Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Komisariat Policji w Resku jest jedną z instytucji w powiecie łobeski, która dołączyła do internetowej akcji Gaszyn Challenge. Funkcjonariusze "pompowali" na rzecz małego Kajetana ze Świdwina, chorego na SMA.

Skąd akcja Gaszyn Challenge?

Wszystko zaczęło się od strażaka z miejscowości Gaszyn. Druh Marcin Topór wpadł na pomysł zrobienia 10 pompek, wpłacenia 5 zł na rzecz małego Wojtka chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i nominowania kolejnych osób do wykonania zadania. W ten oto sposób ruszyła akcja pod nazwą Gaszyn Challenge.

Akcja Gaszyn Challenge rozprzestrzeniła się po całej Polsce. Wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów, wpłacić 5 złotych na chore dzieci lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Pompują wszyscy - strażacy, policjanci, żołnierze oraz wiele innych osób.

Dzisiejszej akcji Gaszyn Challenge w wykonaniu funkcjonariuszy, przewodniczył  st. asp. Krzysztof Wiciński - kierownik Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Resku. Policjanci "pompowali" dla chorego na SMA małego Kajetana ze Świdwina: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengkajtek. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na terapię genową w walce z SMA.

 

Kolejne nominacje

Komisariat Policji w Resku włączył się w akcję #GaszynChallenge przyjmując nominację od Ochotniczej Straży Pożarnej z Reska. Funkcjonariusze KP Resko zasilili konto zbiórki.

Wyzwanie zostało przekazane dalej i są kolejne nominacje: Urząd Miejski w Resku wraz z Burmistrzem Reska Arkadiuszem Czerwińskim i Radą Miasta, Posterunek Policji w Dobrej oraz Posterunek Straży Granicznej w Rewalu.

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x