Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Pomimo, że nie było oficjalnego otwarcia (plany pokrzyżowała pandemia) nowa świetlica w Łabuniu Wielkim działa z powodzeniem. Dziś z przyjemnością odwiedziliśmy to miejsce.

Wielokrotnie informowaliśmy Państwa na łamach naszego portalu o tej inwestycji, a właściwie o kilku inwestycjach realizowanych na terenie gminy Resko w ramach jednego projektu. Dziś z wielką przyjemnością prezentujemy świetlicę wiejską w Łabuniu Wielkim. Jest to obiekt który naprawdę robi wrażenie.

Przypomnijmy, inwestycja została zrealizowana przez gminę Resko, oprócz Łabunia Wielkiego, w ramach tego samego projektu powstały świetlice w Dorowie oraz Starogardzie. Całość inwestycji została dofinansowana w ponad 60 procentach z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Średnio budowa i modernizacja jednej świetlicy wraz z wyposażeniem kosztowała około 700 tys. złotych.

Na miejscu powitała nas pani Joanna Kamińska, która opiekuje się świetlicą w Łabuniu Wielkim. Jak usłyszeliśmy w krótkiej rozmowie, świetlica dopiero od niedawna wznowiła swoją działalność po wcześniejszym ogólnopolskim lockdownie. Dzieci chętnie korzystają z nowego obiektu i uczestniczą w różnych zajęciach. W tym miejscu należy dodać, że wcześniej świetlica znajdowała się w obiekcie należącym do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim. Wcześniejsze pomieszczenie świetlicowe, powierzchnią można porównać do dzisiejszego zaplecza kuchennego w nowym obiekcie. Teraz dzieci mają do dyspozycji nowoczesną pracownie komputerową, kącik gier oraz imponujących rozmiarów salę, w której organizowane są wszelkiego rodzaju warsztaty oraz zajęcia tematyczne. 

- W ramach tego samego projektu, w nowo powstałych w świetlicach w Dorowie, Starogardzie i Łabuniu Wielkim, realizowane są dodatkowe zajęcia m.in. nauki języka angielskiego, zajęcia taneczne i kulinarne oraz warsztaty z cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi". Niestety ze względu na obecny czas pandemii, część tych zajęć została zawieszona, ale wierzymy, że w niedługim czasie będziemy mogli do nich powrócić - powiedziała Jolanta Furman, dyrektor Centrum Kultury w Resku.

Świetlica powstała w dawnej sali wiejskich zabaw, przez jakiś czas obiekt był dzierżawiony i organizowano tam dyskoteki. Jednak budynek przez lata niszczał, nie był remontowany, ostatecznie jego stan techniczny nie pozwalał na prowadzenie jakiejkolwiek działalności. Dzięki gruntownej przebudowie odzyskał swoją świetność, a właściwie jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny i dostosowany do obecnych standardów. Świetlica dysponuje w pełni wyposażonym pomieszczeniem kuchennym, sanitariaty są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Dziś mieliśmy okazję przyjrzeć się zajęciom plastycznym, świetlicę odwiedzają głównie dzieci z Łabunia Wielkiego oraz z sąsiednich miejscowości. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 - 18.00.

Obiekt po przebudowie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Dodaj komentarz

Uwaga! Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt: zgłoś komentarz. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane. Dla swojego komfortu i ochrony nicka - zaloguj się.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x