Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Od kilku dni otrzymujemy ostrzeżenia o silnym wietrze, wszystko za sprawą zbliżającego się orkanu Sabina. Dosłownie kilka chwil temu, straż pożarna zakończyła działania w Starogardzie, gm. Resko.

Regionalny System Ostrzegania (RSO) publikuje komunikaty o silnym wietrze:

IMGW-PIB Szczecin OSTRZEGA: silny wiatr/2 zachodniopomorskie (wszystkie powiaty) od godz. 17:00 dnia 09.02.2020 do godz. 22:00 dnia 10.02.2020

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW-PIB BMPM Zespół w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega przed wystąpieniem na terenie woj. zachodniopomorskiego silnego wiatru. Ważność – od godz. 17:00 dnia 09.02.2020 do godz. 22:00 dnia 10.02.2020 Przebieg – Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 100 km/h, w nocy z południa i południowego zachodu, w dzień z zachodu. Najsilniejsze porywy wystąpią w nocy, rano wiatr przejściowo osłabnie.

Stopień zagrożenia – 2 w skali 3-stopniowej.

 

Wiatr coraz bardziej przybiera na sile. W Starogardzie strażacy z PSP Łobez i OSP Resko zabezpieczali kabel zasilający pomieszczenia gospodarcze.

Jedna z podpór podtrzymujących kabel została przewrócona przez wiatr. Nisko zwisający kabel stwarzał miejscowe zagrożenie. 

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x