Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Za siedem dni wszystkich obejmie nakaz noszenia maseczek lub zakrywania twarzy w przestrzeni publicznej. Dzisiaj Policja wręczała kolejne maseczki dla mieszkańców.

W pierwszej kolejności Policjanci starają się zaopatrzyć starszych mieszkańców naszej gminy. Dzisiaj asp. Anna Radwaniuk i asp. Ewa Drozdowska z Komisariatu Policji w Resku, wręczały maseczki seniorom w okolicach marketów w Resku. Seniorzy chętnie korzystali z tej możliwości, można było również liczyć na krótki instruktaż.

Pamiętajmy! Aby maska spełniała swoją funkcję, musi być możliwie jak najbardziej dopasowana. Dlatego w okolicach nosa, maseczki często są wyposażone w dodatkowe usztywnienie.

Fot. Resko, Policja rozdaje maseczki

Od 16 kwietnia będziemy musieli nosić maseczki, lub zakrywać twarz w przestrzeni publicznej

- Musimy powoli, w sposób bezpieczny wracać do rzeczywistości, ale zachować środki, które pozwolą nam ograniczyć wirusa. Od przyszłego czwartku wprowadzimy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej - dodał Szumowski. Minister w odpowiedzi na pytanie dodał, że nie chodzi głownie o zasłonienie nosa i ust. – Nie musi to być koniecznie maseczka, może to być chustka lub szalik – tłumaczył szef resortu zdrowia. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

Rząd przedłuża obostrzenia

- Przedłużamy wszystkie regulacje, ponieważ one działają dobrze, co potwierdzają eksperci. Na ten moment, do 19 kwietnia przedłużamy obostrzenia dot. galerii handlowych, kin, punktów usługowych. Dotyczy to także limitu osób w kościołach. Do 26 kwietnia przedłużamy zamknięcie szkół, wstrzymanie międzynarodowego ruchu lotniczego i ruchu kolejowego. Podtrzymujemy zamknięcie granic, kontrole sanitarne na granicach i obowiązkową kwarantannę. graniczenia dot. imprez masowych obowiązują do odwołania - powiedział premier.

Egzaminy przesunięte na inny termin

Przesuwamy egzaminy maturalne i ósmoklasistów. Na pewno nie odbędą się wcześniej, niż w drugiej połowie czerwca. Musimy żyć w nowej rzeczywistości, urzędy musza funkcjonować zdalnie. Staramy się szybko przebudować państwo, by można było żyć, pracować. Szczegółowy plan przedstawimy po świętach. Wspomóżmy też osoby starsze, miejmy wobec nich cierpliwość i wyrozumiałość. Widać, że jest w nas siła, i przekonanie, że poradzimy sobie z pandemią, że kraj wróci do nowej rzeczywistości - mówił szef rządu.

Resko24.pl, Kancelaria Premiera

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x