Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Tradycyjnie w czasie takiej pogody strażacy mają ręce pełne roboty. Silnie wiejący wiatr zwalił drzewa, zrywał poszycia dachów. Tylko w godzinach nocnych ponad 30 razy interweniowali  zachodniopomorscy strażacy po wichurach, które przeszły nad całym regionem.

Ochotnicza Straż Pożarna w Resku również nie próżnuje, od rana co chwila słyszymy syrenę na miejscowej remizie oraz sygnały wozów bojowych wyjeżdżających na kolejne interwencje. Do teraz było ich już 9, jak ustaliliśmy były to głównie powalone drzewa i konary drzew. Teraz ochotnicy wyruszyli zabezpieczyć zerwane poszycie dachowe przy ul. Parkowej w Resku. Do zabezpieczenia luźnego oblachowania, Druhowie dodatkowo musieli wykorzystać podnośnik.

IMGW informuje, że silnego wiatru w woj. zachodniopomorskim można się spodziewać do wieczora. Wiatr w porywach do 95 km/h może powiać głównie w powiatach nadmorskich: gryfickim, kamieńskim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim i w Świnoujściu. Nieco słabsze porywy – do 85 km/h mogą wystąpić w pozostałych powiatach, m.in. w powiecie łobeskim.

W tej chwili nadal mocno wieje, straż wyjeżdża na kolejne interwencje. Uważajcie na siebie!

 

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x