Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Sciernisko Rekowo Czachowo 01Można śmiało stwierdzić, że nie ma dnia bez pożaru zboża i spalonego kombajnu. Tylko przedwczoraj ogień strawił kombajn i uprawy w okolicach miejscowości Czachowo i Rekowo. Pożar gasiło kilka zastępów straży pożarnej, w tym OSP Resko.

Żniwa w pełni. Niestety, utrzymujące się wysokie temperatury zwiększają zagrożenie pożarowe podczas żniw.

Kombajn i zboże poszło z dymem. W minioną sobotę w powiecie łobeskim, około godziny 18 - tej, zastępu straży pożarnej z JRG Łobez, OSP Resko, OSP Węgorzyno i OSP Radowo Małe i OSP Czachowo gasiło kombajn na polu pomiędzy miejscowościami Czachowo i Rekowo. Niestety straty materialne są znaczące, kombajn zbożowy uległ całkowitemu zniszczeniu.

Jak zminimalizować ryzyko pożaru na polu?

Strażacy przypominają, że minimalna odległość maszyn od stert, stogów, drewnianych budynków powinna wynosić 5 m. Należy zabezpieczyć rury wydechowe silników spalinowych przed wylotem iskier.

 

Trzeba zapewnić możliwość bezpiecznego i szybkiego opuszczenia przez ludzi i sprzęt stodoły lub innego pomieszczenia gospodarczego na wypadek pożaru.

Benzynę czy olej napędowy powinno się przechowywać w ilości nie przekraczającej dobowego zapotrzebowania, najlepiej w zamkniętych, metalowych pojemnikach, w odległości co najmniej 10 m od miejsca od stogu, w miejscu oczyszczonym z materiałów palnych.

Resko24.pl/OSP Resko

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x