Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Przynajmniej przez miesiąc pozostaniemy pozbawieni kolejnej, alternatywnej drogi dla pieszych przez rzekę Regę. Właśnie rozpoczęto remont mostku na promenadzie przy oczyszczalni ścieków.

Cały remont zostanie sfinansowany z funduszy pochodzących z Budżetu Obywatelskiego Reska, remont mostku przy promenadzie uzyskał najwięcej głosów w zeszłorocznym budżecie. Stan popularnej kładki dla pieszych i rowerzystów, już dawno kwalifikował tę konstrukcję do gruntownego remontu.

Podczas tej modernizacji, stalowa konstrukcja mostku zostanie dokładnie wypiaskowana i zabezpieczona powłoką antykorozyjną. Drewniane deski zastąpią kompozytowe profile, a poziom mostku zostanie zrównany z chodnikami po obu stronach konstrukcji. Dzięki temu uda się zlikwidować potężne progi, które w znacznym stopniu utrudniały swobodne poruszanie się, zwłaszcza osób z wózkami dziecięcymi, bądź osób poruszających się wózkiem.

Cała inwestycja ma się zamknąć w kwocie nie przekraczającej 46 tys. złotych. Do przetargu przystąpiły, aż trzy firmy z Reska. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma "IGMAT" Krzysztof Śliwiński, która zrealizuje tę inwestycje za 45 510,00 zł. 

Kolejne dwie oferty były zdecydowanie droższe, firma "ZUBWIT" Sp. z o.o. Sp. k. przedstawiła swoją ofertę w wysokości 70 689, 51 zł, a firma ZPUH "IMPALA", aż 72 473, 28 zł za ten sam zakres prac modernizacyjnych.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Zyga
+17 # Zyga 2020-06-03 14:24
Widać że ząb czasu nadgryzł konstrukcję, możliwe że należałoby wstawić wzmocnienia samo malowanie chyba nie odda 60 cio letni most utracił wskutek korozji swoją wytrzymałość. A ten pan co wygrał przetarg mam wrażenie że nie do końca sobie poradzi pomaluje i to wszystko i za 2-3 lata trzeba będzie wrócić trzeba by było sprawdzić farbę którą maluje i jak odbywa się piaskowanie elementów stalowych skoro nie zostały zdemontowane czy farba leci do wody to bardzo ważne i niedopuszczalne i po zakończeniu żeby nie było aneksu 20% bo nie wiedział tam czegoś.
Zgłoś administratorowi
Andrzej
+18 # Andrzej 2020-06-04 19:37
Ze zdjęć wynika że żadnego piaskowania nie ma ,maksymalnie tania szczotka druciana i może szpachelka.Czy widać tam plandeki lub folie zabezpieczające pod mostkiem no nie czyli cała rdza do wody ,farba też . No cóż jaka firma taka cena ,jak cena takie wykonanie , jakie wykonanie taka trwałość ,drugi przykład przebudowa drogi w mieście . Polska rzeczywistość.
Zgłoś administratorowi
Dopierdator
0 # Dopierdator 2020-06-04 22:27
Cytuję Andrzej:
Ze zdjęć wynika że żadnego piaskowania nie ma ,maksymalnie tania szczotka druciana i może szpachelka


Przestań Andrzej, czy tam Zyga - bo walisz pod różnymi nickami, pierdoły wypisywać. Jak na taki mostek to ten remoncik w zupełności wystarczy. Piaskowanie było bo sam widziałem! Według Ciebie lepiej by było jakby konkurencja wykonała ten sam remont za podwójną kasę??
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x