Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Można powiedzieć, że to dopiero początek  przebudowy ul. Kołobrzeskiej w Resku, a już sytuacja na wyznaczonych objazdach drogowych bardzo się komplikuje.

Otrzymujemy coraz więcej sygnałów od mieszkańców, którzy zmuszeni są do korzystania z objazdów drogowych do miejscowości Łabuń Wielki i Łabuń Mały. Niestety wspomniane objazdy bazują na drogach szutrowych (również leśnych), w związku z tym jakość nawierzchni oraz ich trwałość pozostawia wiele do życzenia. W przypadku pierwszego objazdu (w kierunku Łabunia Wielkiego, Modlimowa) sytuacja nie jest, aż tak fatalna. Podczas budowy ronda ten objazd był również wykorzystywany.  W tamtym czasie był on wielokrotnie naprawiany i utwardzany, w związku z tym jego nawierzchnia nieco lepiej spełnia swoją obecną rolę.

Niestety nie można tego powiedzieć o objeździe do miejscowości Łabuń Mały. Spory fragment tego objazdu to zwykła droga leśna, która niestety zupełnie nie wytrzymuje obecnego obciążenia komunikacyjnego. Jej obecny stan, praktycznie uniemożliwia bezpieczny przejazd samochodem osobowym. Jak sygnalizują kierowcy, właśnie na tym odcinku drogi już uszkodzili swoje auta. W związku z tą sytuacją poprosiliśmy Zarząd Dróg Powiatowych w Łobzie o stosowną reakcję oraz wyjaśnienia.

Poniżej wyjaśnienia ZDP w Łobzie:

Objazdy do Łabunia Małego realizowane są przez drogi, które w większości są drogami szutrowymi. Te odcinki, wskutek wzmożonego ruchu związanego z objazdami oraz intensywnymi opadami uległy szybkiej degradacji. Zarząd Dróg Powiatowych uruchomił zlecenie naprawy ww dróg tak, aby były przejezdne w sposób bezpieczny dla użytkowników. W dniu dzisiejszym została wyrównana droga dojazdowa do Łabunia Małego jadąc od Gardzina. Dzisiaj i jutro będzie utwardzana kruszywem. Odcinek dojazdowy od drogi na Komorowo w kierunku na Łabuń Mały będzie również wyrównany i utwardzony do soboty, 29.02.2020r. Za utrudnienia przepraszamy.

Uszkodzenia powstałe wskutek złego stanu drogi należy zgłaszać do Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie, który opisuje takie wnioski i przekazuje do firmy ubezpieczeniowej, która prowadzi dalej sprawę związaną z ewentualną wypłatą odszkodowania. Z naszej praktyki wynika, że firmy ubezpieczeniowe żądają od poszkodowanego dokumentu potwierdzającego zaistnienie zdarzenia oraz jego opis. Dobrze jest, jak poszkodowany posiada zgłoszenie zdarzenia na policje, która sporządza notatkę ze zdarzenia i przesyła ją w trakcie procedury odszkodowawczej do ubezpieczyciela. Dobrze zatem jest, jak poszkodowany o zdarzeniu powiadomi policję.

Wiesław Bernacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie

Przejazd przez prywatną drogę

Kolejny sygnał który dzisiaj otrzymaliśmy dotyczył drogi w Policku, która w czasie obecnych zmian w organizacji ruchu drogowego, stała się dość wygodną alternatywą komunikacyjną wykorzystywaną przez kierowców którzy chcieli przejechać do Łabunia Małego. Czytelnik zastanawia się, czy na tej drodze, można uniemożliwić przejazd jak zrobili to mieszkańcy posesji do których prowadzi ten dojazd.  Właściciele wspomnianej drogi, najprawdopodobniej widząć, że ich droga ulega nadmiernej eksploatacji i szybkiemu rozjeżdżeniu, postanowili przerwać ten proceder i uniemożliwili przejazd.

 

Jak nas poinformowała Danuta Mielcarek, sekretarz gminy Resko, wspomniana droga stanowi działkę oznaczą klasoużytkiem jako rola - R. Przedmiotowa działka stanowi współwłasność kilkunastu osób.

Liczymy, że stan objazdów szybko się poprawi, a realizowana inwestycja będzie przebiegała zgodnie z planem. Przypomnijmy, że przebudowa ul. Kołobrzeskiej ma zostać zakończona w czerwcu br.

Mapa objazdów:

Resko24.pl, fot. Czytelnicy Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Kierowca busa
+5 # Kierowca busa 2020-02-27 19:41
Ależ droga Łabuń Mały - Gardzin to nie żadna droga leśna. To droga powiatowa, taka sama jak Resko-Modli owo, czy Resko-Łagiewnik, czy Łabuń Wielki-Iglice.

