszący max. 70 godzin. Jedynym dozwolonym wsparciem jest pomoc oferowana na punktach kontrolno-żywnościowych, które organizowane są co około 60-100 km.

Jeden z takich punktów powstanie w Płotach koło Urzędu Miejskiego. Pierwszego zawodników można spodziewać w Płotach i Resku około 22.30.

Kolejny punkt kontrolno - żywnościowy będzie czekał na zawodników w Drawsku Pomorskim. Tam zawodnicy dojadą około godz. 0.15. W Łobzie przy ul. Drawskiej usytuowano punkt kontrolny urządzeń GPS, tam zawodnicy będą przejeżdżali około godz. 23.30.

W sobotę (25.08) ze Świnoujścia o godz. 8 rano, wystartuje kolejna grupa uczestników ultramaratonu, będzie można ich zobaczyć w Resku już około godz. 11.00.

Zawodników będzie można obserwować na żywo i śledzić przebieg całego wyścigu, na mapie ultramaratonu: http://bbt2018.1008.pl/, więcej informacji na stronie: http://1008.pl/

Organizatorzy przewidują również relacje filmowe (streamy video) bezpośrednio z trasy wyścigu.

Resko24.pl

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x