Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

RESKO. 25 stycznia b.r., Rada Miejska podjęła uchwałę w sprawie reformy oświaty na terenie gminy Resko. W związku z planowanymi zmianami rodzice rozpoczęli protest i zbierają podpisy.

Uchwała nr XXIV/190/17 Rady Miejskiej w Resku z dnia 25 stycznia 2017 r. w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego przewiduje, że od września tego roku klasy I-III pozostają w budynku obecnej Szkoły Podstawowej przy ul. Wojska Polskiego.

Pozostałe dzieci będą uczęszczały do obiektów obecnego Zespołu Szkół w Resku przy ul. Prusa i ul. Buczka (obecne Gimnazjum i Liceum). Jest to jednak okres przejściowy.

We wrześniu 2019 roku, kiedy gimnazjum już całkowicie wygaśnie, klasy I-III również będą przeniesione do budynków obecnego Zespołu Szkół.

Podsumowując, w obiektach Zespołu Szkół będzie cała podstawówka, szkoła branżowa I stopnia oraz 4 - letnie liceum. Stąd protest rodziców, w tych budynkach po prostu będzie za mało miejsca. 

Jak nas poinformował radny Adam Seredyński, w tych budynkach będzie za mało sal lekcyjnych. Protestujący rodzice wyliczyli, że w planowanym Zespole Szkół od września 2019 roku będzie co najmniej 28-30 klas, obiekty dysponują 26 salami lekcyjnymi, 5 z nich jest mała, tylko na maksymalnie 20 uczniów. W rocznikach 2010 i starszych mają być po dwa oddziały, w niektórych rocznikach będzie nawet po 30 uczniów, a dopuszczalna ich liczba w jednej klasie to 25. Trzeba jeszcze pamiętać, że w Łosośnicy uczą się dzieci I-III, które później dołączą do Szkoły Podstawowej w Resku.

Dodatkowy problem to świetlice, z których licznie korzystają dzieci. W podstawówce przy ul. Wojska Polskiego jest ich 3 i dodatkowo sala zabaw. W budynkach Zespołu Szkół nie bardzo jest miejsce, aby je tam zorganizować. Warto wspomnieć, że radny Adam Seredyński jako jedyny kwestionował pomysł Burmistrza Reska Arkadiusza Czerwińskiego podczas ostatniej sesji. Reszta radnych pozostawała bierna w tym temacie.

Propozycja rodziców

Pomysł rodziców jest taki, aby już od 1 września 2017 roku, od razu przenieść wszystkie dzieci z podstawówki przy ul. Wojska Polskiego do obecnego Zespołu Szkół w Resku. Według rodziców klasy I-III mogłyby uczyć się w obiektach obecnego liceum, a klasy IV-VIII w gmachu gimnazjum. W miejsce obecnej "czerwonej" podstawówki przenieść wygasające gimnazjum, później mogłaby tu powstać szkoła branżowa.

Pomysł samorządowców z Reska wygląda tak, że dzieci które uczą się w trzech budynkach będą miały uczyć się w dwóch, a obecna szkoła podstawowa pozostanie pusta. Właśnie z tym pomysłem nie zgadzają się protestujący rodzice, którzy już zawiadomili kuratorium oświaty.

[AKTUALIZACJA 07.02.2017 r.] Dokumenty przedstawione przez protestujących rodziców

Nieczytelne? Kliknij tutaj

{edocs}prosba_komitetu_protestacyjnego1.pdf{/edocs}

Nieczytelne? Kliknij tutaj

{edocs}prosba_komitetu_protestacyjnego.pdf{/edocs}

W takim razie co z budynkiem podstawówki?

Już w ubiegłym roku, nieoficjalnie mówiło się o różnych pomysłach zagospodarowania budynku Szkoły Podstawowej w Resku po reformie oświaty. Jedna z niepotwierdzonych wersji mówiła o tym, że do budynku podstawówki ma być przeniesiony Urząd Miejski i Ośrodek Opieki Społecznej, a w miejscu Urzędu Miejskiego miałoby powstać muzeum. Niestety to są tylko niepotwierdzone informacje, jak będzie naprawdę? Być może w najbliższym czasie uda nam się to ustalić.

Poniżej Uchwała nr XXIV/190/17 Rady Miejskiej w Resku z dnia 25 stycznia 2017 r. w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego.

