Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Kładka pieszo - rowerowa na ul. Kołobrzeskiej w Resku, nabiera coraz wyraźniejszego kształtu. W ostatnich dniach wylano beton na zaszalowane elementy wiaduktu.

W miejscu dawnego wiaduktu kolejowego, z wąskim przejazdem dla komunikacji samochodowej, powstaje zupełnie nowa kładka pieszo - rowerowa. W związku z trudnym podłożem, cała konstrukcja wspiera się na palach. Po zakończeniu tej inwestycji, zdecydowanej poprawie ulegnie ruch samochodowy i ruch pieszych, a co za tym idzie zwiększy się bezpieczeństwo. Należy dodać, że przed przebudową tego newralgicznego miejsca, w tym miejscu w ogóle nie było przejść dla pieszych.

Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Łobzie, cały projekt ma zamknąć się w kwocie 2.602.691,28 zł. Przebudowę dofinansowuje Ministerstwo Infrastruktury kwotą 802.965,00 złotych oraz gmina Resko dotacją w wysokości 250.000,00 złotych. Wykonawcą inwestycji jest firma Apex Roboziem ze Stargardu.

 

Specjalnie dla naszych czytelników, prezentujemy kilka podniebnych zdjęć z placu budowy.

Przed przebudową

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Kaśka
+13 # Kaśka 2020-06-01 20:05
Bardzo mnie ciekawi, czy remont skończy się 15 czerwca, tak jak było wcześniej podane. Bo objazd drogą między polami to tragedia.Na tych ostrych kamieniach straciłam 2 opony, ale kogo to obchodzi???
Zgłoś administratorowi
Sebastian
+25 # Sebastian 2020-06-02 10:40
Wszystko ładnie i pięknie ale żeby zadbać już o ludzi którzy jeżdżą przez ten nieszczęsny obiazd to już nie trzeba. Droga raz poprawiona została raz i to chyba dlatego że ktoś rozwalił sobie miskę olejowo więc chyba ktoś musi sobie coś rozwalić przy aucie żeby się tym zajeli
Zgłoś administratorowi
karol
+24 # karol 2020-06-02 20:00
Słuszna uwaga Sebastiana, Ta droga jest gmina i za jej stan odpowiada nasz burmistrz Reska. Robi się takie drogie inwestycje w Resku w parku w milionach, a nie potrafi burmistrz zabezpieczyć objazdu na czas inwestycji. Panie burmistrzu to święty obowiązek dbać o drogi Gminne. wcześniejsza inwestycja nie nauczyła naszego burmistrza, że po zakończonej inwestycji należy naprawić zniszczoną nawierzchnie. Teraz jak by musiał jeździć szybko by ja naprawił. Wystawimy rachunki z warsztatów za naprawy naszych pojazdów. A w ogóle nic nie jest robione na wsiach z drogami.
Zgłoś administratorowi
BHP
-25 # BHP 2020-06-02 21:06
Organizacja objazdów spoczywa na zarządcy drogi remontowanej (i ewentualnie wykonawcy robót remontowych). Burmistrz na pewno zgodziłby się na to, żeby ktoś utwardził i wyrównał tę drogę...

Kurtyna!
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x