Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Całkiem niedawno informowaliśmy o problemach komunikacyjnych na ul. Jedności Narodowej. Dziś przy skrzyżowaniu z ul. Okrzei ugrzęzła ciężarówka.

Jak wiadomo problemy komunikacyjne związane są z gruntownym remontem ul. Jedności Narodowej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do mostu na rzece Redze. W ostatnim czasie cały ruch kierowany jest wąskimi i nie przystosowanymi do takich obciążeń, uliczkami osiedlowymi Długą i Okrzei. Organizacja samych objazdów, również pozostawia wiele do życzenia.

Dzisiaj na skrzyżowaniu ul. Jedności Narodowej i Okrzei drogę zatarasował samochód ciężarowy z naczepą którego naczepa zapadła się w grzązkiej nawierzchni. Ta sytuacja spowodowała, że cały ruch w obrębie ul. Jedności Narodowej został całkowicie zablokowany.

W ostatnim czasie, na remontowanej ul. Jedności Narodowej coraz częściej dochodzi do podobnych sytuacji. Najbardziej niepokoi fakt, że już wyremontowane fragmenty drogi, miejsc postojowych, czy chodników na nowo są niszczone przez przejeżdżające samochody.

Pod koniec lutego mieliśmy zapewnienia od ZDP w Łobzie, o zakończeniu prac z końcem maja 2020 roku, dzisiaj ten termin wydaje się zupełnie nierealny:

Termin zakończenia prac jest zaplanowany na koniec maja 2020 roku. Inwestycja niestety nie miała szczęścia do wyłonienia  wykonawcy, przetarg był ogłaszany trzykrotnie. Uzyskaliśmy na ten cel dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości około 800 tys. złotych. Całość inwestycji ma się zamknąć w kwocie około 2.300.000,00 zł. Cieszymy się, ze w końcu ruszyliśmy z tą inwestycją, bo czekaliśmy na to ponad trzy lata. Oczywiście przepraszamy mieszkańców za powstałe utrudnienia, ale staramy się aby były one uciążliwe w jak najmniejszym zakresie - powiedział Wiesław Bernacki, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x