Nieczytelne? Kliknij tutaj

{edocs}31_01_2017_14_48_36190.pdf{/edocs}

Resko24.pl/BIP Urząd Miejski w Resku

R24PL
Redaktor: R24PL

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Natalia
+1 # Natalia 2017-02-07 00:01
Przecież w Resku to norma,że Radni dbają tylko o tyłki tych żałosnych Urzędasów...Ich nie obchodzą dzieci,że będą sie cisneły w klasach,w budynkach...
Ważne,ażeby Urzednicy mieli przestronne gabinety,w których będą mieli całe 8 godzin na ploteczki!!!
Zgłoś administratorowi
lala
-23 # lala 2017-02-07 08:17
liceum może być w obecnej szkole podstawowej....tak kiedyś było...i trzeba wybrać nowych dyrektorów......niech obecni poddadzą się... sukcesy szkół nie zależą od dyrektorów, ale od ciężko pracujących nauczycieli...Pana Adama Seredyńskiego na dyrektora szkoły podstawowej, Panią Mariolę Wietrzykowską albo Anię Szymańską - licem i gimnazjum...
Zgłoś administratorowi
low
+17 # low 2017-02-07 08:40
W Resku tak jak w rządzie.Dopóki burmistrz ma większość w radzie to robi co chce i jak chce.Każdy z jego popleczników ma coś do ugrania dlatego tak ochoczo podnoszą ręce.Wstyd że radny wybrany przez swoich wyborców nie dba o ich dobro tylko o swój tyłek.Mieszkańcy powinni częściej przychodzić na komisje i sesje, aby zobaczyć aktywność i prawdziwe oblicza tych których wybrali.Prywata i kolesiostwo ma się dobrze.....
Zgłoś administratorowi
Ona
+7 # Ona 2017-02-07 10:34
Brawo mieszkańcy zróbcie pozadek z władza ktora dba tylko o siebie i ma wątpliwą moralnosc u koryta sie nachapać i tyle ich wszystko obchodzi .daja minusy ludzia ktorzy prawde tu pisza ale nie wystarczy by nam usta zamknace
Zgłoś administratorowi
W obronie cnót kobie
+47 # W obronie cnót kobie 2017-02-07 11:24
Za jakie czyny chca wywieźć p. sekretarz na taczce? Przeciez to taka dobra, moralna i prawdomowna "kobieta". Wzor da naszej dzisiejszej mlodziezy. :oops: :-x
Zgłoś administratorowi
Agata
+28 # Agata 2017-02-07 12:17
Już nie mogę się doczekać kiedy do ratusza przyjdzie " nowa miotła" i zacznie po swojemu zamiatać :lol: Ale będzie się działo, będzie wesoło - nie dla wszystkich :lol:
Zgłoś administratorowi
Zażenowana sprawą
+7 # Zażenowana sprawą 2017-02-07 13:44
Jak w takim molochu maluszki maja czuć sie bezpiecznie. Te małe dzieci, szkoła podstawowa ma swój rytm wychowania. To jakaś parodia z tymi świetlicami, gdzie i w jakich warunkach te dzieci maja odrabiać lekcje nie mówiąc juz o ich samopoczuciu. Poza tym podstawówka to szkoła z tradycjami, im. mjr Sucharskiego. Budowanie łącznika to kolejne koszty, tylko po ci je generować gdy budynek jest, piękny budynek. Po co? Bo to czysty biznesik dla dyrektorka, zeby nie stracił stołka i burmistrza i kolesio z branży budowlanej. Brawo Rodzice!
Zgłoś administratorowi
Mieszkanka Reska
+6 # Mieszkanka Reska 2017-02-07 13:46
Moze wreszcie Kurator zrobi porządek w tym Resku. To co się tu wyprawia to jakieś pośmiewisko.
Zgłoś administratorowi
matka
+8 # matka 2017-02-07 14:37
remont liceum dla dostosowania do potrzeb dzieci kl,l-lll jest 'świetnym" pomysłem a szkołe już po remoncie ,dostosowaną dla dzieci 6 -letnich najlepiej zamknąć .... ale co to dla burmistrza...... wujek z ameryki kase da :D
Zgłoś administratorowi
Poinformowany
+38 # Poinformowany 2017-02-07 16:39
Chcę zwrócić uwagę na jeden ciekawy fakt. A mianowicie co powiecie na to, że radny Adam S naprodukował się na sesji, a później głosował jak cała Rada za podjęciem uchwały. Czyli głosował sam przeciwko sobie- tak się zakręcił :)
Zgłoś administratorowi
zatroskany rodzic
+11 # zatroskany rodzic 2017-02-07 17:00
A może wreszcie zatroskany o dobro gminy radny o wielkim, nauczycielskim autorytecie weźmie się do roboty? Bo jak na razie czas mu upływa na opowieściach o udziale w Kole Fortuny, pomysłach na nowe dowcipy albo opowieściach o tym jak bardzo mu na sercu leży dobro młodzieży. Czas pomyśleć o maturze, a nie bimbać i brać kasę za nic!
Zgłoś administratorowi
bodzio
+10 # bodzio 2017-02-07 17:06
Szkoda dzieci szkoda Rodziców i szkoda słów na to co się wyprawia w naszej Polsce i w naszej Gminie potrzeba zmian w Polsce i oczywiście w Magistracie niekturzy to powinni brać gaże za zasiedzenie cały czas Ci sami CZAS NA ZMIANY moi współmieszkańcy.Bodzio
Zgłoś administratorowi
Zszokowany
+37 # Zszokowany 2017-02-07 17:17
Cytuję W obronie cnót kobie:
Za jakie czyny chca wywieźć p. sekretarz na taczce? Przeciez to taka dobra, moralna i prawdomowna "kobieta". Wzor da naszej dzisiejszej mlodziezy. :oops: :-x

