Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Wczoraj, 30 października tuż po godz. 19, ruszył kolejny "Protest Kobiet" w Resku. Tym razem dopisała frekwencja uczestników, wczorajszy protest wspierała liczna grupa zmotoryzowanych uczestników.

Tradycyjnie początek protestu miał miejsce przed gmachem Urzędu miejskiego w Resku. Kolumna rozpoczęła swój marsz sprzeciwu podążając ulicami Monte Cassino, 1 Maja, Wojska Polskiego, Jedności Narodowej, Żeromskiego i dalej w kierunku "oś. Wichrowego". Kolumnę maszerującą przez miasto zabezpieczała policja.

W trakcie całego protestu nie doszło do jakiś spektakularnych aktów wandalizmu. Protestujący wykrzykiwali popularne w tym proteście hasła adresowane do rządu i partii rządzącej, premiera Morawieckiego oraz wicepremiera Kaczyńskiego. Odpalono kilka rac, protestujący nieśli zapalone znicze, mieli wieszaki - symbol nielegalnych aborcji. Podczas wczorajszego protestu, zdecydowaną większość stanowiła młodzież.

Przemarsz zakończył się na płycie Rynku Miejskiego, tam grupa ponownie wykrzyczała antyrządowe hasła, nawiązujące do ostatnich decyzji Trybunału Konstytucyjnego.

 

Przypomnijmy, w czwartek (22 października) sędziowie Trybunału Konstytucyjnego orzekli, że przepis zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego upośledzenia płodu jest niezgodny z polską konstytucją. W rzeczywistości oznacza to, że w Polsce wprowadzono niemal całkowity zakaz aborcji, ponieważ ponad 90 proc. zabiegów usuwania ciąży było tym spowodowane. Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wywołało lawinę ogólnopolskich protestów, trwających do dzisiaj w wielu miastach Polski.

Relacja filmowa z wczorajszego protestu w Resku:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze  

Lidia
-155 # Lidia 2020-10-31 17:54
A gdzie są nasi miejscowi przywódcy PIS Pan Nowak, Pan Seredynski,Pan Janik prezes, Pan Palubiak coś nie za bardzo angażują się w pomoc obywatelom za to co robi rząd i ten kurdupel co ciągle pod pieprzyne się chowa. Gdzie ci wielcy działacze. Niech kupują chryzantemy, znicze i wspierają miejscowy biznes to przecież ich przywódcy tak nas załatwili . mam nadzieję że nie wstydzą się swojej przynależności, stołki i profity dobrze się bierze ale z odpowiedzialnością to już nie po drodze.
Zgłoś administratorowi
Kierowca busa
+125 # Kierowca busa 2020-10-31 18:21
Ponad połowa osób to młodzież. Czy naprawdę wiedzą jakiej sfery dotyczy protest?
Zgłoś administratorowi
Edyta
+148 # Edyta 2020-11-01 23:39
Z tego co mi wiadomo, to pani Lidia jest dobra w niszczeniu partii - nawet zniszczyła PSL w Resku, który istniał od 1947roku wystarczył jeden rok i po PSL, pani Lidio swoje uwagi proszę kierować w stronę księżyca, bo tam jeszcze pani nie znają z hipokryzji, którą pani uprawia.
Zgłoś administratorowi
Lidia
-145 # Lidia 2020-11-02 14:58
Pani Edyto, jak Pani nie ma wiedzy to niech się Pani nie udziela. Jeśli chodzi o PSL to zniszczył Pan radny który przeszedł z PSL do PiS. Wydaje mi się że on już wszystkie partie polityczne przeszedł. Jak PIS było w koniunkturę to wam nic nie przeszkadzało. Teraz szukacie wroga na siłę. A ja nie jestem niczym wrogiem Tak akropo to właśnie Pan N. bardzo chciał być prezesem PSL a że nikt go nie poparł to w zemście poszedł do PiS. Nie należę do żadnej partii politycznej nie udzielam się politycznie jakbym bardzo miała duże parcie to najpewniej bym coś znalazła. Kocham swój zawód i nie potrzebuje żadnej partii żeby się zawodowo realizować. I zaznaczam żeby nie było niedomówień za wszystko place z własnej kieszeni. Mam nadzieję że Pani nie będzie musiała prosić nikogo o pomoc. PIS pani da.
Zgłoś administratorowi
Frania
-142 # Frania 2020-11-02 15:58
Ty Edyta weź się dziećmi zajmij póki możesz bo coś słabo ci idzie w tematach politycznych w dupie byłaś g*** widziałaś więc się nie udzielaj! A tu akurat pani Lidia ma rację wszyscy radni z PiS powinni się wstydzić tego w jaki sposób za 5 dwunasta każą zamykać cmentarze zaostrzają prawo aborcyjne już i tak ostre cofając nas do średniowiecza i o tym wszystkim decyduje kawaler który oprócz kota i siostrzenicy po kilku rozwodach i nieślubnych dzieciach nie ma nic! Każda kobieta powinna mieć wybór jeżeli twoja wiara ci na coś nie pozwala to tego nie rób ale dlaczegóż wszystkimi innym narzucasz to samo z góry czy my kobiety nie potrafimy samodzielnie myśleć czy za nas mają decydować jacyś krawaciarze z sejmu? Głupota
Zgłoś administratorowi
Edyta
+111 # Edyta 2020-11-02 16:41
Bardzo przepraszam, ale dalej twierdzę ,że panią targa złość zemsty. Bo wmawianie mojej osobie,że pan N. chciał być prezesem PSL-u w Resku mija się z pani z pamięcią z tego co mi mówiono to miał być S.W. i to pani z powodowała i inne dwie osoby,że to nie ten pan został, a pani została, a pan N. nie zgłaszał do tego stanowiska swojej kandydatury i to co pani wypisuje jest po prostu pomówieniem. W radzie miejskiej nigdy nie interesowały pana N stołki i nigdy nie zgłaszał do nich roszczeń. Pisanie na stronach Resko 24 nieprawdy : np. że po odejściu pana N. z PSL do PIS to PSL upadł to znaczy ,ze był wart zatrzymania jego osoby w strukturach PSL-u pewnie Starosta byłby ten sam.Ale niestety prawda jest inna i to dotyczy pani ,pani Lidio to pani nie potrafiła zarządzać Klubem PSL i przegrała pani wybory w Resku i oskarża pani jedną osobę za swoje całe niepowodzenie z tego co wiem zwróciła pani legitymację i przyjęto ją z radością .Pretensję wyłącznie do siebie, w poprzednich wyborach jak to pani opisuje że PSL OTRZYMAŁA PANI ZALEDWIE 9 głosów i wszystko przemawia jaką jest pani osobą. Pan N.... jak by się pani dokładnie pochyliła nad deklaracjami składanymi w waszym PSL to pan N. był bezpartyjny i myślę że dalej tak jest, to pani ,pana N. wygoniła PSL i pozostałych członków i taka jest prawda, innej nie ma i proszę do mojej osoby nie pisać, nie mam przyjemności z panią prowadzić korespondencji, która uwłacza godności ludziom porządnym.
Zgłoś administratorowi
Jaro
-32 # Jaro 2020-11-03 05:53
sorry what the word pussy means ?
Zgłoś administratorowi
joa
-74 # joa 2020-11-10 20:52
wspomniany Pan N w wypowiedziach to chodząca chorągiewka :lol:
Zgłoś administratorowi

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x