Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

''Wielka to gratka, być przyjacielem Kubusia Puchatka''. Pod takim hasłem 13 października 2020, odbyły się spóźnione oraz w zmienionej formie niż zwykle, 4 Powiatowe Potyczki Przedszkolaków, których pomysłodawcą jest Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka w Resku.

W zeszłym roku szkolnym Rada Rodziców wraz z organizatorami wystąpiła z wnioskiem o unijną dotację, Programu Społecznik 2019 - 2021 i otrzymała 4 tysiące zł na zorganizowanie imprezy sportowej, która miała odbyć się 27 marca 2020, a ze względu na zaistniałą sytuację, COVID-19, Potyczki musiały zostać przełożone na inny, dogodny termin. Z otrzymanych pieniędzy zakupiliśmy warnik, termosy, spodenki, koszulki dla dzieci i pracowników przedszkola oraz niezbędny sprzęt sportowy, który uatrakcyjnił zmagania zawodnikom.

Tradycją Powiatowych Potyczek Przedszkolaków jest kontynuowanie współpracy z placówkami oświatowymi naszego powiatu, promowanie zdrowego stylu życia poprzez aktywne uprawianie sportu, wpajanie zasad partnerstwa i zasady ''fair play'' oraz promowanie naszego przedszkola w środowisku lokalnym.

 

Tegoroczne zmagania były zupełnie odmienne, ponieważ odbyły się one na placu przedszkola, a udział w nich brali tylko zawodnicy Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka, ze względów bezpieczeństwa. Przedszkolaki były podzielone na dwie kategorie wiekowe: cztero i pięciolatki (Pszczółki, Sówki, Kangurki) oraz sześciolatki (Króliczki, Tygryski, Kłapouszki). Najstarsze drużyny walczyły o puchar dla swojej grupy. Najsprytniejsze okazały się Tygryski, które zajęły pierwsze miejsce, natomiast Kłapouszki oraz Króliczki zdobyły tę samą liczbę punktów i tym samym zajęły drugie miejsce - ''ex aequo''. Wszyscy zostali odznaczeni butonami, które wraz z pucharem zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Łobzie. Nad całością imprezy czuwali rodzice - wolontariusze, którzy wcielili się również w role jurorów wraz z głównym sędzią - dyrektor naszego Przedszkola, Panią Marzanną Knap.

Wszyscy byli zgodni co do tego, że mimo rześkiego poranka, zabawa była ''bombowa''. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na gorącą czekoladę, watę cukrową oraz popcorn.
Gorące podziękowania za bogate serca, składamy wszystkim tym, którzy choć w najmniejszym stopniu przyczynili się do zorganizowania naszego wydarzenia. Mamy najgłębsze nadzieje, że na kolejnych Potyczkach spotkamy się już w ''tradycyjnym'' składzie za rok. Serdecznie zapraszamy.

Iwona Danielczyk
Natalia Jeżyk-Dziuba

Resko24.pl/Przedszkole Miejskie w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x