Jak to co? Nikt nie wie? Przeciez wszyscy PAMIETAMY i nie ma to nic wspolnego z moralnością :-* :oops:
Zgłoś administratorowi
Rejmont
+43 # Rejmont 2017-02-07 18:13
W obronie cnót kobie
Przeczytaj Chłopów to zrozumiesz za co Jagienkę taki a nie inny los spotkał :-*
Mam nadzieję, że i w TYM PRZYPADKU taczka na Jagnę się znajdzie :lol:
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+23 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-07 18:25
Część 1 komentarza.
Heh, bzdury totalne. Najlepiej potrafią się wypowiedzieć osoby, które widziały szkołę tylko idąc do biedry z psem. Dla jasności wytłumacze parę spraw.
Całość uczniów zespołu szkół jest za tym aby w tym budynku (Zespołu Szkół) mieściły się klasy podstawowe 4-7 oraz 4-letnie liceum. Uczniowie klas 1-3 mogliby zostać w "czerwonej szkole" tam gdzie obecnie mieści się podstawówka.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+23 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-07 18:25
Część 2 komentarza
Świetlice, mało miejsca? Bawi mnie to ponieważ aktualne Gimnazjum dysponuje świetnie wyposażoną świetlicą oraz FORUM. Na forum przebywa większość uczniów w czasie wolnych lekcji bądź przerw. Nikt nigdy nie narzekał i nie będzie na to że jest mało miejsca, ponieważ jest ich ogrom. Do tego dochodzi świetlica w Liceum, również nie mała. Oraz oczywiście biblioteka oraz zajęcia wyrównawcze/dodatkowe. Z czekaniem na autobus jak widać nie było i nie ma problemu bo osoby dojezdne, mają i będą miały gdzie przebywać i co w tym czasie robić ze względu na wyposażenie świetlic, biblioteki oraz forum.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+21 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-07 18:26
Część 3 komentarza
Następnie, liceum nigdy nie zostanie przeniesione do budynku obecnej podstawówki. Przepraszam bardzo ale gdzie logika. Po pierwsze nauczyciele gimnazjum (późniejszej podstawówki) są również nauczycielami w liceum. Jak to ma wyglądać, jedna lekcja w budynku na ul. Wojska Polskiego a druga w budynku na ul. Prusa i biegaj przez całe Resko?
Dwa, licealiści nie będą pracować na kredach. Projektory i tablice interaktywne są bardzo pomocne, nauczyciele mogą przedstawić lekcję w sposób prostszy i łątwiej przyswajalny. Nie wyobrażam sobie żeby dzieci z podstawówki pracowały na takim sprzęcie a licealiści męczyli się z mniej współczesnymi technikami.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+24 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-07 18:29
Część 4 komentarza
Znowu liczba klas za mała? Według mnie w Zespole Szkół jest wystarczająco klas dla podstawówki i liceum. Nie dość, że mamy dodatkowe sale które są prawie że ciągle puste to w czasie lekcji nie wszystkie sale są zajęte. To nie tak jak większość ludzi myśli. Do tego dochodzi HALA. Jest ona podzielona na 3 sektory czyli mogą tam mieć lekcje 3 klasy równocześnie. Zrobiło się nagle więcej miejsca? Jasne ponieważ rozłączanie tego wszystkiego jest beznadziejnym pomysłem, ludzie nie mają pojęcia jak wygląda sytuacja w rzeczywistości.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+27 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-07 18:31
Część 5 komentarza
Również dochodzi atmosfera jaka jest w Zespole Szkół. Słyszą państwo co się teraz dzieje z dziećmi w Podstawówce? Wiem że nie mają pohamowań ani wstydu. Od zawsze było tak że gimnazjaliści wchodząc do innej szkoły gdzie codziennie widywali licealistów, automatycznie zmeniali swoje zachowanie i zaczynali być bardziej odpowiedzialni oraz psychicznie doroślejsi. To jaką wspólnotę i porozumienie tworzą aktualnie gimnazjaliści i licealiści jest zdumiewające. Człowiek dorośleje pod wpływem innych ludzi.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+25 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-07 18:32
Część 6 komentarza
Jak to by wyglądało gdyby 8 klas podstawówki żyło własnym życiem w Zespole Szkół, gdzie następnie mieliby stać się licealistami. Byłoby to totalną porażką, schemat którym dysponuje aktualnie szkoła jest najbardziej korzystny nie tylko do nauki ale również i rozwoju psychicznego ludzi. Wyniki tych szkół nie przychodzą same. To w jakim otoczeniu się uczymy oraz jakich mamy nauczycieli jest bardzo ważne. Licealiści będać w szkole na ul. Wojska Polskiego nie będą mogli kontynuować nauki z nauczycielami z budynku na ul. Prusa jak już mówiłem, ze względu na odległość. Proszę przeczytać moją wypowiedź raz bądź dwa i zrozumieć przekaz, a jeśli wyjaśniłem coś w sposób niejasny, odpowiem.
Zgłoś administratorowi
Mariola
+10 # Mariola 2017-02-07 19:10
Zgadzam się z Przedmówcą/Przedmówczynią. Bardzo dobrze napisane!!! 100% prawdy
Zgłoś administratorowi
obywatel 1
+15 # obywatel 1 2017-02-07 20:31
Do Beznadziejna sytuacj - brawo za rzetelne i mądre podejście do tematu. W końcu ktoś napisał jak wygląda całą sytuacja z perspektywy młodzieży. Rodzice dzieci z podstawówki walczą, ale nikt nie zapytał o zdanie gimnazjalistów, licealistów - a to są przecież mądrzy, odpowiedzialni i wartościowi młodzi ludzie, którzy tez mają prawo wyrazić soje stanowisko i także mają Rodziców gotowych stanąć w ich obronie oraz w obronie ich szkoły. Najdziwniejsze jest jednak to, że całą sytuację podkręca radny, nauczyciel który otwarcie mówi, iż za dwa lata odchodzi na emeryturę. Narobi zadymy, skłóci społeczeństwo (to mu zawsze świetnie wychodziło) i się wycofa. Panie Adamie - mógłby pan w końcu odpuścić i dać wszystkim spokój.
Zgłoś administratorowi
ola
-4 # ola 2017-02-07 20:48
Jak czytam tego beznadzieję,to nazwa pasuje do tego co pisze w tych komentarzach!!!. Komentarz 6-ty jaka jest różnica,czy uczeń idzie do LO po 8-ej,lub Gimnazjum jest taki sam,to o czym piszesz zakręciłeś się wokół własnego widz misia. Do pracy ludzie dojeżdżają dalej i nikt nie kaprysi. BEZNADZIEJO ZADANIE DLA CIEBIE;............ do dwóch pełnych szklanek wody zmieść pełną szklankę wody,otrzymasz odpowiedz na głupotę Burmistrza i dyrektora Z.S.
Zgłoś administratorowi
Asia
+7 # Asia 2017-02-07 20:52
Mariolka jesteś prymitywna wzdłuż i poprzek: :lol: :P
Zgłoś administratorowi
Renia
+4 # Renia 2017-02-07 22:07
Pan Adam ma prawo głośno mówic ,że odchodzi na emeryturę.Zapytajcię dyrektora Siemasza dlaczego chce tego zespołu i co śię stanie jak rozwiążą zespół to pójdzie na bruk a tak jak zawiąże się zespół to burmistrz może, napewno bez konkursu mu przedłuży i o to idzie walka dobro dziecka w tym momęcie się nie liczy. Panie Burmistrzu pan za niedługi czas nas Reskowian pożegna dlaczego pan robi piekło tym dzieciom.
Zgłoś administratorowi
Gandzia mafia
+11 # Gandzia mafia 2017-02-07 22:12
SerekToZiomal na prezydenta !
Zgłoś administratorowi
józek
-9 # józek 2017-02-07 22:20
ŻEBY NIE PAN SEREDYŃSKI TEGO LICEUM BY NIE BYŁO TO ON WALCZYŁ.... A CI CO NA TEJ STRONIE O NIM PISZĄ NIEPOPRAWNIE MAJA DZISIAJ GDZIE PRACOWAĆ..... .PAMIĘTAJCIE TO ŻE SEREDYŃSKI WALCZY Z DYREKTOREM A JAK ON WALCZY TO DYREKTOR BUDUJE SOBIE WIĘKSZOŚĆ ,TO ZNACZY SĄ LEPSZE PROFITY DLA WAS CIEKAWE KTO ZAWALCZY ZA WAS JAK SEREDYŃSKIEGO WAM ZABRAKNIE MIERNOTY .
Zgłoś administratorowi
rodzic
-8 # rodzic 2017-02-07 22:44
Ciekawe kto się podpisał pod tymi wypocinami = protestem. Trochę to słabe !
Zgłoś administratorowi
Ala
-13 # Ala 2017-02-07 22:53
Do czesci trzeciej beznadziejnej sytuacji. Beznadziejna to jest twoja wiedza na temat wyposazenia szkoly na Wojska Polskiego. Projektory i tablice interaktywne juz dawno w niej sa
Zgłoś administratorowi
Uczeń
+6 # Uczeń 2017-02-07 23:29
Ja nie chcę wracać do tej szkoły na wojska Polskiego. Dopiero się od niej uwolniłem i znowu!!!
Zgłoś administratorowi
stopa
+2 # stopa 2017-02-07 23:50
Józek masz rację większość to miernoty pokończyli Sorbonę Gryficką i udają wielkich nauczycieli za nasze podatki może zapytamy dzieciaków którzy po gimnazjum poszli do lepszych LO Z PRESTIŻEM to oni mogą powiedzieć jak naprawdę w Resku nauczyciele nie wszyscy uczą ile ich kosztuje zdrowia żeby dorównać średniakom a Serkowi to wy nawet do pięt nie dorastacie Jedyny nauczyciel który z RESKA sprawdza egzaminy na całą Polskę a wy co żadne z was zabrakło wam wiedzy po Sorbonie .
Zgłoś administratorowi
Czytelnik
+20 # Czytelnik 2017-02-08 00:09
Cytuję Rejmont:
W obronie cnót kobie
Przeczytaj Chłopów to zrozumiesz za co Jagienkę taki a nie inny los spotkał :-*
Mam nadzieję, że i w TYM PRZYPADKU taczka na Jagnę się znajdzie :lol:

