Pin It

Jak poinformował media lider ZNP Sławomir Broniarz, chcemy dać uczniom szansę zakończenia nauki. Nie składamy broni, nie przystąpimy do fasadowych negocjacji przygotowanych przez rząd. Nie rezygnujemy z postulatu 30-procentowego wzrostu wynagrodzenia.

Sławomir Broniarz  zapewniał, akcja protestacyjna trwa, natomiast strajk zostaje zawieszony. Każdy nauczyciel z ZNP od poniedziałku powinien przystąpić do pracy.

Wchodzimy w nowy etap, który będzie trudniejszy, ale który pokaże nowe oblicze naszego protestu. Ani dzisiaj, ani jutro, ani w kolejnych dniach nie podpiszemy porozumienia, które rząd zawarł z "Solidarnością".

 

Strajk nauczycieli zaczął się 8 kwietnia po fiasku rozmów ostatniej szansy z rządem. Wówczas rządową ofertę przyjęła tylko "Solidarność".

Jak nas przed chwilą poinformował Dariusz Siemasz, dyrektor Zespołu Szkół w Resku. W poniedziałek w szkołach odbędą się normalne lekcje.

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Ed
+34 # Ed 2019-04-27 22:31
W piątkowym zakończeniu roku szkolnego strajk okazał się ważniejszy niż pożegnanie uczniów klas trzecich,dla większości nauczycieli.Jako rodzic nie spodziewałem się takiej sytułacji.To nie było miłe dla nikogo.Szkoda
Zgłoś administratorowi
Franio
-22 # Franio 2019-04-28 17:44
A co w tym kraju może być miłe? Sądownictwo na dnie, służba zdrowia dogorywa, system edukacji jest nieefektywny i nie wspiera dzieci. Za kilka lat osoby z największego wyżu demograficznego zaczną przekraczać wiek 50 lat i będą wymagać opieki zdrowotnej. Rząd PO rozpoczął demontaż szkół od skrócenia sześciolatkom dzieciństwa, PIS dobił edukację swoimi nieprzemyślanymi reformami, których z nikim nie konsultował. Przez Polskę przetacza się jedna z największych na świecie fali samobójstw młodych ludzi, więzi rodzinne toczy rak, ale o tym cicho. W szkołach brakuje specjalistów typu psycholog, pedagog, pomoc nauczyciela. Na to nie ma pieniędzy, bo za te oferowane nikt nie chce pracować. Od poniedziałku nic już nie będzie takie samo.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+24 # Arkadiusz 2019-04-29 14:11
Coraz więcej głosów oburzonych rodziców słychać w mediach... Szkoda że tak późno.

Teraz coraz częściej słychać hasło - nauczycielu pokaż PIT. Choć to zupełnie niepotrzebna akcja - w końcu średnie wynagrodzenia są często publikowane w ramach sprawozdań rad gmin. Według tych danych ZNP podpiera się zanizonymi wynagrodzeniami...

Inna sprawa jaka zauważają rodzice to to, że ZNP broni od lat tylko karty nauczyciela... i walczy o podwyżki płac. Nie zajmowało się natomiast dobrem uczniów (choć to logiczne że związek zawodowy będzie dbał o siebie nie o uczniów).

W całej awanturze rodzice powinni poczuć się podwójnie wydymani. Po pierwsze będąc w szachy ZNP musieli ulec hasłu "prosimy zrozumcie nas". A obecnie jak się okazuje będą organizować nadrabianie materiału dzieciom...
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x