Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Jak wiadomo na ul. Jedności Narodowej jazda samochodem, a nawet spacer na pieszo nie należy do łatwych. Teraz sytuacja może się jeszcze bardziej skomplikować, bo właśnie ruszyły prace związane z wymianą wodociągu.

Wspomniana inwestycja była już planowana dużo wcześniej. W czerwcu 2019 roku, gmina Resko podpisała umowę na realizację trzech zadań inwestycyjnych: przebudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w Resku, przebudowa sieci wodociągowych w Resku w ulicach Wojska Polskiego, Chopina oraz Jedności Narodowej oraz modernizacja oczyszczalni ścieków w Resku. Wartość podpisanych kontraktów wynosi ogółem 10.888.452,00 zł brutto.

Już wcześniej rozpoczęto prace związane z kompleksową modernizację ujęcia wody głębinowej przy ul. Olsztyńskiej, wraz z technologią jej uzdatniania i dystrybucji wody do sieci oraz poprawę warunków obsługi obiektu poprzez przeprowadzenie szeregu prac o charakterze instalacyjno-budowlanym w celu zautomatyzowania procesów poboru, uzdatniania i dystrybucji wody. 

Powracając do ul. Jedności Narodowej, właśnie rozpoczęto prace związane z układaniem wodociągu metodą bezwykopowej budowy wodociągu składająca się z 3 etapów: wiercenie pilotowe, rozwiercanie i wciąganie rurociągu. Jak nas poinformowano na placu budowy, samo układanie wodociągu na odcinku od skrzyżowania z ul. Buczka, aż do skrzyżowania z ul. Polną potrwa około 3 - 4 dni. Jednak dalszy etap prac, związany z przełączaniem poszczególnych posesji może potrwać nawet 3 tygodnie.

W związku z tym, na wspomnianym odcinku ul. Jedności Narodowej można się spodziewać kolejnych utrudnień w ruchu drogowym. Prace realizuje Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp. z o.o., z siedzibą w Koszalinie.

 

Modernizacja dwóch odcinków sieci wodociągowych w Resku

Jak zakłada projekt pierwszy z odcinków dotyczy ul. Wojska Polskiego i Chopina, na odcinku od ul. 1.Maja ( na wysokości budynku szkoły podstawowej ), do ul. Sucharskiego, drugi w ul. Jedności Narodowej, na odcinku od ul. Buczka do ul. Polnej. Konieczność wymiany pierwszego odcinka sieci związana jest z występowaniem częstych awarii, sprawiających utrudnienia mieszkańcom Reska i Prusimia, których nieruchomości zasilane są w wodę z tej części sieci. Drugi ze wspomnianych odcinków sieci będzie modernizowany ze względu na niejednolitość średnic rury, z której wybudowana jest sieć, od 150 mm do 65 mm, a następnie dalej, w kierunku szpitala, 90 mm. Materiał, z którego wybudowana jest sieć jest również niejednolity, część zbudowana jest z azbestocementu, część ze stali i wreszcie część z polietylenu ( PE ).

Więcej o inwestycjach związanych z infrastrukturą wodociągową na terenie Reska w artykule: Ponad 10 mln na inwestycje realizowane przez spółkę „Wodociągi i Kanalizacje” w Resku.

Resko24.pl

 

.

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Iwona B.
+6 # Iwona B. 2020-06-16 08:48
Mieszkańcy Reska, Wasze miasteczko pięknieje z każdym rokiem. Kiedyś to było ponure miasteczko, dzisiaj sąsiedzi z miasta Płoty zazdroszczą Wam. U nas nic się nie dzieje, brawo Włodarze miasta!!
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x