A kto jest w tym przypadku Boryna, Antkiem, wojtem czy parobkiem w tej wersji Chlopow?
Zgłoś administratorowi
matka
+2 # matka 2017-02-08 10:27
czy nikt logicznie myślący w radzie nie zasiada !? niby ludzie wykształceni ..... a wystarczyło by kl.6-8 stopniowo przenosić w miejsce znikających gimnazjalnych do gimnazjum , podstawówkę czyli kl. młodsze 1-5 i liceum zostawić w spokoju, ale nie woleli na wzór pisu zrobić w "tydzięń" rewolucje TERAZ SZKOŁY NAJŁATWIEJ POZAMYKĆ A POTEM PROBLEM BĘDZIE JAK SIĘ OKAŻE ZE DZIECI DUŻO ( z programu 500+ oczywiście)
Zgłoś administratorowi
Mieszkanka Reska
+3 # Mieszkanka Reska 2017-02-08 12:04
Forum jako świetlica? Poroniony pomysł! Dzieci potrzebują ciszy i spokoju do odrabiania lekcji. A od Serka juz się odwalcie... ten kto pisał komentarz najwidoczniej nie ma z nim lekcji. Naprawdę trzeba zapytać dyrektorka co planuje jeśli straci stołek? Moze na burmistrza niech wystartuje.
Zgłoś administratorowi
Zażenowana
+7 # Zażenowana 2017-02-08 12:13
Jozek masz racje w 100 % najlepsze jest to, ze przeciwko protestowi wypowiadają się ci, których dzieci nie chodzą do podstawówki.
Zgłoś administratorowi
mąż pracownicy socj.
+8 # mąż pracownicy socj. 2017-02-08 12:17
Panie dyrektorze Siemasz jak połączymy szkoły to co z woźnymi,sprzątaczkami,bibliotekarzami.sekretarkami ,księgowymi,konserwatorami,itp. nauczyciele z panem walczą o pana stanowisko o pracownikach wymienionych nic sie nie mówi dla nich miejsca, przecież nie starczy ,bo żaden pracodawca nie będzie dublował miejsca pracy.Czy Ci pracownicy maja służyć tylko do popierania pana na dyrektora a póżniej otrzymają WYPOWIEDZENIA zapewnienia ustne nie daja wiary w to co pan mówi moja żona ma wątpliwości, po połączeniu ,że będzie pracować, bo realnie i ekonomicznie to część tych pracowników utraci pracę i tego my nie chcemy.
Zgłoś administratorowi
Serio
+6 # Serio 2017-02-08 16:03
Dlaczego odnoszę wrażenie, że w tym całym proteście kompletnie zignorowani zostali licealiści i ostatnie klasy gimnazjum? Z tego co widzę, to są wręcz postrzegani jako problem. Nie wyobrażam sobie licealistów w budynku na Wojska Polskiego. Wiem też, że sami licealiści też nie są zachwyceni tym pomysłem. Może by tak jednak posłuchać co oni mają do powiedzenia na ten temat? W końcu to już prawie dorośli ludzie.
Co do wyposażenia ZS a Podstawówki... To naprawdę podstawówka jest daleko w tyle.
Zgłoś administratorowi
Alicja
+5 # Alicja 2017-02-08 16:28
Do Józek - masz chyba nieco wybrakowane informacje. Radny A. Seredyński od zawsze działał na szkodę reskowskiego liceum. Sprzeciwiał się idei powstania Zespołu Szkół. Na szczęście mu się nie udało. A co do jego talentu pedagogicznego - Rodzice proszę zapytajcie swoje dzieci jak wyglądają lekcje matematyki u pana Adama S. - siedzenie na telefonach, ciągłe przeszkadzanie, rozmowy o wszystkim (o matematyce niekoniecznie). Taki to "fantastyczny" pedagog. :cry: :-x Nie wiem jak Wy, ale ja chcę, żeby moje dziecko zdało przyzwoicie egzamin gimnazjalny a na korepetycje nie zamierzam wydawać. Może najwyższy czas tym właśnie się zająć. Zamiast politykować proszę uczyć nasze dzieci !!!
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+3 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-08 16:44
Cytuję ola:
Jak czytam tego beznadzieję,to nazwa pasuje do tego co pisze w tych komentarzach!!!. Komentarz 6-ty jaka jest różnica,czy uczeń idzie do LO po 8-ej,lub Gimnazjum jest taki sam,to o czym piszesz zakręciłeś się wokół własnego widz misia. Do pracy ludzie dojeżdżają dalej i nikt nie kaprysi. BEZNADZIEJO ZADANIE DLA CIEBIE;............ do dwóch pełnych szklanek wody zmieść pełną szklankę wody,otrzymasz odpowiedz na głupotę Burmistrza i dyrektora Z.S.

