Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Szef rządu, Mateusz Morawiecki ogłosił: 6 maja otwieramy żłobki i przedszkola. W Resku przedszkole będzie otwarte, ale w późniejszym terminie.

W środę podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki zostaną otwarte żłobki i przedszkola. Podkreślono, że w wyjątkowych sytuacjach samorządy mogą zamknąć takie placówki. - Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach. Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie - brzmi komunikat na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

- W tej chwili wspólnie z nauczycielami analizujemy sytuację, ale już wiemy, że nie zdążymy otworzyć przedszkola 6 maja, może to nastąpić w późniejszym terminie. Najpierw musimy zorientować się ile rodziców w ogóle jest zainteresowanych, aby w tym czasie przyprowadzać swoje dzieci do przedszkola. Musimy jeszcze poznać opinie i wytyczne Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej z Łobza. Wznowić dostawy posiłków. Podsumowując, dopóki nie będziemy w stanie zagwarantować dzieciom w pełni bezpiecznego i komfortowego pobytu w naszej placówce, do tego czasu pozostanie ona zamknięta - powiedziała Marzanna Knap, dyrektor Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Resku.


 

 

729x308

Od 6 maja br. otwieramy przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego, przy uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia.

Ze względu na sytuację epidemiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej. W pierwszej kolejności z przedszkola powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Organ prowadzący przedszkole, oddział przedszkolny w szkole podstawowej lub inną formę wychowania przedszkolnego,

  • Pomoże dyrektorowi w zapewnieniu opieki nad dziećmi i realizowaniu skierowanych do niego wytycznych.
  • Zobliguje dyrektora do przygotowania wewnętrznych procedur bezpieczeństwa na terenie placówki.
  • Zapewni środki higieniczne potrzebne do bieżącego funkcjonowania placówki.
  • W miarę możliwości zapewni dodatkowe pomieszczenia dla dzieci, a także wyposażenie tych pomieszczeń.
  • W razie potrzeby zaopatrzy pracowników w indywidualne środki ochrony osobistej: jednorazowe rękawiczki, maseczki, ewentualnie przyłbice, nieprzemakalne fartuchy z długim rękawem.
  • Wesprze dyrektora placówki w organizacji żywienia, w tym w wyborze bezpiecznych dostawców i zdrowych produktów żywieniowych, także w sytuacji wyboru dostawcy zewnętrznego (tzw. cateringu).
  • Ustali szybki sposób komunikacji z dyrektorem, np. do raportowania o liczbie dzieci lub w sytuacji podejrzenia zakażenia.
  • Zabezpieczy możliwość szybkiego uzupełniania kadry pedagogicznej w przypadku nieobecności nauczycieli z powodu choroby lub kwarantanny.

Pozostałe wytyczne dla przedszkoli: https://www.gov.pl/web/edukacja/wytyczne-dla-przedszkoli

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x