Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Już dokładnie widać jak będzie wyglądała kładka pieszo-rowerowa na ul. Kołobrzeskiej i bezpieczny przejazd w kierunku Modlimowa i Łabunia Małego. Dziś kończono montaż balustrad.

W miejscu dawnego wiaduktu kolejowego, od kilku miesięcy powstaje kładka pieszo - rowerowa. Po zakończeniu tej inwestycji, zdecydowanej poprawie ulegnie płynnoś ruchu samochodowego i ruchu pieszych, a co za tym idzie zwiększy się bezpieczeństwo w tym miejscu. 

Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Łobzie, cały projekt ma zamknąć się w kwocie 2.602.691,28 zł. Przebudowę dofinansowuje Ministerstwo Infrastruktury kwotą 802.965,00 złotych oraz gmina Resko dotacją w wysokości 250.000,00 złotych.

 

Jak nas poinformował Wiesław Bernacki z Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie, realizacja tego projektu jest opóźniona, ale wszystkie prace powinny się zakończyć do 20 sierpnia.

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na ten moment, głównie z powodu uciążliwych objazdów. Byłoby jeszcze piękniej, gdyby na dawnym nasypie kolejowym powstała ścieżka rowerowa połączona z siecią tras rowerowych województwa zachodniopomorskiego.

 

 

fot. Dawny wiadukt kolejowy na ul Kołobrzeskiej w Resku, stan przed rozpoczęciem przebudowy.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

OByWaTel
-4 # OByWaTel 2020-07-25 13:14
Skoro jest kładka to teraz możnaby było pójść krok dalej i połączyć ścieżką rowerową Resko i Płoty nieistniejąca już trasą kolejową.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x