Brawo Staroście, brawo Zarządowi Dróg. Roboty drogowe zaskoczyły powiat.
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
-1 # Arkadiusz 2020-02-29 00:18
Nie jestem specem od budowy dróg w odróżnieniu od ZDP w Łobzie... ale utwardzenie drogi umieszczonej w wyrytym spulchnionym rowie ŁabuńGardzin to proszenie się o kłopoty. Droga nie ma spadku ani odpływu. Po pierwszym deszczu w czasie użytkowania będzie to samo.
Zgłoś administratorowi
Stefan
+8 # Stefan 2020-02-29 08:16
Odkąd pamiętam ta droga do Łabunia Małego była zaniedbywana, lekceważona wręcz...a mieszkańcy wioski męczyli się...nareszcie przy nowym staroście dostrzeżono problemy mieszkańców...tak samo ważnych wyborców jak z Reska.
Zgłoś administratorowi
Rebeka
+13 # Rebeka 2020-02-29 11:32
pewnie mieszka pan w Resku i jeździ po bruku albo asfalcie...dla ludzi z wiosek nawet okresowa poprawa drogi jest ogromną pomocą....punkt widzenia zależy od..
Zgłoś administratorowi
Arkadiusz
+2 # Arkadiusz 2020-02-29 12:11
To po jakich drogach jeżdżę raczej nie ma znaczenia - zauważałem błędy w remoncie drogi skutkujące tym, że po pierwszych dłuższych opadach będzie gorzej niż bylo, przed remontem. Tym samym ten remont to wyrzucenie pieniędzy w błoto-skoro wolą dwa razy wydawać tyle środków, to nie lepiej było wydać raz dwukrotna ilość i zrobić drogę powiatową utwardzoną na lata
Zgłoś administratorowi
Dorota
-5 # Dorota 2020-02-29 13:42
Droga Łabuń-Mały - Gardzin nie jest drogą powiatową :D sama z ciekawości sprawdziłam, bo też nie jestem zadowolona z tego objazdu...
Ale co niektórzy, to już złośliwie wprowadzają innych błąd...
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
+3 # Kierowca busa 2020-02-29 14:57
Duby smalone... droga ta jest droga powiatową.

Jeśli nie wiesz gdzie sprawdzić zajrzyj na stronę zarządu dróg:

http://zdp.lobez.ibip.pl/public/get_file_contents.php?id=243764
Zgłoś administratorowi
Hola hola
+3 # Hola hola 2020-02-29 15:40
Jest droga powiatowa!!! Źle Pani sprawdzala
Zgłoś administratorowi
Dorota
-5 # Dorota 2020-02-29 16:41
Proszę podać w takim razie nr tej drogi :D
Zgłoś administratorowi
Ja
+8 # Ja 2020-02-29 17:08
Weźne, że Starostwo ja uznaje za powuatowa i od lat z powiatu byly wysylsne zlecenia na rownanie jej...gdy G nie to, to już dawno zaroslyby ja drzewa..proszę zobaczyć jak jest z droga przez las z Labunia Małego na Iglice...chwała Starostwu za pomoc!!!
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
-1 # Kierowca busa 2020-02-29 20:17
Wejdź na stronę zarządu dróg w drugi link z wykazem

http://zdp.lobez.ibip.pl/public/?id=187628

W wykazie zerknij na 41 wiersz.
Zgłoś administratorowi
On
+7 # On 2020-02-29 22:06
Masakra...jest droga powiatowa.Powinna mieć asfalt...takie remonty, które służą kilku nowo osadzonym rodzinom, powinny przede wszystkim pobudzić chęć położenia starym (w sensie osadnikom jak i osobom w podeszłym wieku). Jedynie szanując historię możemy liczyć na to, że o nas beda pamietali). Droga z Labunia Małego jest w starszym stanie w kierunku na Potuliny i Iglice. A cud to że te od strony Gardzina zaczęto poprawiać...I to za zasługa Starosty bo jest powiatowa. Są niby trasy rowerowe ale jeździć po błocie to żadna przyjemność...Drogi to życie.Gdzie nie ma dróg- idzie cofanie się...
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
+2 # Kierowca busa 2020-03-01 09:02
Zasługa Starosty? Raczej odpowiedzialność za utrzymanie dojazdu w czasie remontu. Tylko czemu tak późno - zamiast przed remontem zrobić objazd...
Zgłoś administratorowi
Ona
+6 # Ona 2020-03-01 10:10
Codziennie widzę jak kilku panów dojeżdża na rowerach z Iglic do Reska droga przez las na Labuniu Małym. Służą mieszkańcom Reska przy pochówku. Serce się Kraka jak błoto pryska pod kołami ich rowerów....A inni mieszkańcy Labunia Małego też jeżdżą po chleb do Reska. A można byłoby do Labunia Wielkiego ale tamta droga była utrzymywana przez Niemców.. A teraz zaciśnięte. Nie da się samochodem..A to bliżej niż do Reska..czy to tak trudno puścić koparka czy jakiś inny sprzęt i wyrównać.. Dlaczego ludzie z wiosek mają tak ciężko...przecież karmią tych z Reska...
Zgłoś administratorowi
Gosia
+2 # Gosia 2020-03-01 10:49
COS STRASZNEGO takie DROGI PRYWATNE. Mogli tabliczki postawic z obu stron ..nieupowaznionym zakaz przejazdu...ludzie nie wiedzieli, ze im nie wwolno...skąd mieli wiedzic? Trzeba odróżnić drogę Labun Wielki - Labun Maly
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
+4 # Kierowca busa 2020-03-01 13:09
Czemu dziwisz się że ktoś nie chce by po jego drodze jeździły setki aut?

Zamiast tabliczki na wjeździe na prywatny teren... trzeba było dobrze oznakować objazd - wyjeżdżając od Słowikowa na asfalt Resko-Modli owo znaki kierują do Łabunia Małego właśnie na tą drogę prywatną.

Takie objazdy najpierw powiat powinien uzgodnic z mieszkańcami i np. zadeklarować utwardzenie objazdu.
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
-1 # Kierowca busa 2020-03-01 23:30
Coś mi się wydaje że Dorota sprawdzi jadąc do lasu, czy jest numer przy drogowskazie...
Zgłoś administratorowi
Kaśka
+1 # Kaśka 2020-03-03 16:49
Wreszcie poprawiają drogę objazdową/polną/Policko-Słowikowo.Lepiej późno/zdecydowanie za późno/ niż wcale.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x