Pin It

„Wspomnień czar... Przedwojenna Madame” to tytuł koncertu, na który zaprosiło 9 marca 2019r. Centrum Kultury w Resku wszystkie panie oraz panów, z okazji Dnia Kobiet.

W atmosferze kawiarenki artystycznej, przy kawie i herbacie i słodkim poczęstunku, zabrzmiały przeboje z początku XX wieku - Dwudziestolecia Międzywojennego. Publiczność usłyszała między innymi utwory Hemara, Warsa, Golda, Petersburskiego i wielu innych znamienitych twórców, które zaśpiewali na przemian Maria Radoszewska, Iwona Radin-Rutkowska, Krzysztof Machowski i Dariusz Koronczewski przy dźwiękach skrzypiec - Maria Radoszewska, fletu - Iwona Radin-Rutkowska, altówki -Włodzimierz Radin-Rutkowski i wiolonczeli - Natalia Szwarczak. Popłynęły dźwięki znanych utworów: „Chciałabym a boję się” , „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Każdemu wolno kochać”, ”Sex appeal”, „Już taki jestem, zimny drań”, „Ja się boje sama spać”, ”Nie kochać w taką noc to grzech” i wiele innych niezapomnianych przebojów.

 

Cała sala wspaniale bawiła się przy utworach granych i śpiewanych w znanych warszawskich teatrach "Qui pro quo", "Perskie Oko", "Rex","Morskie Oko". Koncert poprowadził niezrównany Dariusz Koronczewski – jeden z ostatnich żyjących krewnych Mariana Hemara, przeprowadzając również wśród widzów krótkie quizy na temat międzywojennej muzyki . Artyści po wykonaniu ostatniego utworu, otrzymali gromkie brawa i kwiaty, które wręczyła pani Jolanta Furman, dyrektor Centrum Kultury. w podziękowaniu za przepiękny występ.

Resko24.pl, fot. Centrum Kultury w Resku

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x