Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

1 września 2020r. o godz. 9.00, na hali Zespołu Szkół w Resku, przy dźwiękach hymnu państwowego, z udziałem Sztandaru rozpoczęliśmy kolejny etap edukacji.

Tradycyjnie uroczystość poprzedziła msza św. w Sanktuarium Maryjnym. Dyrekcja szkoły powitała zebranych uczniów i rodziców, przypomniała o zasadach higieny w obliczu zagrożenia wirusem COVID-19. Wszyscy uczestnicy zastosowali się do obostrzeń – na terenie budynku obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Ponadto, należy jak najczęściej dezynfekować ręce, zainicjowały to panie z obsługi.

Sytuacja jest wyjątkowa – takiego roku szkolnego jeszcze nie było, wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje, rówieśników i pracowników szkoły, w tym - nauczycieli. Po uroczystości, asysta i chorążowie Sztandaru złożyli symboliczną wiązankę kwiatów przy tablicy pamiątkowej patrona SP Resko, mjr. H. Sucharskiego.

 

Należy wspomnieć o absolwentkach naszej szkoły, które najlepiej napisały egzamin ósmoklasisty, oraz abiturientach, którzy rewelacyjnie poradzili sobie na tegorocznej maturze. Wymienione poniżej osoby otrzymały nagrody ufundowane przez burmistrza Reska p. Arkadiusza Czerwińskiego: ósmoklasistki: Natalia Kajma, Daria Muszler i Zuzanna Kędzierska; maturzyści: Marita Romańczuk, Marcin Leonik i Anna Wulczyńska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! W nadchodzącym Nowym Roku Szkolnym, w dobie pandemii, ciągłej niepewności życzmy sobie zdrowia, spokoju i nadziei na jak najszybsze ustąpienie coronavirusa. Wspólnymi siłami, przy zachowaniu środków ostrożności pokonamy zagrożenie.

Justyna Walczykiewicz

Resko24.pl/ tekst i zdjęcia: Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x