Pani Ola chyba nie zrozumiała i to pani się zaplątała :)
Jeżeli plany rodziców się powiodą to to czy uczeń idzie do LO po 8-ej klasie, a po gimnazjum ulegną całkowitej zmianie. Starałem tłumaczyć się jak najzrozumialej dla każdego ale cóż nie wyszło. Chciałbym ponownie zaznaczyć fakt, że nauczyciele uczą obecnie w gimnazjum i liceum. Jeżeli LO zostanie przeniesione do czerwonej szkoły nie będzie to możliwe.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+9 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-08 16:45
Wiem że niektórzy ludzie mają dalej do pracy jak moi rodzice ale CO Z TEGO. Proszę wziąść na ludzki rozum, że jazda co godzinę na drugi koniec miasta jest bez sensowna. Co ma piernik do wiatraka? Wyobraża sobie pani aby nauczyciel na przerwach zamiast przygotowywać się do lekcji, odpocząć, wypić kawę, mknie na lekcję do drugiej szkoły? Tak by to wyglądało. Połączenie wiekowe 4-8 klas i liceum pozwoli na dalszą pracę nauczycieli i to dla mnie ucznia jest super rozwiązaniem ponieważ mogę kontynuować moje sukcesy w postaci wyników z nauczania.
Dwa nikt po podstawówce nie chciałby pójść do liceum które mieściło by się w czerwonej szkole. Znam tamte wyposażenie, nie jest takie jak napisał ktoś wyżej. To byłoby cofanie się w systemie nauczania które poznaliby w podstawówce która mieściłąby się w dzisiejszym gimnazjum.
Na prawdę jeśli pani nie rozumie to wyjaśniłbym wszystko w wiadomości e-mail ponieważ tutaj w komentarzach jest ograniczona liczba wyrazów.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+8 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-08 16:46
Cytuję Renia:
Pan Adam ma prawo głośno mówic ,że odchodzi na emeryturę.Zapytajcię dyrektora Siemasza dlaczego chce tego zespołu i co śię stanie jak rozwiążą zespół to pójdzie na bruk a tak jak zawiąże się zespół to burmistrz może, napewno bez konkursu mu przedłuży i o to idzie walka dobro dziecka w tym momęcie się nie liczy. Panie Burmistrzu pan za niedługi czas nas Reskowian pożegna dlaczego pan robi piekło tym dzieciom.

