Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W trudnych chwilach Polacy pokazują, że mogą na sobie polegać. Tak jest również w sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego. Mieszkanka Reska ruszyła na pomoc potrzebującym i szyje maseczki ochronne. Już przyłączają się kolejne osoby!

Od kilku dni w mieszkaniu Renaty Ostrowskiej z Reska, maszyna do szycia pracuje pełną parą.

Nie tylko u niej, bo wcześniej panie Dorota Deluga i Anna Gostomczyk z Łobza które również szyją maseczki i koordynują akcją, zmotywowały do działania panią Renatę.

Dzisiaj tak się dzieje w całej Polsce, a maseczki szyje już kilka tysięcy osób.

Jak nas poinformowała pani Renata, pierwsze maseczki są już w akcji i trafiły do Policjantów.

Za pośrednictwem naszego portalu dziękujemy p. Magdzie za gumę do maseczek, a p. Andżelice Stępień za nici. Maski trafią trafią m.in. do policjantów z Reska, Dobrej, Węgorzyna i Radowa. Do akcji przyłączyła się również Dominika Gruszka, a kolejne partie trafią do strażaków OSP z Węgorzyna. Właśnie do akcji włącza się pani Jadwiga Cyunel i będzie szyła maski dla strażaków z OSP Resko. Policjanci, Strażacy, Ratownicy, być może inny personel wkrótce skorzysta z tej pomocy.

Pani Renata zaznacza, że za maski nikt nie oczekuje zapłaty, najważniejsze, aby wszyscy byli zdrowi!

Czekamy na kolejne osoby chętne do pomocy, brakuje nam chętnych do szycia. Być może będziemy potrzebowali jakiś materiałów.

Jeżeli ktoś może pomóc, serdecznie zapraszamy: Grupa Facebook "Resko Maskuje"

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Piotr 52
+3 # Piotr 52 2020-03-26 19:58
Jestem dumny, że mamy taką mieszkankę Reska, angażującą się w różne inicjatywy miasteczka, jak Pani Renata Ostrowska, która rzuciła się wir walki z konorowirusem , poświęcając swój wolny czas (#pozostań w domu ) szyjąc maski potrzebne między innymi służbą mundurowym, będącym na pierwszej linii walki z nie widocznym wrogiem w Naszej Gminie. Tak trzymać Pani Renato!. Bierzmy z Niej przykład. Jest to młode pokolnie, które wróciło do naszego miasteczka. Pozdrawiam
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x