Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Komisariat Policji w Resku jest jedną z instytucji w powiecie łobeski, która dołączyła do internetowej akcji Gaszyn Challenge. Funkcjonariusze "pompowali" na rzecz małego Kajetana ze Świdwina, chorego na SMA.

Skąd akcja Gaszyn Challenge?

Wszystko zaczęło się od strażaka z miejscowości Gaszyn. Druh Marcin Topór wpadł na pomysł zrobienia 10 pompek, wpłacenia 5 zł na rzecz małego Wojtka chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) i nominowania kolejnych osób do wykonania zadania. W ten oto sposób ruszyła akcja pod nazwą Gaszyn Challenge.

Akcja Gaszyn Challenge rozprzestrzeniła się po całej Polsce. Wystarczy zrobić 10 pompek lub przysiadów, wpłacić 5 złotych na chore dzieci lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania. Pompują wszyscy - strażacy, policjanci, żołnierze oraz wiele innych osób.

Dzisiejszej akcji Gaszyn Challenge w wykonaniu funkcjonariuszy, przewodniczył  st. asp. Krzysztof Wiciński - kierownik Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Resku. Policjanci "pompowali" dla chorego na SMA małego Kajetana ze Świdwina: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengkajtek. Środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na terapię genową w walce z SMA.

 

Kolejne nominacje

Komisariat Policji w Resku włączył się w akcję #GaszynChallenge przyjmując nominację od Ochotniczej Straży Pożarnej z Reska. Funkcjonariusze KP Resko zasilili konto zbiórki.

Wyzwanie zostało przekazane dalej i są kolejne nominacje: Urząd Miejski w Resku wraz z Burmistrzem Reska Arkadiuszem Czerwińskim i Radą Miasta, Posterunek Policji w Dobrej oraz Posterunek Straży Granicznej w Rewalu.

Relacja filmowa:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x