Pani Renia nie doinformowana. Konkurs na dyrektora odbędzie się i proszę nie wprowadzać ludzi w błąd..
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+4 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-08 16:49
Cytuję Ala:
Do czesci trzeciej beznadziejnej sytuacji. Beznadziejna to jest twoja wiedza na temat wyposazenia szkoly na Wojska Polskiego. Projektory i tablice interaktywne juz dawno w niej sa

Ilę? Proszę wymienić liczbę wyposażonych sal w projektory na ogólną liczbę sal. Zapewniam że w WIĘKSZOŚCI klas nie ma projektorów.
Zgłoś administratorowi
Ola
+7 # Ola 2017-02-08 16:53
Do Stopa - po pierwsze co drugi nauczyciel w Resku sprawdza "egzaminy na całą Polskę" (nie każdy się tym chwali) po drugie - bardzo dobry pomysł, żeby zapytać o zdanie młodzież, która właśnie zaczyna do głosu dochodzić tylko obawiam się, że jej wersja wydarzeń nie przypadnie tobie do gustu :lol: trzecie tak się składa, że zdecydowana większość najlepszych absolwentów gimnazjum uczęszcza do LO w Resku i byłoby dobrze gdyby kolejne roczniki również miały taką szansę - nie chcę, żeby za kilka lat moje dziecko musiało dojeżdżać do Gryfic lub Nowogardu tylko dlatego, że Adam S. ma swoją wizję, która może doprowadzić do upadku liceum.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+8 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-08 17:04
Cytuję stopa:
Józek masz rację większość to miernoty pokończyli Sorbonę Gryficką i udają wielkich nauczycieli za nasze podatki może zapytamy dzieciaków którzy po gimnazjum poszli do lepszych LO Z PRESTIŻEM to oni mogą powiedzieć jak naprawdę w Resku nauczyciele nie wszyscy uczą ile ich kosztuje zdrowia żeby dorównać średniakom a Serkowi to wy nawet do pięt nie dorastacie Jedyny nauczyciel który z RESKA sprawdza egzaminy na całą Polskę a wy co żadne z was zabrakło wam wiedzy po Sorbonie .

Zadziwił mnie pan. DO SZKÓŁ Z PRESTIŻEM? Czy wie pan na którym miejscu znajduje się Liceum w Resku na tle województwa ZACHODNIOPOMORSKIEGO, WIELKOPOLSKIEGO I LUBUSKIEGO?
Czyste statystyki, proszę się z nimi zapoznać na stronie oke.poznań.pl którę podam w następnym komentarzu.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+9 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-08 17:05
Podam na przykładzie j. polskiego.
Średni wynik w % poziom podstawowy.
Liceum w Resku 78,58%! Jest to 7 miejsce w tych województwach i jakoś nikt o takich sukcesach nie wspomina prócz dyrektora na apelach szkolnych dlatego wy ludzie o tym nie wiecie. Wiele moich znajomych którzy poszli do innych szkół chcieliby wrócić do tego liceum. Dzieki temu że nauczyciel ma czas dla uczniów jesteśmy sprawniej przygotowani do matur. 84%, 82%, 81% te wyniki należą do szkół w POZNANIU. W KOSZALINIE 79% i 78% natomiast w Zielonej Górze 83% - zdawał tam tylko jedna osoba. Jeżeli ktoś nie wierzy proszę wejść na stronę i przejrzeć statystyki na którym miejscu znajduje się nasza szkoła na tle innych szkół. To jest śmieszne że pan mówi tak o naszych nauczycielach. Dla nas siedzą w pracy cali w materiałach szkolnych, zostają po zajęciach i tłumaczą. Niech pan się przyzna że zawitał pan na forum aby tylko z niewiedzą bronić swojego kolegę z uporem maniaka.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+8 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-08 17:15
Cytuję Mieszkanka Reska:
Forum jako świetlica? Poroniony pomysł! Dzieci potrzebują ciszy i spokoju do odrabiania lekcji. A od Serka juz się odwalcie... ten kto pisał komentarz najwidoczniej nie ma z nim lekcji. Naprawdę trzeba zapytać dyrektorka co planuje jeśli straci stołek? Moze na burmistrza niech wystartuje.

Widzę że w sprawie forum kieruje się pan w stronę mojego komentarza. Ci którzy chcą odrabiać lekcje mają świetlicę w obecnym budynku gimnazjum, bibliotece w gimnazjum oraz świetlica w liceum. Gdzie tu mało miejsca? A teraz się nie oszukujmy ale na forum nie jest tak głośno. ja będąc w gimnazjum czyli odpowiednik dla klas 7-8 wolałem pisać notatki na forum wśród znajomych z muzyką, wiekszość osób tak robiła i robi.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
+4 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-08 17:17
Do Mieszkanka Reska, druga wypowiedź (przepraszam za zwroty "pan" źle odczytałem pseudonim)
Dla osób z zapotrzebowaniem na ciszę jest dużo miejsc które wymieniłem. Problem świetlic jest wywoływany niepotrzebnie, pani sama o tym wie, zresztą zapraszam do szkoły się samemu o tym przekonać. Nie wiem czy w dalszej część komentarza odwoływała się pani do mnie, nigdzie nie wspominałem o Radnym Adamie Seredyńskim w żadnym z komentarzy, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Piszę tu dla uświadomienia osób którym się nagaduje głupoty, a nie do wytykania ludzi nazwiskami, dla jasności.
Zgłoś administratorowi
Grzegorz
+5 # Grzegorz 2017-02-08 17:32
Widzę że do pisania komentarzy Serek zaangażował całą swoją rodzinę.
Zgłoś administratorowi
Grzegorz
+2 # Grzegorz 2017-02-08 17:39
Józek mam nadzieje, że Serka już nikt nie wybierze na radnego i przestanie buntować ludzi przeciw sobie.
Zgłoś administratorowi
Agata
+9 # Agata 2017-02-08 19:02
Ciekawa tylko jestem kto tę petycję podpisze... Rodzice, których dzieci nie chodzą już do żadnej z w/w szkół czy emeryci, którzy nawet nie wiedzą o czym pismo mówi? :lol: :lol:
Śmieszne jest to, że osoby najmniej związane z problemem mają najwięcej do powiedzenia.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+2 # Arkadiusz 2017-02-08 20:55
Dopiszę i swoje zdanie - jako osoby niezwiązanej z zawodem nauczyciela, a za to rodzica.

