14 listopada wypada Światowy Dzień Cukrzycy. Ważny czas na zwrócenie uwagi na problem, który, jak się okazuje, może dotyczyć nas, chociaż o tym nie wiemy. W związku z tym klasa 1b realizowała projekt poświęcony tej chorobie pod hasłem ,,Cukrzyca jest wśród nas”.

Na lekcję zaprosiliśmy mamę Ani, naszej koleżanki, która żyje z tą chorobą. Pani Małgosia udzieliła nam wywiadu. Mieliśmy mnóstwo pytań. Na co dzień widzimy, jak wygląda życie Ani, ale pewnych rzeczy chcieliśmy się dowiedzieć. Interesowało nas, jak rodzina Ani dowiedziała się o chorobie.

Pani Małgosia w bardzo przejmujący sposób opowiedziała o początkach życia z chorobą, wyjaśniła, jak działa pompa insulinowa, której Ania używa. Mieliśmy możliwość skorzystać z wielu materiałów – filmów, książek, broszurek – przyniesionych przez Anię i jej mamę. Okazuje się, że Ania jest prawdziwym ekspertem w dziedzinie cukrzycy i zdrowego jedzenia i, choć czasem musi się zmierzyć z mało przyjemnymi aspektami swojego życia, bardzo dobrze sobie z tym radzi.

 

 

Podsumowaniem projektu było stworzenie wspólnej pracy ,,Nasza droga do zachowania zdrowia”. Wybraliśmy najważniejsze, według nas, aspekty zachowania zdrowia: ZDROWE JEDZENIE, RUCH, DOBRE RELACJE Z RODZINĄ I UŚMIECH.

Z życzeniami ZDROWIA - klasa 1b, SP

Resko24.pl/SP Resko

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Resko24.pl nie zbiera, nie przechowuje i nie przetwarza danych osobowych użytkowników, w tym adresów IP. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.