Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wczoraj, 13 października 2020r. w okolicach miejscowości Smólsko na terenie gm. Resko, doszło do niebezpiecznego zderzenia samochodu dostawczego z jeleniem. O dużym szczęściu może mówić pasażerka "dostawczaka".

Do tej groźnej sytuacji doszło około godz. 16.10 na drodze Resko - Łosośnica, jadący samochodem dostawczym w kierunku Łosośnicy, zderzył się z wybiegającym z lasu jeleniem. Autem podróżowały dwie osoby.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie od kierującego samochodem marki Mercedes, że wyskoczył mu jeleń i doszło do zderzenia. Pojazdem kierował 34 - letni mężczyzna, podróżowała z nim 32 - letnia kobieta, mieszkańcy Reska. Kobieta doznała lekkich obrażeń twarzy, nie wymagała hospitalizacji. W pojeździe został uszkodzony cały przód oraz drzwiinformuje mł asp. Katarzyna Krzyżaniak, oficer prasowy KPP Łobez.

Sądząc po uszkodzeniach pojazdu siła uderzenia była bardzo duża, poroże jelenia przebiło przednią szybę pojazdu. Dlatego o dużym szczęściu może mówić pasażerka "dostawczaka", która doznała tylko drobnych obrażeń twarzy. Zwierzę nie przeżyło tego uderzenia.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego i policja. Pasażerka została zbadana przez ratowników, szczęśliwie jej obrażenia okazały się powierzchowne i nie wymagała transportu do szpitala.

Jak nam się udało ustalić, w tym dniu w okolicznych lasach było polowanie. Jest bardzo prawdopodobne, że właśnie dlatego wypłoszony jeleń wybiegł z lasu wprost pod nadjeżdżający samochód dostawczy.

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x