Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

W Zespole Szkół w Resku, podczas zajęć informatycznych w trybie zdalnym, wraz z uczniami obserwowaliśmy transmisję obrazu z procesu drukowania elementów 3D. Jeden z uczniów Krystian Woroniuk z kl. 1 LO wpadł na pomysł, żeby wspomóc Stację Pogotowia Ratunkowego w Resku, w ramach walki z pandemią koronawirusa.

Wydrukowaliśmy osiem adapterów (przejściówek) do masek 3M (ostatnie zdjęcie). W ten sposób ułatwiliśmy dostęp do części, które obecnie trudno dostać.

Cieszymy się, że swoim przedsięwzięciem mogliśmy pomóc potrzebującym.

MW

 


Jako redakcja dodamy, że dzięki takim adapterom w znaczący sposób można zmniejszyć koszty związane z zakupem dedykowanych filtrów do masek 3M. Przedstawione na zdjęciach filtry antybakteryjno-antywirusowe są również bardzo skuteczne, ale zdecydowanie tańsze i bardziej dostępne. Pomysł na pewno godny naśladowania.

Resko24.pl/ Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x