Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Już dokładnie widać jak będzie wyglądała kładka pieszo-rowerowa na ul. Kołobrzeskiej i bezpieczny przejazd w kierunku Modlimowa i Łabunia Małego. Dziś kończono montaż balustrad.

W miejscu dawnego wiaduktu kolejowego, od kilku miesięcy powstaje kładka pieszo - rowerowa. Po zakończeniu tej inwestycji, zdecydowanej poprawie ulegnie płynnoś ruchu samochodowego i ruchu pieszych, a co za tym idzie zwiększy się bezpieczeństwo w tym miejscu. 

Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Łobzie, cały projekt ma zamknąć się w kwocie 2.602.691,28 zł. Przebudowę dofinansowuje Ministerstwo Infrastruktury kwotą 802.965,00 złotych oraz gmina Resko dotacją w wysokości 250.000,00 złotych.

 

Jak nas poinformował Wiesław Bernacki z Zarządu Dróg Powiatowych w Łobzie, realizacja tego projektu jest opóźniona, ale wszystkie prace powinny się zakończyć do 20 sierpnia.

Wszyscy czekamy z niecierpliwością na ten moment, głównie z powodu uciążliwych objazdów. Byłoby jeszcze piękniej, gdyby na dawnym nasypie kolejowym powstała ścieżka rowerowa połączona z siecią tras rowerowych województwa zachodniopomorskiego.

 

 

fot. Dawny wiadukt kolejowy na ul Kołobrzeskiej w Resku, stan przed rozpoczęciem przebudowy.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

OByWaTel
-4 # OByWaTel 2020-07-25 13:14
Skoro jest kładka to teraz możnaby było pójść krok dalej i połączyć ścieżką rowerową Resko i Płoty nieistniejąca już trasą kolejową.
Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x