Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Ratownicy medyczni w całym kraju sygnalizują, że potrzeby są znacznie większe, niż zasoby akcesoriów ochronnych, którymi dysponują. Dlatego często proszą o pomoc darczyńców.

Jeśli ratownicy mają pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, to ubierają się w maseczki ochronne i specjalne kombinezony. Problem w tym, że przy obecnym, bardzo wysokim zapotrzebowaniu, środki ochrony osobistej topnieją w zastraszająco szybkim tempie. Ratownicy starają się racjonalnie wykorzystywać to, czym dysponują, ale nie chcą też ryzykować swojego bezpieczeństwa, swoich rodzin i pacjentów.

Kombinezony i maseczki dla ratowników

Dzisiaj załoga Posterunku Ratownictwa Medycznego w Resku, otrzymała 25 profesjonalnych kombinezonów ochronnych oraz 100 maseczek. Jak zapowiedzieli Olga i Dawid Zarembscy,  właściciele firmy EPAKA z Reska, to nie jest ich ostatnie słowo! Doskonale zdają sobie sprawę jakie są potrzeby medyków, dzięki temu, mogą chociaż trochę wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i komfort pracy ratowników z Reska. Jednocześnie zachęcamy innych do pomocy.

Należy dodać, że zakażenie koronawirusem może mieć przebieg zbliżony do zwykłej grypy. Za każdym razem, gdy Zespół Ratownictwa Medycznego jest wzywany do pacjenta z grypopodobnymi objawami, pojawia się zagwozdka: skorzystać z akcesoriów ochronnych czy zachować je dla jeszcze bardziej podejrzanego przypadku. Właściwie wszyscy pacjenci, którzy mają katar i kaszel, powinni już na wejściu dostać zwykłą maseczkę chirurgiczną, żeby nie zakażać - relacjonują ratownicy z podstacji w Resku. To nas nie chroni całkowicie, ale pozwala w znacznym stopniu minimalizować ryzyko. Dlatego apelujemy o pomoc do osób i instytucji i prosimy o wsparcie.

- Niestety, nadal często zdarza sie, że pacjenci wzywając karetkę kłamią. Zdarza się, że dopiero po dotarciu do pacjenta okazuje się, że są to osoby objęte kwarantanną, lub po kontakcie z COVID19. Wtedy nie będąc przygotowani (bez masek, przyłbic i kombinezonów) sami lądujemy w kwarantannie i jesteśmy wyłączeni z systemu - opowiadają o swojej pracy ratownicy.

Dlatego apelujemy: #nieklammedyka


Czego jeszcze potrzebują ratownicy?

Obecnie sporym problemem ratowników z Reska, jest brak możliwości wyprania odzieży służbowej bezpośrednio w bazie. Niestety w podstacji w Resku nie ma pralki, a wynoszenie odzieży gdziekolwiek aby ją wyprać nie jest bezpiecznym rozwiązaniem. Stąd apel do naszych Czytelników, być może ktoś będzie mógł pomóc w tej kwestii! Chętnych zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Adrian
+9 # Adrian 2020-04-08 22:02
Brawo !!! Skoro państwo nie pomaga to dobra jest pomoc prywatnych osób !
Zgłoś administratorowi
Martarta
+9 # Martarta 2020-04-08 22:05
Oby więcej ludzi z taką postawą jak Pani Olga i Pan Dawid . Brawo za zrozumienie i chęć pomocy w tych trudnych czasach.
Zgłoś administratorowi
Kukurydza
+12 # Kukurydza 2020-04-09 09:37
A gmina nie mogła by zainwestować w coś innego niż drogi które prawie wszystkie robi P. METEL
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x