1. Zdaję sobie sprawę, że Gmina musi zagwarantować miejsca uczniom ze względu na reformę oświaty (potyczki Serków a z całym światem nie mają tu znaczenia). Wobec problemu jaki przedstawiono każdy podział ma swoje plusy i minusy - najlepsze rozwiązanie winni uzgodnić obecni dyrektorzy z burmistrzem (niezależnie od swej przyszłości zawodowej po każdej ze stron). Radni tylko do głosowania nad jedną z kilku opcji!
2. Dzieci klas 1-3 powinny być odseparowane od dzieci starszych. Winny być oddzielne zajęcia WF (najlepiej w obiektach z osobnymi szatniami).
3. Dzieci 4-8 nie muszą mieć kontaktu z prawie dorosłymi licealistami. Nic nie da też (wręcz jest szkodliwe) wychowywanie przez tego samego nauczyciela w SP i LO.
4. Wyposażenie sal nie jest żadnym argumentem - kiedyś wystarczyła kreda i książka. Dokupienie lub przeniesienie między salami wyposażenia to też nie problem.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+2 # Arkadiusz 2017-02-08 21:04
Nie wierzę w istnienie potrzeby migracji nauczycieli co godzinę między LO i SP. Jeśli sławny Serek zakładał sobie, że godzin wystarczy mu w zaledwie dwóch (jednym?) roczniku... to przy ilości godzin zajęć w "dawnym" systemie nie będzie potrzeby wykorzystywania nauczycieli i tu i tu.

Obawa przed zwolnieniem pracowników socjalnych też zdaje się przesadzona. Jeśli w bibliotece przed reformą bywało 300 dzieci, to i po reformie będzie 300 dzieci (i tyle samo rąk będzie musiało je obsłużyć). Podobnie z woźnymi, sekretarkami, sprzątaczkami itp. Chyba, że były aż takie luzy w czasie pracy... to niestety będzie optymalizacja zatrudnienia!
Zgłoś administratorowi
stopa
-11 # stopa 2017-02-08 23:25
Podniecona! Beznadziejo,tak się rozpisałaś,że zapomniałaś czytania ze zrozumieniem, czy ja pisałam o wynikach naszego Liceum? Problem jest.... po gimnazjum w prestiżowym Liceum,a to inne szkoły... I nie podniecaj się tym pisaniem, bo orgazm kto inny przeżyje na pewno nie ty! :-* :lol:
Zgłoś administratorowi
nauczyciel SP Resko
+2 # nauczyciel SP Resko 2017-02-09 11:13
Czytając komentarze na temat reformy oświaty w Resku , mam pewność, że wpisów dokonują osoby najbardziej zainteresowane czyli nauczyciele pod różnymi pseudonimami. A i tak ostateczną decyzję podejmie Kurator zapoznając się z projektem uchwały. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, ale jako nauczyciele nie powinniśmy oceniać się nawzajem i mówić źle o innej szkole. Jedziemy na tym samym wózku, więc szanujmy się. Jeżeli chodzi o budynki to gimnazjum wygrywa, ale wyposażenie sal w sprzęt multimedialny niekoniecznie. W sp w każdej sali jest projektor lub tablica multimedialna.
Zgłoś administratorowi
Zażenowana
+6 # Zażenowana 2017-02-09 13:22
Tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku, ze ktoś na forum, zamiast komentować sprawę reformy, problematyki połączenia szkół, urządził sobie miejsce linczu na Panu Adamie. Anonimowo mozna sobie pisac i oczerniać ludzi, kłamać do woli. Mam tez wrażenie, ze pisze te głupoty jedna osoba, ten sam ton, zwroty. Internet to dobre miejsce na hejty. Prawda jest taka, ze w Resku ręka, rękę myje...
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-7 # Arkadiusz 2017-02-09 16:27
Cytuję Zażenowana:
Anonimowo mozna sobie pisac i oczerniać ludzi, kłamać do woli.


Jeśli dobrze widzę to i ty piszesz anonimowo. Z hejtem w internecie trzeba się liczyć, w szczególności jeśli jest się osobą znaną, lub pełniącą funkcje publiczne.

