Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Przed nami długi weekend majowy. Dziś w na rynku miejskim w Resku zawieszono biało-czerwone flagi, podobnie jak w ubiegłych latach. Jednak tegoroczna majówka będzie zupełnie inna niż poprzednie. Właśnie jutro, czyli 1 maja Resko ponownie miało się stać stolicą biegaczy, niestety tak się nie stanie.

Tegoroczna majówkowa pogoda, na ogół zapowiada się znośnie, więc kusi, by gdzieś pojechać, ale minister zdrowia i lekarze nadal ostrzegają: trzeba uważać, trzymać dystans, wystawiać twarz do słońca, ale w miejscach publicznych nadal zakładać maseczki. Pandemia COVID-19 jeszcze się nie skończyła, a my nadal odczuwamy to na każdym kroku.

Chociażby jutro, w parku miejskim w Resku nie pobiegną biegacze VII Biegu o Strzałę Widanta, nie przyjadą ze swoimi rodzinami i nie spędzą miło czasu. My nie będziemy mogli ich podziwiać, dopingować i uczestniczyć w tym sportowym wydarzeniu. Jak wcześniej deklarowali Organizatorzy, impreza miałaby się odbyć we wrześniu, ale już dzisiaj wiemy, że wcale nie jest to takie oczywiste.

W takim razie jak spędzimy ten czas?

Majówka 2020 wcale nie musi zostać spisana na straty, ale niewątpliwie nie może to też być beztrosko spędzony czas. Zamiast wypadów w góry, nad morze czy do jednej z europejskich stolic, pozostaje nam wyprawa na... balkon albo kanapę. Szczytem szaleństwa podczas majówki 2020 będzie spacer w parku czy w lesie.

Pamiętajmy, że dozwolone jest przemieszczanie się w celach rekreacyjnych, ale musimy pamiętać o zakrywaniu nosa i ust oraz o zachowaniu dwumetrowego dystansu. Dzieci powyżej 13 roku życia mogą poruszać się samodzielnie. Powinniśmy nadal starać się izolować i ograniczać nasze wyjścia rekreacyjne do niezbędnego minimum, potrzebnego do zachowania dobrej kondycji psychicznej.

Co z tradycyjnym, majowym grillowaniem?

Tak, ale na własnym podwórku i w gronie najbliższych. Jeśli mamy swoją działkę, możemy rozpalić grilla, ale udział w grillowaniu mogą wziąć tylko osoby, które wspólnie zamieszkują. To jeszcze nie jest moment na organizowanie spotkań ze znajomymi, przyjaciółmi czy też dalszą rodziną. Sadząc po dzisiejszych masowych zakupach węgla drzewnego, brykietu, kiełbas i mięsiwa - to właśnie na tę formę spędzania wolnego czasu, nastawiają się mieszkańcy naszej gminy.


1 maja 2019 roku

Relacja z ubiegłorocznego biegu VI Biegu o Strzałę Widanta: http://resko24.pl/aktualnosci/2609-relacja-z-vi-biegu-o-strzale-widanta-resko-2019-zdjecia-filmy-wyniki.html

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x