Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Szanowni Państwo, dzisiaj otrzymaliśmy zgodę Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej na przejście uczniów szkoły podstawowej z oddziałów 4a, 4b, 6a, 7a, 7b, 7c i 8a w tryb nauczania zdalnego, na okres od 20 do 26 października br.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, w związku z zachorowaniem dwóch nauczycieli (aktualnie na kwarantannie), uczniowie z oddziałów wymienionych powyżej, objęci zostali nadzorem sanitarnym. Wydawało się to wystarczającym środkiem zapobiegawczym. Dzisiaj otrzymaliśmy kolejną informację o pozytywnym wyniku testu jednego z rodziców dwójki uczniów. Mimo, że zarówno ci rodzice, jak i uczniowie objęci zostali kwarantanną, to jednak rozwój sytuacji wzbudził uzasadniony niepokój.

 

Po dzisiejszej analizie wszelkich zaistniałych okoliczności, uznaliśmy za celowe podjęcie dalej idących działań. W trosce o zdrowie uczniów wprowadzamy nauczanie zdalne - na czas określony - tj. do 26 października br.

Jestem przekonany, iż przekierowanie uczniów tych oddziałów w tryb nauczania zdalnego jest zasadnym rozwiązaniem, które ograniczy rozprzestrzenianie się zakażenia koronawirusem, poprzez czasowe ograniczenie wzajemnych kontaktów.
Zajęcia zdalne dla wszystkich uczniów są obowiązkowe.

Dariusz Siemasz, Dyrektor Zespołu Szkół.

Resko24.pl/ Zespół Szkół w Resku

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Danuta
-7 # Danuta 2020-10-19 21:02
Czyli zarażenie przeszło z nauczycieli na dzieci? Czy infekcja przywędrowała przez brak ostrożności nauczycieli?
Zgłoś administratorowi
Natalia
-4 # Natalia 2020-10-20 16:11
To było śmieszne gdy próbowano zmuszać uczniów do zabezpieczania się przed infekcja jednocześnie nie wymagając ostrożności u siebie.
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x