Jest tu parę przekłamań i wycieczek osobistych... ale za równo do radnego nauczyciela, jak i do dyrektora (dyrektorów) i burmistrza. Stajesz w obronie tylko jednej strony. Czyżbyś też miała zakusy na hejtera?
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
-6 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-09 17:35
Cytuję stopa:
Podniecona! Beznadziejo,tak się rozpisałaś,że zapomniałaś czytania ze zrozumieniem, czy ja pisałam o wynikach naszego Liceum? Problem jest.... po gimnazjum w prestiżowym Liceum,a to inne szkoły... I nie podniecaj się tym pisaniem, bo orgazm kto inny przeżyje na pewno nie ty! :-* :lol:

Powiem prosto z mostu. Ośmieszył się pan w tym momencie. Czy wie pan po co podałem wyniki LO w Resku?
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
-4 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-09 17:36
Druga część komentarza do Stopa
Jest to argument który przeczy pana komentarzowi, że w (jak to pan uznał zabawnie) LO Z PRESTIŻEM dzieci nie dorównują równieśnikom z powodu wysokiego poziomu nauczania. Jak wiemy nauka przekłada się na wyniki więc skoro nasze LO ma wysokie wyniki maturalne (wyższe od innych LO jak to pan ujął "Z PRESTIŻEM") to najzwyczajniej w świecie my uczniowie LO Resko pracujemy i uczymy się ciężej od reszty szkół Licealnych. Praca/Nauka -> WYNIKI.
Więc reasumując dlaczego oni sobie nie radzą (pan to napisał) a my tak?
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
-2 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-09 17:38
Trzecia część komentarza do Stopa
A no przecież JUŻ TO CHYBA PISAŁEM. W naszym liceum nauczyciele nas znają i mają czas aby nas uczyć oraz pomagać poza lekcjami dodatkowo. Tam nauczyciele mają o wiele więcej uczniów i dlatego im nie zależy tak jak NASZYM NAUCZYCIELOM. Pisałem to w poprzednim komentarzu, kiedy to pan uważał, że mamy słabych nauczycieli, a niby pan radny oraz nauczyciel Adam Seredyński JAKO JEDYNY NAUCZYCIEL Z RESKA sprawdza egzaminy na całą Polskę. Niestety to nie prawda, nie jest jedyny, oraz ze spokojem wyjaśniłem panu jak dobrze uczą nasi nauczyciele.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
0 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-09 17:49
Cytuję Zażenowana:
Tak czytam i czytam i dochodzę do wniosku, ze ktoś na forum, zamiast komentować sprawę reformy, problematyki połączenia szkół, urządził sobie miejsce linczu na Panu Adamie. Anonimowo mozna sobie pisac i oczerniać ludzi, kłamać do woli. Mam tez wrażenie, ze pisze te głupoty jedna osoba, ten sam ton, zwroty. Internet to dobre miejsce na hejty. Prawda jest taka, ze w Resku ręka, rękę myje...

Zaprzeczam. Ja pod pseudonimem "Beznadziejna sytuacj" piszę jako jedna osoba, która dzieli się tylko swoim zdaniem w stosunku do protestu REFORMY OŚWIATY "rodziców z podstawówki" z perspektywy ucznia liceum oraz uzasadnia je podanymi wcześniej argumentami i nie wypowiada się na temat radnego Pana Adama Seredyńskiego.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
-6 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-09 21:05
Czwarta część komentarza do Stopa.
Udzieliłem panu odpowiedzi używając argumentów które również uzasadniłem w sposób prosty, tak aby każdy zrozumiał. Pan natomiast nie wnosi nic swoimi komentarzami odnośnie REFORMY OŚWIATY. Pisze pan, nie uzasadniając niczym swoich argumentów, a w dodatku myli fakty i nie do końca sam wie o czym pisze. Myśli pan o czymś i pisze w sposób nie zrozumiały. Sam fakt że bierze mnie pan za kobietę jest dziwny, ponieważ piszę wszystko w formie męskiej. W dodatku plecie pan coś na temat orgazmu? W jakim to trzeba być wieku (strach się pytać) i jakie problemy z nim związane aby udzielać takich osobistych komentarzy nie na temat! Polecam wybrać się do lekarza który specjalizuje się w tej dziedzinie, chociaż przeprowadzając wstępną diagnozę, skierują pana do psychologa.
Zgłoś administratorowi
Beznadziejna sytuacj
-4 # Beznadziejna sytuacj 2017-02-09 21:05
Do Stopa (Ogólnie)
Nie wiem czy pan to rozumie ale ZANIŻA PAN POZIOM KULTURY WYPOWIEDZI W KOMENTARZACH NA FORUM. Z pełną kulturą i jasnością przedstawiam panu moje opinie i fakty na temat PROTESTU "RODZICÓW PODSTAWÓWKI", natomiast pan ma na celu tylko i wyłącznie negowanie i pisanie nic nie wnoszących, nieuzasadnionych komentarzy. Jest to ostatnia moja wypowiedź w dyskusji z panem dopóki nie udowodni pan czegoś co sam pisze. Nie pozdrawiam i dziękuję.
Zgłoś administratorowi
Żenada
-4 # Żenada 2017-02-10 07:28
[quote name="nauczyciel SP Resko"]Czytając komentarze na temat reformy oświaty w Resku , mam pewność, że wpisów dokonują osoby najbardziej zainteresowane czyli nauczyciele pod różnymi pseudonimami. A i tak ostateczną decyzję podejmie Kurator zapoznając się z projektem uchwały. Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, ale jako nauczyciele nie powinniśmy oceniać się nawzajem i mówić źle o innej szkole. Jedziemy na tym samym wózku, więc szanujmy się. Jeżeli chodzi o budynki to gimnazjum wygrywa, ale wyposażenie sal w sprzęt multimedialny niekoniecznie. W sp w każdej sali jest projektor lub tablica multimedialna.

Nie wiem dlaczego ktoś tak mówi skoro w zespole szkół w każdej sali jest projektor i ekran a w 11 salach jest dodatkowo jeszcze tablica interaktywna z osobnym rzutnikiem. A z tego co wiem to w sp nie ma aż tak dużo sprzętu multimedialnego. Więc nie wiem dlaczego ktoś takie bzdury pisze.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x