Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Już od jakiegoś czasu możemy korzystać z wyremontowanej kładki przez Regę, przy oczyszczalni ścieków w Resku. Jak pewnie wszyscy dobrze pamiętają, przed remontem kładka była w bardzo złym stanie technicznym i nie gwarantowała odpowiedniego bezpieczeństwa.

Cała inwestycja została sfinansowana z funduszy pochodzących z Budżetu Obywatelskiego Reska. Remont kładki przy promenadzie, uzyskał najwięcej głosów w zeszłorocznym budżecie. 

Cała stalowa konstrukcja mostku została wypiaskowana i zabezpieczona powłoką antykorozyjną.

Stare drewniane deski zastąpiły kompozytowe profile, a poziom kładki został zrównany z chodnikami po obu stronach konstrukcji. Dzięki temu udało się zlikwidować potężne progi, które w znacznym stopniu utrudniały swobodne poruszanie się, zwłaszcza osób z wózkami dziecięcymi, bądź osób poruszających się wózkiem inwalidzkim.  Zainstalowano również nowe balustrady.

 Na gruntowny remont tego popularnego przejścia, wydano prawie 46 tys. złotych.

Resko24.pl

 

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x