Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kolejny, bardzo potrzebny gest skierowany w stronę ratowników medycznych. Tym razem gmina Resko zadbała o bezpieczeństwo ratowników, a co za tym idzie również bezpieczeństwo pacjentów. 

Jak już wszyscy wiemy, spory odsetek wszystkich zakażeń COVID - 19 dotyczy pracowników opieki zdrowotnej, w tym ratowników medycznych - którzy działają na pierwszej linii frontu w walce z pandemią. W większości przypadków wynika to z braku profesjonalnej ochrony indywidualnej, stąd wielokrotne apele medyków o wsparcie i poprawę bezpieczeństwa ich pracy. 

Dzisiaj właśnie z takim wsparciem ruszyła gmina Resko. Arkadiusz Czerwiński, burmistrz Reska oraz Jarosław Strózikowski, inspektor ds Zarządzania Kryzysowego, przekazali ratownikom medycznym z Reska, aż 13 profesjonalnych masek twarzowych z filtrami.

Przekazane maski twarzowe 3M™ to bardzo ergonomiczne rozwiązanie, cechujące się również łatwością użycia i wyjątkowo niską masą. Kompletna maska z filtrami kosztuje ponad 220 zł. Pracując w tego typu zabezpieczeniu dróg oddechowych nie dochodzi do parowania okularów. Maski wyposażone są w system połączeniowy 3M™, który pozwala na podłączenie szerokiej gamy podwójnych filtrów oraz różnych adapterów. Tego typu maski, nadają się do wielokrotnego użytku.

 

Jak podkreślali będący na miejscu ratownicy Artur Piedo i Andrzej Tkacz, ten gest w znacznym stopniu wpłynie na bezpieczeństwo ich codziennej pracy. Od dzisiaj każdy z ratowników pracujących w podstacji Resko, ma zapewnioną profesjonalną ochronę dróg oddechowych. Należy pamiętać, że w czasie pandemii, tylko dobrze zabezpieczony personel medyczny, może w sposób bezpieczny ratować ludzkie życie - mówią ratownicy i dziękują za okazane wsparcie.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x