Pin It

„Kto ty jesteś – Polak mały
Jestem przedszkolakiem,
lat niewiele mam o Święcie Niepodległości opowiem Wam”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych.

Dlatego też 8 listopada w Przedszkolu Miejskim im. Kubusia Puchatka w Resku odbył się uroczysty poranek z okazji Narodowego Święta Niepodległości .Wszystkie dzieci tego ważnego dnia ubrane były odświętnie, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Gospodarzem uroczystości były grupy „Kłapouszków ” i „ Żabek „pod kierunkiem nauczycielek K. Kaczor i K. Celińskiej.

 

Wychowankowie zaprezentowali uroczystą inscenizację z okazji święta narodowego. Dumnie odśpiewały hymn Polski . Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Dużą atrakcją okazała się pieśń patriotyczna „ Serce w plecaku” w wykonaniu wszystkich pracowników przedszkola oraz film „ Polskie Symbole Narodowe” wyświetlony na dużym ekranie. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „ Małych Polaków”.

K.K, C.K

Resko24.pl

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x