Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Sciernisko Rekowo Czachowo 01Można śmiało stwierdzić, że nie ma dnia bez pożaru zboża i spalonego kombajnu. Tylko przedwczoraj ogień strawił kombajn i uprawy w okolicach miejscowości Czachowo i Rekowo. Pożar gasiło kilka zastępów straży pożarnej, w tym OSP Resko.

Żniwa w pełni. Niestety, utrzymujące się wysokie temperatury zwiększają zagrożenie pożarowe podczas żniw.

Kombajn i zboże poszło z dymem. W minioną sobotę w powiecie łobeskim, około godziny 18 - tej, zastępu straży pożarnej z JRG Łobez, OSP Resko, OSP Węgorzyno i OSP Radowo Małe i OSP Czachowo gasiło kombajn na polu pomiędzy miejscowościami Czachowo i Rekowo. Niestety straty materialne są znaczące, kombajn zbożowy uległ całkowitemu zniszczeniu.

Jak zminimalizować ryzyko pożaru na polu?

Strażacy przypominają, że minimalna odległość maszyn od stert, stogów, drewnianych budynków powinna wynosić 5 m. Należy zabezpieczyć rury wydechowe silników spalinowych przed wylotem iskier.

 

Trzeba zapewnić możliwość bezpiecznego i szybkiego opuszczenia przez ludzi i sprzęt stodoły lub innego pomieszczenia gospodarczego na wypadek pożaru.

Benzynę czy olej napędowy powinno się przechowywać w ilości nie przekraczającej dobowego zapotrzebowania, najlepiej w zamkniętych, metalowych pojemnikach, w odległości co najmniej 10 m od miejsca od stogu, w miejscu oczyszczonym z materiałów palnych.

Resko24.pl/OSP Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x