Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Od poniedziałku zniesiono zakaz korzystania z terenów zielonych i parków. Mieszkańcy gminy Resko śmielej ruszyli na spacery. Niestety, doszło również do niepokojących incydentów.

Ponowne "otwarcie" terenów zielonych od 20 kwietnia to efekt stopniowego znoszenia restrykcji wprowadzanych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. Chętnie wykorzystano ten moment po tak długich ograniczeniach zwłaszcza, że pogoda zachęcała do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Spacerowała głównie młodzież, było też trochę rodzin z dziećmi.

W godzinach popołudniowych zaczęły do nas napływać niepokojące sygnały. Pierwszy z nich dotyczył, porzuconego przez "dobrze bawiące" się osoby, marketowego wózka w parku miejskim. Chwilę później dotarły do nas bardziej niepokojące sygnały. 

Upojony nastolatek w parku

W parku miejskim musiały interweniować służby ratownicze. Jak się okazało, pomocy potrzebował 14 - letni mieszkaniec Reska, upojony alkoholem do nieprzytomności.

Na miejscu interweniował Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Po zabezpieczeniu funkcji życiowych, chłopiec został przetransportowany do szpitala.

Czy tak ma wyglądać stopniowe rozluźnienie obostrzeń? Stosujmy się do ważnych zasad!

Po prawie trzech tygodniach zniesiony został zakaz wstępu do parków, na bulwary i inne tereny zielone. Wejść można też do lasów. Wciąż jednak obowiązuje nakaz zachowania dwumetrowej odległości pomiędzy osobami, musimy też zakrywać usta i nos. Wyjątkiem są lasy, gdzie możemy przebywać bez maseczek. Należy jednak pamiętać o prawidłowości przemieszczenia się, czyli zachowywaniu bezpiecznych odległości.

Przypominamy, że wciąż nie można korzystać z placów zabaw, nawet jeśli znajdują się na terenie parków. Podobnie podczas spacerów w lasach nie wolno korzystać z małej architektury, wiat czy miejsc do biwakowania. Podczas spacerów po lesie nie trzeba zakrywać nosa i ust, jednak na leśnym parkingu musimy już to zrobić.

 Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x