Portal Resko24.pl - Menu boczne
Pin It

Pomimo, że nie było oficjalnego otwarcia (plany pokrzyżowała pandemia) nowa świetlica w Łabuniu Wielkim działa z powodzeniem. Dziś z przyjemnością odwiedziliśmy to miejsce.

Wielokrotnie informowaliśmy Państwa na łamach naszego portalu o tej inwestycji, a właściwie o kilku inwestycjach realizowanych na terenie gminy Resko w ramach jednego projektu. Dziś z wielką przyjemnością prezentujemy świetlicę wiejską w Łabuniu Wielkim. Jest to obiekt który naprawdę robi wrażenie.

Przypomnijmy, inwestycja została zrealizowana przez gminę Resko, oprócz Łabunia Wielkiego, w ramach tego samego projektu powstały świetlice w Dorowie oraz Starogardzie. Całość inwestycji została dofinansowana w ponad 60 procentach z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW). Średnio budowa i modernizacja jednej świetlicy wraz z wyposażeniem kosztowała około 700 tys. złotych.

Na miejscu powitała nas pani Joanna Kamińska, która opiekuje się świetlicą w Łabuniu Wielkim. Jak usłyszeliśmy w krótkiej rozmowie, świetlica dopiero od niedawna wznowiła swoją działalność po wcześniejszym ogólnopolskim lockdownie. Dzieci chętnie korzystają z nowego obiektu i uczestniczą w różnych zajęciach. W tym miejscu należy dodać, że wcześniej świetlica znajdowała się w obiekcie należącym do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Łabuniu Wielkim. Wcześniejsze pomieszczenie świetlicowe, powierzchnią można porównać do dzisiejszego zaplecza kuchennego w nowym obiekcie. Teraz dzieci mają do dyspozycji nowoczesną pracownie komputerową, kącik gier oraz imponujących rozmiarów salę, w której organizowane są wszelkiego rodzaju warsztaty oraz zajęcia tematyczne. 

- W ramach tego samego projektu, w nowo powstałych w świetlicach w Dorowie, Starogardzie i Łabuniu Wielkim, realizowane są dodatkowe zajęcia m.in. nauki języka angielskiego, zajęcia taneczne i kulinarne oraz warsztaty z cyklu "Spotkania z ciekawymi ludźmi". Niestety ze względu na obecny czas pandemii, część tych zajęć została zawieszona, ale wierzymy, że w niedługim czasie będziemy mogli do nich powrócić - powiedziała Jolanta Furman, dyrektor Centrum Kultury w Resku.

Świetlica powstała w dawnej sali wiejskich zabaw, przez jakiś czas obiekt był dzierżawiony i organizowano tam dyskoteki. Jednak budynek przez lata niszczał, nie był remontowany, ostatecznie jego stan techniczny nie pozwalał na prowadzenie jakiejkolwiek działalności. Dzięki gruntownej przebudowie odzyskał swoją świetność, a właściwie jest zdecydowanie bardziej funkcjonalny i dostosowany do obecnych standardów. Świetlica dysponuje w pełni wyposażonym pomieszczeniem kuchennym, sanitariaty są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Dziś mieliśmy okazję przyjrzeć się zajęciom plastycznym, świetlicę odwiedzają głównie dzieci z Łabunia Wielkiego oraz z sąsiednich miejscowości. Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 - 18.00.

Obiekt po przebudowie:

Resko24.pl

Piotr Bartnicki
Redaktor: Piotr Bartnicki
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba jeszcze mówić do ludzi" - Stanisław Jerzy Lec

Twoja reakcja na artykuł?

Komentarze można dodawać po zalogowaniu. Zapraszamy do dyskusji.

Zaloguj
x
x
Zarejestruj
x