Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W piątek, 7 lutego, tuż przed feriami w budynku Szkoły Podstawowej w Resku było niezwykle kolorowo i wesoło.

Najmłodsi uczniowie ZS Resko przybyli do szkoły w nietypowych strojach, uczestniczyli w niekonwencjonalnych zajęciach, przygotowanych przez nauczycielki kl. I–III. Do wyboru były gry planszowe (p. M. Muszyńska), krzyżówki i szarady (p. B. Madej), kodowanie z ozobotami (p. R. Roszyk), cyrkowe sztuczki (p. R. Gajdzis), karaoke z muzyką w tle (p. E. Kwiatanowska), zabawy plastyczne (p. G. Łachmanowicz), przygoda z komputerem (p. A. Kulesza), konstrukcje z klocków (p. A. Górska-Powchowicz), oraz walentynkowe rękodzieło, z życzeniami w j. polskim i angielskim (p. J. Walczykiewicz), z udziałem gości – p. M. Berestek i p. W. Rudkowskiej.

 

Własnoręcznie wykonane kartki powędrowały pocztą walentynkową - przygotowaną przez Samorząd Uczniowski kl. I-III - do adresata. Wielką niespodzianką dla dzieci była loteria fantowa prowadzona przez wychowawczynie świetlicy – panie U. Szumską i I. Dudkowską – Kulpę. Zbiórka z loterii przeznaczona została na szczytny cel – zakup budy dla bezdomnego psa. Najwięcej emocji wzbudził wybór królowej i króla karnawału – najpierw zagłosowano w poszczególnych klasach, a następnie – oficjalnie na forum – drogą tajnego losowania – ogłoszono zwycięzców.

Radosny początek ferii przypieczętowały słowa o bezpiecznym wypoczynku, przekazane przez p. wicedyrektor Violettę Dynarską–Adamowicz. (JW)

Resko24.pl/SP Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x